Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dawidhq

Co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry  :)

 

Zastanawiam się nad kupnem zegarka do maksymalnie 3500 zł, na oku mam model który znajduje się poniżej ale zawsze jestem otwarty na jakieś nowe propozycję i sugestie.

 

https://wkruk.pl/zegarki/tissot/zegarek-tissot-t-gold

 

Ponadto prosił bym o jakieś opinie na temat samego zegarka. (dodatkowo pytanie co do samego modelu, on jest jakoś pozłacany? czy ma ileś gram samego złota)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy to musi być zegarek w takiej ...kolorystyce? Może coś w stalowej kopercie jednak? Ten konkretny model to kwarc, na który ja osobiście bym się nie zdecydował. Jeśli ma być elegancko, a może być w bardziej stonowanym kolorze, to wybór jest bardzo duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to musi być zegarek w takiej ...kolorystyce? Może coś w stalowej kopercie jednak? Ten konkretny model to kwarc, na który ja osobiście bym się nie zdecydował. Jeśli ma być elegancko, a może być w bardziej stonowanym kolorze, to wybór jest bardzo duży.

 

Jeśli się pojawi jakaś propozycja to oczywiście rozważę ją. Zegarek który dołączyłem do tematu, był polecany przez znajomych i jestem ciekaw opinii szerszej publiczności nt. owego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym tyle nie dał za kwarcowego Tissota , nawet pomimo faktu , ze koperta pozłacana - a może właśnie dlatego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W mojej osobistej ocenie nie warto wydawać 3500 zł na zegarek kwarcowy. Dodatkowo sugerowałbym jednak bardziej stonowaną kolorystykę, bo po prostu będzie wówczas bardziej uniwersalnie. No i oczywiście zegarek mechaniczny. Idąc tym tropem i zostając przy Tissocie, polecam model Le Locle, a także model Visodate 1957. Z innych marek to Certinę z linią Ds 1. Spójrze też na Alpinę Alpinera, którego znajdziesz na naszym forumowym bazarku u kolegi @sokolow - ma na nie bardzo dobre ceny, zdecydowanie niższe od tych, które musiałbyś zapłacić w sklepie. Polecam markę Christopher Ward - sprsedaje je m.im. kolega @Lincoln Six Echo. Z innych propozycji, Hamilton z linią Jazzmaster oraz Intra Matic, a także Davosa - tu polecam model Vanguard. Z japończyków koniecznie SARB 033/035, SARB 065 /też u forumowych Kolegów/, Orient Star oraz Seiko SDGM. W tej kwocie można także znaleźć Eternę KonTiki. Jak widać, wybór jest całkiem spory ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Tissocie koperta jest złota nie pozłacana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co w pewnym sensie wyjaśnia, dlaczego za kwarca, cygańskiego króla, winszują sobie 3500 zł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tam jest chyba 6 gr tylko - kiedyś miałem takiego w rękach - cieniutki i delikatniutki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tym bardziej sugerowałbym rozejrzeć się za czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tam jest chyba 6 gr tylko - kiedyś miałem takiego w rękach - cieniutki i delikatniutki 

 

Czyli po części jest to jakieś połączenie stali ze złotem? jest jakaś szansa by ta powłoka po jakimś czasie użytkowania schodziła?

 

@fidelio dzięki za propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zejdzie bo jest na wskroś ze złota, nawet jak będzie się ścierał to dalej będzie złoto - nie wiem tylko dla czego nie piszą ile jego jest? w jakiej próbie? dla czego nie ma zdjęć tyłu itd....  w Max Time jest taki tylko droższy ale tam podają że 14 karatów  

Nie wiem czy czasem dekiel nie jest stalowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zejdzie bo jest na wskroś ze złota, nawet jak będzie się ścierał to dalej będzie złoto - nie wiem tylko dla czego nie piszą ile jego jest? w jakiej próbie? dla czego nie ma zdjęć tyłu itd....  w Max Time jest taki tylko droższy ale tam podają że 14 karatów  

Nie wiem czy czasem dekiel nie jest stalowy 

 

 

Tutaj filmik na którym pokazują tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Aż nim ocieka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie spokojnie kupisz złotą Omegę - nie bedzie nowa ale na pewno dłużej pochodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie Panowie z tym wyglądem zegarka nawiązującym vintydżowo. Kiedyś to było bardzo popularne/ klasyczne dla złota , zestawienie kolorystyczne które dodatkowo wygląda OK i na brązowym i na czarnym pasku. Miałem podobny lata temu i jako elegancki EDC do koszul się sprawdził. A kwarc i marka robią budżet co rozumiem nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko zegarek. Jak jest w Twoim budżecie i się podoba, to spokojnie możesz brać.

Mechanicznie też Ok - bazą jest zdaje się ETA 2892.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.