Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grives

Czy na tym forum mozna rozmawiać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie gdyby Szwajcarzy nie byli pazerni i nie produkowali w Chinach to dzis nikim by nie targały dylematy co jest podróbką a co nie jest...

Mam wrazenie ze sami sie pogubli w tych kombinacjach , zmieniając co jakis czas % udzial szwajcarskosci w zegarku...

Gdyby je robili u siebie to by nie bylo takiego problemu....

Oryginalne zegarki , do tego certyfikaty swiss made i juz... A tak kupujesz bransoletę w butiku Omegi a tam made in china

To kazdy moze sie pogubić i miec w nosie ile zrobili chinczycy .

Kupuje produkt 20 razy tańszy , chinski.

Bez napisu Omega.....

 

Chryste, a ty wypisujesz dalej swoje. A nie o to chyba w tym temacie chodzi.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko że 11 lat temu w tym samym miejscu była identyczna dyskusja i niczego nie zmieniła stąd propozycja klauzuli sumienia i wszystko jasne.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później jest administracja wszystkiemu winna.

Ludzie - co z Wami? 

 

Niestety zgadzam się z Piotrem Tarantem - wypracowaie kompromisu nie jest możliwe.

 

Temat zamykam - jak ktos będzie miał sensowne propozycje to zapraszam na pw.

 

Edycja

Trzy ostatnie posty napisane w ciągu jednej minuty usunięte - nic nie wnoszą nowego niestety.

 

Edycja 2

Jutro temat otworzę i poam propozycję od siebie.

Jak ktos ma chęć merytorycznie zabrać głos to bedzie to mile widziane.

Inne posty bede usuwał niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat otwieram (mam nadzieję że emocje już opadły)  ale proszę o merytoryczną dyskusję.

 

Prezes wczoraj zaproponował kompromis 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/157238-czy-na-tym-forum-mozna-rozmawia%C4%87/page-1?p=2170523&do=findComment&comment=2170523

 

Ustalmy które zegarki można uznać za hommage a które przekraczają już normy i są po prostu podróbkami.

 

Poniżej kilka zdjęć pogladowych (większość z forum) zastanówmy się które można zaakceptować a które nie.

 

post-47356-0-15750600-1515336710_thumb.jpgpost-47356-0-58908000-1515336737.jpgpost-47356-0-31304400-1515336749_thumb.jpgpost-47356-0-79322900-1515336770_thumb.jpg

 

 

Oczywiście to tylko kilka propozycji, mam nadzieję że zostana one uzupełnione.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Moim zdaniem nic nie zrobimy z zegarkami homage, są i niech będą bo byśmy musieli pół forum zamknąć.

Marina Militarne na zegarku, dla mnie jest nie dopuszczalne. Wiemy już też że patent na koronkę Panerai wygasł i nie ma co się dalej do tego przyczepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie na zegarku jest nazwa producenta (na powyższych fotkach Parnis) myślę że śmiało można. Ewentualnie też te bez żadnych napisów. Reszta mająca napisy "sugerujące" lub "udające" albo nie może być umieszczana,  albo musi być dokładnie opisana.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że koledzy tak bardzo walczący o obecność na forum wszelkich parnisów, paganich czy tiselli nie zauważają innej strony tego medalu. Zawsze są argumenty typu Steinhart, Davosa czy jakieś inne modele znanych producentów naśladujące coś. Pomijam to, że parnisy, tiselle są niejednokrotnie kopiami 1:1. a np taki Steinhart jest sprytnie upodobniony nadal de facto w wielu miejscach totalnie innym zegarkiem. Pomijam to bo nie o to chodzi. Czy ktoś podejrzewa, że w Steinharcie, Davosie czy Seiko powstają 100% podróbki z napisem Rolex, czy Panerai? Ktoś ma takie info, podejrzenia? 

