Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grives

Czy na tym forum mozna rozmawiać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wypracujcie proszę jakieś rozwiązanie. Właśnie jestem w fazie chęci kupna jakiegoś chińczyka a tu bazarek zamknięty :(


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji - co sądzicie nad wprowadzeniem zapisu do regulaminu że na forum jest dopuszczalna dyskusja ( sprzedaż etc ) tzw zegarków hommage pod warunkiem ,że nie zawierają zastrzeżonych patentem rozwiązań , znaków towarowych itp?

 

Przy okazji a propos dyskusji - jest jak najbardziej dozwolona i potrzebna pod warunkiem ,że nie narusza regulaminu, nie obraża nikogo i Szanowni Dyskutanci nie posuwają się do inwektyw bądź gróźb i obrażania ( w tym na PW )

Niestety jeden z interlokutorów ( już go z nami nie ma i niechże to będzie ostrzeżenie dla zapalczywych ) tejże dyskusji zaczął wypisywać np CYTAT "szczam na twoje otrzeżenie "

Proszę bardzo - jest temat do merytorycznej rozmowy.

Bez udowadnienia sobie kto miał kiedy rację i jak dużą.

Wypracujmy kompromis i bazarek się otworzy a oferty nie będą znikały albo jak będą to będzie jasność dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji - co sądzicie nad wprowadzeniem zapisu do regulaminu że na forum jest dopuszczalna dyskusja ( sprzedaż etc ) tzw zegarków hommage pod warunkiem ,że nie zawierają zastrzeżonych patentem rozwiązań , znaków towarowych itp?

 

 

 

Uważam, że ma to sens i jest pożądane. Chodzi o jasne zasady, a nie dowolność i subiektywizm działań moderatorów. Przy czym istotne, ażeby w Regulaminie znalazło się określenie gdzie i kiedy zastrzeżone patentem rozwiązania i znaki obowiązują. Bo rozumiem, że interesuje nas Polska i stan aktualny a nie np. amerykańskie patenty z połowy XX wieku?   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - jest temat do merytorycznej rozmowy.

Bez udowadnienia sobie kto miał kiedy rację i jak dużą.

Wypracujmy kompromis i bazarek się otworzy a oferty nie będą znikały albo jak będą to będzie jasność dlaczego.

 

Brawo Panie Moderatorze.

O taki głos nam chodziło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Panie Moderatorze.

O taki głos nam chodziło.

 

Wolę formę per Ty - jestem zwyczajnym użytkownikiem który obecnie jest moderatorem.

 

Prezes ta propozycje napisał jakiś czas temu - ja tylko ta propozycje przypomniałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregch, nie idź tą drogą, a przynajmniej nie w kierunku zegarków „adidos” (Parnis, Pagani itd).

 

A niby dlaczego? Albo inaczej, taki zegarek jest koszerny, czy nie?

 

post-94542-0-53346200-1515265765.png

 

A czy z napisem Parnis nadal byłby koszerny, czy już haram? 

Marina Militare to nazwa zastrzeżona przez OP i dla mnie zegarek z takim napisem na tarczy to podróbka.

Natomiast jak na tarczy jest napis Parnis to nie ma dla mnie znaczenia do czego jest podobny. Może być w kształcie grzyba czy cygara - jest mi to obojętne. Parnis to dla mnie Parnis. To jest moje zdanie tylko i wyłącznie - inni moderatorzy mogą mieć inne.

 

 

A chodzi o to, żeby moderatorzy mówili jednym głosem w myśl jednej, obowiązującej zasady.

Chodzi też o to, ażeby zgodnie z przyjętymi zasadami moderator jawnie informował zainteresowanego o zakresie i przyczynach swojej ingerencji.

Taka sytuacja w której post leci w niebyt, a zainteresowany zaczyna się żołądkować po tematach na forum nikomu nie służy.     


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram , decyzje powinne być jednomyslne i podparte punktem regulaminu .

 

A niby dlaczego? Albo inaczej, taki zegarek jest koszerny, czy nie?

 

attachicon.gif12345.png

 

A czy z napisem Parnis nadal byłby koszerny, czy już haram? 

 

A chodzi o to, żeby moderatorzy mówili jednym głosem w myśl jednej, obowiązującej zasady.

Chodzi też o to, ażeby zgodnie z przyjętymi zasadami moderator jawnie informował zainteresowanego o zakresie i przyczynach swojej ingerencji.

