Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grives

Czy na tym forum mozna rozmawiać ?

Rekomendowane odpowiedzi

czy Citizen Signature ma udawać PAMa czy o co chodzi konkretnie? uważam że powinniśmy oprócz praworządności być również PRZYZWOICI..na to niestety nie ma brand booka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Citizen Signature ma udawać PAMa czy o co chodzi konkretnie? uważam że powinniśmy oprócz praworządności być również PRZYZWOICI..na to niestety nie ma brand booka

W ramach przywoitości palono ludzi na stosach i malowano szkarłatne litery także tzw. społeczna przyzwoitość jest słabym kierunkiem do podążania imho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Citizen Signature ma udawać PAMa czy o co chodzi konkretnie? uważam że powinniśmy oprócz praworządności być również PRZYZWOICI..na to niestety nie ma brand booka 

A czy ta PRZYZWOITOŚĆ dotyczy jedynie Panerai, czy obejmuje także inne marki? Bo jeżeli porzucamy rozwiązanie wypracowane m.in. przy udziale Prezesa, to wpływamy na burzliwe wody... mało co z oferty Parnisa, Deberta itp. nie narusza czyjejś wrażliwości. ;)  Że o Tisselu nie wspomnę. :ph34r:     


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak pojawi się ktoś sprytny i usunie oslone na czas sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo i dziękuję za pierwszy chyba głos o charakterze racjonalnego argumentu. Wygląda na to, że rozwiązanie jest chronione w Unii i obecnie. :)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były głosy, że to wszystko nieprawda bo strony z podróbkami działają i Panerai nic z tym nie robi.

Tak więc, tu można sobie jeszcze poczytać jakie kwoty zostały zasądzone dla Panerai od kilkudziesięciu stron internetowych (lista w dokumencie). Jeden z właścicieli tych stron ma zapłacić 3,5M USD.

 

https://www.worldipreview.com/download?id=8213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gdzie są Ci co powtarzali te "urban legends"? o rzekomym braku patentów, wygasających itp

Ciekaw jestem czy ktoś powie "przepraszam za głupoty, które bez sprawdzania propagowałem i bezkrytycznie powtarzałem "???

 

na szczęście jednego mądrali , specjalisty od szukaj-kopiuj- na szybko wklej z googla czyli niejakiego Master od Wszystkiego już nie ma na forum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gdzie są Ci co powtarzali te "urban legends"? o rzekomym braku patentów, wygasających itp

Ciekaw jestem czy ktoś powie "przepraszam za głupoty, które bez sprawdzania propagowałem i bezkrytycznie powtarzałem "???

 

na szczęście jednego mądrali , specjalisty od szukaj-kopiuj- na szybko wklej z googla czyli niejakiego Master od Wszystkiego już nie ma na forum

 

Tak sobie myślę że każdy kto w jakikolwiek sposób pochylił się nad tematem i coś poszukał to czy miał rację czy nie to jednak coś zrobił w kwestii wyjaśnienia tematu "klepnietego" prawie trzy miesiące temu.

Nie wiem tylko po co w to mieszać byłego użytkownika którego nie ma już na forum? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gdzie są Ci co powtarzali te "urban legends"? o rzekomym braku patentów, wygasających itp

Ciekaw jestem czy ktoś powie "przepraszam za głupoty, które bez sprawdzania propagowałem i bezkrytycznie powtarzałem "???

 

na szczęście jednego mądrali , specjalisty od szukaj-kopiuj- na szybko wklej z googla czyli niejakiego Master od Wszystkiego już nie ma na forum 

 

Są tu gdzie są, nie dzięki Tobie, tylko właśnie dzięki tym, którzy mieli czas i cierpliwość szukać. Także w google.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że coś jest dzięki mnie , Jacek znalazł te linki i od początku i wszędzie o tym mówię. Podkreślam tylko ,że wielokrotnie jak o tym pisałem to powtarzano te mity bez uzasadnienia na zasadzie " ktoś kogoś słyszał, kto mówił że inny widział że patenty wygasły "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że coś jest dzięki mnie , Jacek znalazł te linki i od początku i wszędzie o tym mówię. Podkreślam tylko ,że wielokrotnie jak o tym pisałem to powtarzano te mity bez uzasadnienia na zasadzie " ktoś kogoś słyszał, kto mówił że inny widział że patenty wygasły "

 

Ale też zanim pojawiły się te linki cała argumentacja przeciwko była równie mityczna. :P  Teraz jesteśmy mądrzejsi.  B)  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa. Jeszcze kilka lat temu powszechne było twierdzenie, że firma Gebruder Resch produkowała tylko zegary linkowe, w żadnym wypadku nie sprężynowe. Powtarzano to na NAWCC wielokrotnie. No i forumowicze z pewnego polskiego forum grzebiąc w starych gazetach, ryzykując zakup podróbek - wymysłów udowodnili, ze nie. Istnieje, obecnie około 20 udokumentowanych zegarów GR napędzie sprężynowym.