A odwrotnie - ja podejrzewam, że ci sami ludzie który produkują parnisy, tiselle itp. także produkują typowe podróbki, a podejrzenie graniczy z pewnością, kiedy do klubowych kolegów przychodziły te niby najwyższej jakości Parnisy "Luminous Marina" z wygrawerowanym na deklu Panerai czy Tiselle z koroną rolexa na bransolecie. Były zegarki z osłonkami transportowymi z właściwym logo. Nie wspomnę o pilotach z mechanizmem prymitywnie stylizowanym na F.A. Jones, czy unitasy a'la Soprod z Panerai. To daje pewność, że jedno i drugie powstaje w tym samym miejscu i czasem przez niedopatrzenie założy się bransoletę czy  dekiel z niewłaściwego wiaderka........ Dziwi mnie, że to u nas w ogóle funkcjonuje. Nabijamy kasę tym samym ludziom, którzy produkują podróbki. Produkują XXX szt. podróbek i drugie tyle XXX z jakaś wymyśloną marką w celu poszerzenia rynku. Ci sami ludzie. To forum służy do krzewienia świadomości zegarkowej, pasji - co takie zegarki i tacy "producenci" wnoszą" do zegarmistrzostwa poza pasożytowaniem? Przecież każdy z Was wie, że i parnis czy marina militare składane są na tym samym stole przez tę samą osobę co zwykła podróbka z odpowiednimi logo. Nie mierzi Was ta wiedza, czy choćby podejrzenie? I jak ma się to do jakiejś Davosy czy Steinharta, czy innych producentów, który z jednym modelem co najwyżej idą na łatwiznę........ Tak łatwo udało się producentom podróbek bardzo zwiększyć swoją sprzedaż, zasięg działania tylko poszerzając ofertę podrób ordynarnych o wersje bez logo i pod na poczekaniu wymyślona marką z bzdetami o prywatnych krawcach na tarczy włącznie co jest porażające.........   ;). I dla wielu to już uznani producenci. Nawet intensywnie bronieni. Szkoda. Oczywiście jestem w pełni świadomy, że bez logo czy z jakimś pagani to zwykle nie jest nielegalny produkt. Ale co z tego skoro pochodzenie to samo?

Mi to przeszkadza, ale z racji powyżej opisanej to czy będzie to u nas promowane zależy od progu uczciwości każdego z nas. Regulaminowych zapisów nie sposób stworzyć. 

 

Dodam jeszcze jedno - z linii obrony tych zegarków - że zaczynają ci producenci, że będzie lepiej. No i pojawiają się "leghalne podróbki" Stowy, Nomosa, Junghansa, a Parnis ma nowy model typu Omega PO :) i tak już zaczynają, zaczynają naście lat. I cały czas ta sama śpiewka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

@Adi ja się z Tobą zgadzam w 100% ale myślę, że niestety tego tutaj nie zatrzymamy i to taka walka z wiatrakami.

Każdy z nas ma swoje własne postrzeganie zegarków i zegarmistrzostwa i powinien mieć tego świadomość.

Niestety Koledzy z tego działu myślą chyba zupełnie inaczej.

 

 

Edycja.

Ale my tu nie o tym mieliśmy rozmawiać tylko coś ustalić. A póki co cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa. Najpierw musicie napisać Regułę Zakonu Moderatorystów, otrzymać jej zatwierdzenie, a następnie przestrzegać co do joty.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Prezes wyraził się jasno i ta jego wypowiedź powinna stanowić wykładnie dla obecności poszczególnych zegarków na forum oraz dla działań moderatorskich.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/156264-sklep-z-chi%C5%84czykami-a-jego-legalno%C5%9B%C4%87/?do=findComment&comment=2153482

  

Jezeli firmy nie zastrzegają sobie formy ( wzoru użytkowego ) tylko nazwę ( logo ) to mamy jasność w kwestii legalnosci 

 

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższym wpis zamyka chyba tą kwestię , to jest ocenę oryginalności a raczej jej braku.

Teraz tylko stojący na straży porządku na forum powinni merytoryczne sie doszkolić w temacie ochrony patentowej znakow towarowych i form firm zegarkowych .

 

I po kłopocie, szybko i z kulturą mozna też sie porozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za otworzenie tematu.

 

Na początku chciałbym powiedzieć że jestem zdecydowanym przeciwnikiem podróbek i replik zegarków (chyba że replikę wytwarza pierwotny producent zegarka)

 

Chciałbym rozpocząć od zegarka od którego zaczęła się gorąca dyskusja Parnis ultimate:

 

post-67542-0-24786000-1515344834.jpg

 

Moim zdaniem jest on inspirowany, ale tylko inspirowany tym zegarkiem:

 

post-67542-0-12082300-1515344967.jpg

 

Na tarczy w Parnisie rozmieszczenie cyfr oraz napisy są zupełnie inne. 

 

Dziwi mnie trochę że nie przeszkadza Nam koledzy takie porównanie:

 

post-67542-0-05343500-1515345302_thumb.png

 

Lub produkcja zegarka wybranego przez głosowanie członków naszego forum:

 

post-67542-0-88585300-1515345425.jpg

 

Który jest również głęboko inspirowany tym zegarkiem:

 

post-67542-0-78231900-1515345523.jpg

 

Oczywiście nie mam nic do Vratislavii czy osobiście Pana Marcina bo to NASZ wybór.

