Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
matowy

Witam szanownych froumowiczów

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

mam na imię Mateusz. Pamiętam kiedy pierwszy raz trafiłem na forum. Miałem 18 lat i poszukiwałem pierwszego prawdziwego zegarka. Wcześniej na moim nadgarstku okazjonalnie gościły Timex Ironam, który był prezentem na komunię oraz prosty klasyczny Lorus zakupiony w ostatni dzień wymiany uczniowskiej na Ukrainie (byłem wtedy w 2 klasie gimnazjum). Zegarek był kupiony za ostatnie hrywny, które po powrocie do kraju nie były by wiele warte. Zakupiłem go myśląc, że mając "rus" w nazwie jest zegarkiem rosyjskim i nadaje się na pamiątkę z tych stron, co jest całkiem zabawną anegdotą wartą wspomnienia. Ale powróćmy do pierwszego kontaktu z forum.

 

Pierwszy poważny zegarek. Niewiele wiedząc na ich temat wyznaczyłem sobie budżet ok. 500 zł i zacząłem przeglądać ofertę sklepów internetowych. Znalazłem kilka modeli, oczywiście wszystkie z kategorii zegarków "modowych" i zacząłem szukać opinii na ich temat. W ten oto sposób trafiłem na forum, gdzie wszystkie moje pomysły były dość jednoznacznie sprowadzane do parteru. Przeglądałem kolejne tematy żeby zrozumieć dlaczego niby wszyscy polecają Seiko 5 i Orienty, które jak wtedy myślałem są dużo brzydsze od upatrzonych przeze mnie modeli. Poczytałem o mechanizmach, zegarmistrzostwie jako sztuce i rzemieślnictwie, tradycjach marek i ich historii. W pewnym momencie zrozumiałem, że raczej już nigdy nie kupię zegarka modowego. Wcześniej nie miałem okazji, ale teraz, kiedy już piszę na forum, chciałbym serdecznie podziękować za zaszczepienie we mnie zainteresowania i pasji związanej ze światem czasomierzy. Dziękuję!

 

Wtedy wybór padł na nowo wprowadzony model Swatch'a System 51. Model z czarną tarczą przedstawiającą konstelacje gwiazd. Wciąż uważam go za na prawdę piękny zegar, tyle tylko, że czytając trochę o mechanizmie nie jestem pewny czy decyzja o jego zakupie, "gdybym wiedział" byłaby taka prosta. Jednakże ten zegarek okazał się dla mnie bramą do świata zegarmistrzostwa i na pewno dziś nie przedstawiałbym się szanownym forumowiczom gdybym wtedy kupił Diesel'a czy DW ;)

 

Podsumowując forum przeglądam już od jakiś 3-4 lat. Na rejestrację zdecydowałem się dopiero teraz, bo raczej unikam publicznych wypowiedzi w internecie. Dodatkowo ostatnio wpadłem w szpony tematu zegarków vintage, o których jeszcze za wiele nie wiem, a bez Was, drodzy forumowicze, w tym temacie raczej daleko nie zajdę.

 

Do zobaczenia w kolejnych tematach!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łoł.. niezłe wejście jak na powitanie i dojrzałość gustu, zważając na 18 lat. Serdecznie witam i czekam na posty z wrażeniami po zakupie kolejnych mechaników bo pewnie trochę ich będzie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łoł.. niezłe wejście jak na powitanie i dojrzałość gustu, zważając na 18 lat. Serdecznie witam i czekam na posty z wrażeniami po zakupie kolejnych mechaników bo pewnie trochę ich będzie..

Dzięki, ale małe sprostowanie- 18 lat było te 3-4 lata temu, kiedy pierwszy raz tu trafiłem, niedługo stuknie 22  :) a mechaniki będą... na pewno będą... tylko jak tu nie zrujnować budżetu? Ale to już chyba pytanie bez odpowiedzi  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By msz38
   Witam serdecznie!
   Nazywam się Michał, zegarkami interesuje się od dawna, ale tylko kwarcowymi i tylko regulowanymi przez bluetooth albo radio. 
   Zawsze interesowałem się zegarkami ekstremalnie dokładnymi i praktycznymi, dlatego odpadały mechaniczne. 
   Taka obsesja  
   Jestem na etapie zakupu nowego zegarka, mam nadzieje że niedługo napiszę jakąś fajną recenzję. 

    
  • By Piotoman
   Witam,
   Pierwszy raz jako zalogowany
   Wcześniej tylko anonimowo czytałem interesujące mnie wątki, teraz się odważyłem i jestem z Wami.
    
   Pozdrawiam
   Piotr
  • By Waldi011065
   Zgodnie z tradycją witam Was serdecznie, przywiała mnie tu pasja do starych zegarów, którą odkryłem stosunkowo niedawno  . Generalnie lubię antyki, starocie bo mają duszę. Teraz będę czytał, pytał i zgłębiał wiedzę o zegarach.
  • By Kat.Wiez.Zaw
   Dzień dobry 

   Mam na imię Katarzyna, od wielu lat, a praktycznie od kiedy tylko sięgnę pamięcią, moją pasją są pióra wieczne. Jednakże (jak zauważyłam jest to często te dwa "schorzenia" występują jednocześnie), od ponad roku zainteresowałam się tematem zegarków. Jak mam w zwyczaju, nie zwykłam robić niczego powierzchownie, temat wciągnął mnie na całego. Jak do tej pory moja kolekcja jest niewielka - klasyczny, elegancki Tissot PR50, codzienny, kwarcowy Timex oraz może to dziwne, dwa aviatory od Seiko, z linii SNK, z beżową tarczą (wersja na lato z paskiem nato) oraz czarną (bardziej w klasycznym wydaniu, z paskiem skórzanym w stylu buhrów). Mam zamiłowanie również do rzemiosła i skóry, toteż stawiam pierwsze kroki w tworzeniu pasków do zegarków. 
   Nie ukrywam, iż w wyborze Seiko bardzo pomogło mi forum, swoją nieocenioną wiedzą, za której pokłady serdecznie dziękuję. Z radością poszerzam swoją wiedzę dzięki właśnie Wam.

   Pozdrawiam wszystkich
   Katarzyna
  • By Plaj3r
   Witam,
    
   Jestem miłośnikiem zegarków od 2 lat. Impulsem było zakupienie z ciekawości jakiegoś badziewnego tevise z chin za kilka PLN. Rozebrałem go i ku mojemu zdziwieniu rzeczywiście były tam malutkie metalowe(?) części, które radośnie sobie tykały a nie kawałek cegły. Tak się zaczęło.
    
   Aktualnie w kolekcji posiadam:
    
   Seiko SKX007K2 (własnoręczny mod; bezel z insertem, chapter ring oraz mechanizm nh36),
   Seiko SKX007J1,
   Victorinox Officers Classic 241369,
   Seagull Chinese Military D813.581,
   Epos 3433.228.29.19.99
   Casio LCW-M170D-1AER - wzornik czasu
    
   Choruję na:
    
   Seiko SRP309J1
   Seagull 1963,
   Seiko Presage Cocktail Blue SRPB41J1,
   Epos 3440.322.20.16.25
   Frederique Constant Manufacture Classics FC-710MC4H6.
    
   Pozdrawiam wszystkich entuzjastów horologii, zegarów i zegarków.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.