Taka sytuacja w której post leci w niebyt, a zainteresowany zaczyna się żołądkować po tematach na forum nikomu nie służy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregch, nie idź tą drogą, a przynajmniej nie w kierunku zegarków „adidos” (Parnis, Pagani itd).

Bez przesady. Mam kilka Parnisów - co prawda kupionych jako baza do jakiejś przeróbki - ale jakoś czasu zabrakło i zostały. Ale mam chęć na jakiegoś seagulla, najlepiej chrono.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy nie będą nigdy mówić jednym głosem i nie oczekuj tego.

Równie dobrze mógłbyś chcieć żeby wszyscy Użytkownicy mieli jednakowe zdanie na temat zegarków chińskich.

 

Dariusz zaproponował kompromis, napiszcie proszę jakie Waszym zdaniem zegarki są fake a jakie mieszczą się w granicach tolerancji.

Przykłady zdjęciowe bardzo pomogą - nie wszyscy znamy się na chińskich zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak napisu na tarczy , czy innej czesci zegarka wprowadzającym w błąd iz to oryginał wydaje sie wystarczającym kryterium.

 

Kolo wymyslil kto inny ;)

Reszta, tzn rozwiązania techniczne niech sie martwia producenci.

To ze cos wyglada na Panerai nie musi byc Panerai , wystarczy napis na tarczy Parnis,, a na deklu made in China

 

Jasno i klarownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy nie będą nigdy mówić jednym głosem i nie oczekuj tego.

Równie dobrze mógłbyś chcieć żeby wszyscy Użytkownicy mieli jednakowe zdanie na temat zegarków chińskich.

 

Żartujesz? No właśnie o to chodzi, żeby skończyć z praktyką "widzi mi się". Moderatorzy nie mają mieć zdania - czyli subiektywnej opinii na temat, tylko mają dysponować obiektywnym narzędziem - regułą. I tę regułę mają stosować. 

 

Wyobrażasz sobie sytuacje w której jeden policjant uważa, że posiadanie marihuany to nic takiego, a drugi robi o to samo sprawę, bo jego zdaniem zioło nie jest spoko?

 

 

 

Dariusz zaproponował kompromis, napiszcie proszę jakie Waszym zdaniem zegarki są fake a jakie mieszczą się w granicach tolerancji. Przykłady zdjęciowe bardzo pomogą - nie wszyscy znamy się na chińskich zegarkach. 

 

No ale to nie chodzi chyba o "chińskie zegarki" tylko o zasadę ogólną? To co, niemieckie albo peruwiańskie podróbki dopuszczamy?

Moim zdaniem "fake" są zegarki naruszające przepisy prawa, w szczególności takie, które opatrzono cudzym znakiem towarowym. Jak to określił Prezes takie, które "zawierają zastrzeżone patentem rozwiązania, znaki towarowe itp".  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest policja, tylko prywatne forum. Moderowane przez ochotników. Dociera?


A odnośnie policji. Pooglądaj sobie triumfalne komunikaty o zatrzymaniu "niebezpiecznych" kolekcjonerów przerdzewiałej broni palnej ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Lekarz ma prawo zgodnie ze swoim sumieniem odmówić... chyba podobnie Koledzy Moderatorzy powinni móc działać zgodnie ze swoim sumieniem i wyznaniem.

Np. Gdybym ja był to połowę forum od razu bym zamknął ale na szczęście nie jestem i tak jest najlepiej :D

Nawet nie wskazane chyba jest aby Moderatorzy byli jednego wyznania i z tej samej partii, tak mi się wydaje.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak napisu na tarczy , czy innej czesci zegarka wprowadzającym w błąd iz to oryginał wydaje sie wystarczającym kryterium.

Kolo wymyslil kto inny ;)

Reszta, tzn rozwiązania techniczne niech sie martwia producenci.

To ze cos wyglada na Panerai nie musi byc Panerai , wystarczy napis na tarczy Parnis,, a na deklu made in China

Jasno i klarownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? No właśnie o to chodzi, żeby skończyć z praktyką "widzi mi się". Moderatorzy nie mają mieć zdania - czyli subiektywnej opinii na temat, tylko mają dysponować obiektywnym narzędziem - regułą. I tę regułę mają stosować. 