 

Nigdy nie kupiłbym  i nie nosił takiego zegarka jak na zdjęciu poniżej:

 

post-67542-0-30927100-1515345719.jpg

 

Napis Marina Militare dyskwalifikuje go w całości.

 

Przez lata spędzone na forum tylko raz widziałem że któryś z kolegów w pełnej nieświadomości wystawił zegarek będący podróbką. 

I pamiętam bardzo szybką reakcję użytkowników tego forum.

Większość produkowanych zegarków w jakiś sposób jest inspirowana i ma swoich protoplastów. 

Oczywiste zrzynki 100% lub takie które mają zmienioną np. jedną literę w nazwie to ordynarne podróbki.

Każdy z Nas ma inne spojrzenie na zegarki, ale jestem pewien że nikt na forum nie nosi i nie będzie nosił podróbek. 

Co do producentów z Chin, Filipin,Indii czy z wysp chula-gula  :)  którzy podrabiają zegarki i wprowadzają podróby na rynek MY nie mamy na to wpływu i o ile wiem Forum zwalcza takie zegarki. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT - -Apgrod - przyjrzyj się Steinhartowi umiejętnie idzie na łatwiznę naśladując Rolexa lecz jest inny, a koperta zupełnie  inna. Vratislavia i Tudor - podobna kolorystyka a poza tym zupełnie inne zegarki, a Parisa Ulltimate kolega na naszym forum kupił z napisem PANERAI na deklu. Nie widzisz różnicy? Ale nawet nie o to chodzi  Steinhart czy VC nie produkują zegarków z napisem Rolex, czy Tudor. To raczej pewne. Co do VC na 100% ;) A  Parnis produkuje z napisem PANERAI także na 100% - a w zasadzie nie Parnis bo to zmyślona marka wirtualna - tylko ludzie, którzy to składają. Wiec jedna ooba/firma zaopatruje rynek w podróby z formalnego punktu widzenia oraz w "legalne" podróby bo z innym logo. W przypadku VC, Steinahrta, Davosy, Seiko, Orienta i wielu wielu innych- takiej sytuacji NIE MA - i to różni tych producentów od kanciarzy produkujących podróbę dla tych, którym to wisi i parnisa czy "no name" dla tych, którym orygilanle logo by przeszkadzało.

 

Czyli 100% pewność, że kupujesz zegarek od kogoś kto także produkuje to samo tyle że ze znakiem towarowym nie jest problemem? Każdy ma swój "próg". Szkoda, że w dziedzinie zegarkowej, na zegarkowym forum, o edukacyjnych zapędach podobno, chcemy by ten próg był ustawiony tak nisko. W zasadzie na podłodze. Szkoda.

W innym temacie jest dyskusja o języku jakim operujemy. Tez ważna sprawa, ale to co jesteśmy w stanie zaakceptować w kwestii podrabiania wydaje się być ważniejsze, a wiadome i pewne jest, że unikanie zastosowania znaku towarowego to zwykły "myk" na ominięcie tej kwestii pod względem wyłącznie formalnym. Dla nas tutaj to powinno być zbyt mało by akceptować takie zegarki. A koledzy chcecie by to zupełnie wystarczające było. Więc powtórzę - szkoda. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden chiński zegarek. Nie ma na nim żadnych znaków, czy napisów które mogły by sugerować że  zrobiony jest z podejrzanych części. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi - nie wchodźmy w jakieś zagadnienia moralne. To czy ktoś kupi czy nie to już jego sprawa. Problem jest taki co może kupić/sprzedać a czego definitywnie nie.

 

Na tą chwilę wszyscy zgadzają się że Marina Militare to nazwa zastrzeżona przez OP

Pytanie moje jest takie - czy są zegarki z napisem na tarczy Marina Militare + Parnis?

Jeśli są to poproszę o zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT - -Apgrod - przyjrzyj się Steinhartowi umiejętnie idzie na łatwiznę naśladując Rolexa lecz jest inny, a koperta zupełnie  inna. Vratislavia i Tudor - podobna kolorystyka a poza tym zupełnie inne zegarki, a Parisa Ulltimate kolega na naszym forum kupił z napisem PANERAI na deklu. Nie widzisz różnicy? Ale nawet nie o to chodzi  Steinhart czy VC nie produkują zegarków z napisem Rolex, czy Tudor. To raczej pewne. Co do VC na 100% ;) A  Parnis produkuje z napisem PANERAI także na 100% - a w zasadzie nie Parnis bo to zmyślona marka wirtualna - tylko ludzie, którzy to składają. Wiec jedna ooba/firma zaopatruje rynek w podróby z formalnego punktu widzenia oraz w "legalne" podróby bo z innym logo. W przypadku VC, Steinahrta, Davosy, Seiko, Orienta i wielu wielu innych- takiej sytuacji NIE MA - i to różni tych producentów od kanciarzy produkujących podróbę dla tych, którym to wisi i parnisa czy "no name" dla tych, którym orygilanle logo by przeszkadzało.