A czas i tak jest nieubłagany. Cała poprawiona historia firmy, która doczekała się wydania w roku 2017 już wymaga bardzo rozległych korekt. Tylko komu będzie się je chciało robić?

post-6402-0-13406600-1522523758_thumb.jpgpost-6402-0-13243700-1522523763_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He..he....  no pięknie gratuluję !!!

Wkleję dla mniej spostrzegawczych  :)

post-68206-0-15389400-1522615083.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Piotrze iż uznano i doceniono twe badania nad tym zagadnieniem i dodatkowo zostałeś wymieniony jako badacz który wiele wniósł w najnowszą wiedzę o wspomnianym twórcy zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proste pytanie: skąd wiadomo, że dany produkt który "banujecie" (nawet poza bazarkiem) narusza jakiekolwiek prawo należące do innego podmiotu?

Proszę o rzeczowe odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o sprecyzowanie pytania

bo chyba nie chodzi o wyroby używające brandów np Omega, Rolex etc a nie bedące oryginałami

Nie chodzi o tego typu wyroby, bo tutaj sytuacja jest oczywista.

Chodzi o inne rzekomo stwierdzane naruszenia - w szczególności w zakresie koronki typu "Panerai".

 

Zachęcam również do zapoznania się z dyskusją w temacie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/146749-br%C4%85z-i-mied%C5%BA/page-90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej wyjaśnienie skąd czerpiemy 

 

trademark entry dla Marina Militare:

https://trademarks.justia.com/790/11/marina-79011293.html

 

 

Mają trademark na osłonę do 2028 - później pewnie przedłużą.
Ten trademark jest od roku 1997!


https://trademarks.ipo.gov.uk/ipo-tmcase/page/Results/1/UK00002162911

Tutaj wszystko co jest we wpisie tramarku.

https://trademarks.ipo.gov.uk/ipo-tmowner/page/search?id=86535&domain=1&app=0&mark=UK00002574117

 

 

 

odpowiedź od firmy Parnis odnośnie osłony koronki.



Thank you for your email.
 
Due to Copyrights from Panerai.
 
We still have stock of out old models.
 
Please let us know which model you would like.
 
Best regards,
 
Customer Service

PARNIS WATCH CO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pousuwać te osłony koronki. Dla mnie z czysto  praktycznego punktu widzenia, to strzelanie do komara z armaty. Osłona ma tak wtórny wygląd, ze dziwi mnie uznanie jej za znak towarowy. Nie wiem, czy unijny, czy tylko w UK. Ale niech będzie, choć prawa ochronne można unieważnić, ale to nie jest istotą problemu. Patent  to inna sprawa, to ma wartość rzeczywista, wymierną... 

 

Co dostrzelania z armaty do komara: czy ktoś określi prawdopodobieństwo sytuacji, w której klient, którego stać na marinę, kupi parnisa, bo nie chce przepłacać. Moim zdaniem zerowe. Piszę rzecz jasna o parnisie, który wygląda jak marina, ale nie udaje mariny, nie ma napisu panerai ani marina militare.

 

Realnym konkurentem dla Panerai w tej kategorii są producenci o analogicznej renomie.

 

Wreszcie, co do aspektu praktycznego: karalne w RP (i UE) jest wprowadzanie do obrotu. Nie jest wprowadzeniem do obrotu kupno na własne potrzeby czy sprzedaż między konsumentami. A już w ogóle indyferentna prawnie jest dyskusja o podróbkach, nawet ze zdjęciami - nie widziałem, aby Panerai zastrzegł sobie w tym trademarku wykorzystanie zdjęć. A już w ogóle nie mógłby nic mieć do niekomercyjnego wykorzystania zdjęć. 

 

Podsumowując, w każdej sprawie zdrowy rozsądek decyduje  tym, czy podejmujemy działania adekwatne do sytuacji. Nikomu nie chodzi o propagowanie podróbek, ich sprzedaży, ale po prostu o dyskusję i hobby.

 

Pozdrawiam 


A mojego tisella noszę z przyjemnością i mam szczerze mówiąc w nosie, czy przypomina rolexa, czy nie :P . Rolexa nie kupię, znudziłby się kiedyś tak samo jak parnis. A co kto nosi, to jego sprawa, w obie strony, bez pogardy i bez zadzierania nosa ;) Jeśli ktoś nie lubi wtórności, niech kupuje oryginał, ale to nie uprawnia do oceny ludzi, którym jest obojętne, czy ich zegarek przypomina  coś innego, czy nie. To niczyich praw nie narusza. 

 

A jako ciekawostkę podam, że moim zdaniem tuningowanie własnego samochodu poza oficjalnym tunerem marki, również mogłoby zostać uznane przez producenta, za ingerencję modyfikatora w jego prawa (kształtu się nie kupuje, kupuje się egzemplarz produktu, który jest niejako emanacją, sposobem wyrażenia twórczej myśli projektanta). Czy producenci samochodów walczą z tymi "podróbkami" na drogach? Fakt, to nieco inna sytuacja, ale i zegarki się moduje.... Była dyskusja o prawnych aspektach modowania zegarków? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.