 

Wyobrażasz sobie sytuacje w której jeden policjant uważa, że posiadanie marihuany to nic takiego, a drugi robi o to samo sprawę, bo jego zdaniem zioło nie jest spoko?

 

.....

 

To Ty chyba żartujesz - wyobrażasz sobie sytuacje że jede policjant da Ci tak sam mandat jak drugi za przekroczenie prędkości o 15 km w terenie zabudowanym?

Płaciłem 50 i 150 zł. A raz nie płaciłem wcale.

To tak żeby utrzymać się konwencji.

 

Proponuję żeby coś ustalić a znowu zaczyna się dyskusja o d*pie Maryny.

Zdecydujcie się czy chcecie wypracować kompromis czy udowadniać czyje "jast lepsze"

 

Dla ulatwienia mmożemy założyć, ze ja nie mam racji.

Podaćie przykłdy fake i tych ok?

 

Edycja 

STARUSZEK :)

 

Grives +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest policja, tylko prywatne forum. Moderowane przez ochotników. Dociera?

 

Grzeczniej proszę i bez niepotrzebnej agresji. Bez znaczenia czy Policja czy ochroniarze na prywatnym osiedlu, powinni dysponować regułą i ją stosować. Przypominam, że cała sprawa wzięła się stąd, że któryś z moderatorów bezpodstawnie uważa, że wiadomy Parnis jest podróbką Panerai.    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeczniej proszę i bez niepotrzebnej agresji. Bez znaczenia czy Policja czy ochroniarze na prywatnym osiedlu, powinni dysponować regułą i ją stosować. Przypominam, że cała sprawa wzięła się stąd, że któryś z moderatorów bezpodstawnie uważa, że wiadomy Parnis jest podróbką Panerai.    

Mam prośbę abyś już nie pisał w tym temacie - kolejny post nic nie wnoszący.

Po co klawiaturę tłuc jak nie ma sie nic do napisania a głównym celem jest "międlenie" już przerobionego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, Kolega Tarant normalnie jest bardzo niegrzeczny a może nawet pije... kto to wie.

Parnis i podróbka to chyba żart, znana i ceniona marka na całym świecie od lat- tak plus minus 12 więc bez przesady.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja, ogloszenie :

 

Sprzedam zegarek produkcji chińskiej marki xxx, wizualnie przypomina szwajcarski model marki xxx.

 

Zastosowano w nim mechanizm kaliber xxx produkcji chińskiej.

Itd.......

 

 

 

Sprzedam zegarek no name produkcji azjatyckiej, wizualnie moze przypominać zegarek marki szwajcarskiej, ktorym jednak nie jest.

Wszelkie podobieństwo jest przypadkowe...

Itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr STARUSZEK - Ciebie też proszę. Dolewasz oliwy a ognia i tak jest sporo.

Masz rację sorry ale musiałem troszkę się pośmiać, wybacz już nie będę.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej mańki mogło by to brzmieć tak:

 

Propozycja, ogłoszenie :

 

Sprzedam zegarek produkcji niemieckiej marki xxx, wizualnie przypomina szwajcarski model marki na P...

 

Zastosowano w nim mechanizm produkcji swiss , ale czy to ma znaczenie przy celowej zbieżności z wyglądem oryginału....

 

Koledzy nie idźmy tą drogą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gdyby Szwajcarzy nie byli pazerni i nie produkowali w Chinach to dzis nikim by nie targały dylematy co jest podróbką a co nie jest...

Mam wrazenie ze sami sie pogubli w tych kombinacjach , zmieniając co jakis czas % udzial szwajcarskosci w zegarku...

Gdyby je robili u siebie to by nie bylo takiego problemu....

Oryginalne zegarki , do tego certyfikaty swiss made i juz... A tak kupujesz bransoletę w butiku Omegi a tam made in china

To kazdy moze sie pogubić i miec w nosie ile zrobili chinczycy .

Kupuje produkt 20 razy tańszy , chinski.

Bez napisu Omega.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem szczerze, że przez lata aktywności na różnych forach nie spotkałem się z taką ilością chamstwa, z takim brakiem kultury jak tutaj przez kilka miesięcy, na forum skupiającym teoretycznie dorosłych, kulturalnych ludzi.

Po raz kolejny w trakcie spokojnej, rzeczowej dyskusji ktoś zupełnie mi obcy ubliża mi, bo mam odmienne od niego zdanie.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.