 

Czyli 100% pewność, że kupujesz zegarek od kogoś kto także produkuje to samo tyle że ze znakiem towarowym nie jest problemem? Każdy ma swój "próg". Szkoda, że w dziedzinie zegarkowej, na zegarkowym forum, o edukacyjnych zapędach podobno, chcemy by ten próg był ustawiony tak nisko. W zasadzie na podłodze. Szkoda.

W innym temacie jest dyskusja o języku jakim operujemy. Tez ważna sprawa, ale to co jesteśmy w stanie zaakceptować w kwestii podrabiania wydaje się być ważniejsze, a wiadome i pewne jest, że unikanie zastosowania znaku towarowego to zwykły "myk" na ominięcie tej kwestii pod względem wyłącznie formalnym. Dla nas tutaj to powinno być zbyt mało by akceptować takie zegarki. A koledzy chcecie by to zupełnie wystarczające było. Więc powtórzę - szkoda. :(

 

Żeby nie było niedomówień. Zgadzam się z tobą kolego. Tylko co z tym zrobić? Zakazać handlu na forum chińskimi zegarkami?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje jest takie - czy są zegarki z napisem na tarczy Marina Militare + Parnis?

Jeśli są to poproszę o zdjęcie.

Kilka miesięcy temu byłem przekonany że taki zegarek istnieje i spędziłem długie godziny szukając zdjęcia takiego zegarka, bez powodzenia. Nie twierdzę że taki zegarek na pewno nie istnieje, ale jest to mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - jak napisałem - nie ma jak tego ubrać w jakieś zapisy. Nie ma logo, inne logo. Jest legalne i już. 

Reszta to my, a nie "paragrafy". 

Fajnie, że można spokojnie pogadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu byłem przekonany że taki zegarek istnieje i spędziłem długie godziny szukając zdjęcia takiego zegarka, bez powodzenia. Nie twierdzę że taki zegarek na pewno nie istnieje, ale jest to mało prawdopodobne.

Dzięki - mamy jasność że taki układ na tarczy nie występuje na 99%

 

Czy oprócz MM są jeszcze jakieś zastrzeżone elementy, patenty itp. w zegarkach chińskich? Jeśli tak to jakie?

Osłona koronki ala Panerai nie jest zastrzeżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaka jest sytuacja Chinach. Kiedyś czytałem na zaprzyjaźnionym forum, że tam jest wiele fabryczek które robią części i koperty . Chińscy wytwórcy zaopatrują się w tych zakładach i składają co chcą. Ja nie jestem znawcą chińskich zegarków, ale nie widziałem Parnisa z napisem Marina Militare. Oczywiscie nie twierdzę że Parnis jako firma

nie składał takich zegarków, bo nie wiem. Czytałem że Parnis jest również podrabiany.przez innych chińczyków.

Oczywiście w tym poście nie bronię w żaden sposób Parnisa. Tak jak pisałem mój zegarek nie posiada żadnych zakazanych czy podejrzanych cech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzić zakaz handlu na bazarku zegarkami, które mają cokolwiek chińskiego w sobie, zrobi się trochę luzu w tym dziale :) .

 

Gdyby taki zakaz wprowadzić - to handel by ustał...jaki zegarek dzisiaj nie ma "w sobie" cokolwiek chińskiego...?

były już tu dyskusje o tym ile chińczyka jest w śwajcarze...itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - jak napisałem - nie ma jak tego ubrać w jakieś zapisy. Nie ma logo, inne logo. Jest legalne i już. 

Reszta to my, a nie "paragrafy". 

Fajnie, że można spokojnie pogadać.

 

Doskonale napisane.

Możemy ustalić jakieś ramy żeby sobie na tym forum życia wzajemnie nie utrudniać. To kto co kupi to już indywidualna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w moim poście, usuniętym przed chwilą, było coś niezgodnego z regulaminem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w moim poście, usuniętym przed chwilą, było coś niezgodnego z regulaminem?

Nie nie było. 

Po prostu chciałbym merytorycznej dyskusji i ustalenia tego co ważne a Twój post wprowadzał temat na "boczne" tory.

Nie został usuniety złośliwie, część z nas chce juz zakończyc ten temat i wypracować kompromis.

 

Edycja

To dotyczy wszystkich niewidocznych juz postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.