Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Ten zegarek to był mój pierwszy "ból". Piękna zabawka, jedyne co mnie od niego odsunęło w wyborze, to materiał - stal. Jego waga wynosi 183g, dla porównania podobne zegarki (choć mniej ładne) z tytanu ważą 80-100g i... to jest powód rezygnacji. Sam żałuję, bo można go zdobyć nieco ponad 1200zł. Jak Ci waga nie przeszkadza, to tylko pozazdrościć. :)

No nie przeszkadza. Lubię czuć ciężar sikora na ręku. Moim EDC jest jakiś Esprit, udający nurka, też stalowy i podobnej wagi, aczkolwiek średniej urody. Miałem kiedyś zegarek z tytanu i to nie dla mnie, nie czułem go na ręku

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Gdzie w takiej cenie kolego ?

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Jak się dobrze poszuka, to można gdzieś znaleźć za ok 1500zł. Ja w PL dałem 1750 po negocjacji ceny

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w takiej cenie kolego ?

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Podpowiedź wysłałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoich trzech wariantach o mało się nie zamknąłem, bo wpadła mi "genialna" myśl, dzięki e-bayowi by kupić sobie AT4010-50E. Oszołomiła mnie cena wraz z VAT-em i cłem niższa 500-1000zł niż w Polsce i byłem tuż-tuż od popełnienia błędu. Ten model wymaga kombinacji ręcznej by zsynchronizować go radiowo (obsługuje tylko 4 strefy USA i Londyn). Problem niby do przeskoczenia (ręcznie), ale z drugiej strony wydać sporo forsy na zegarek "sprawny-inaczej"? To wydało się bez sensu i odpuściłem. Pozostały wariant 2. i wariant 3. Może i poczekałbym jeszcze na dostępność pozycji 2., ale żona zaczęła naciskać, bym dostał ten podarek urodzinowy (już 3 tygodnie po terminie). Poza tym znalazłem na e-bayu oferty na zegarek AT8020-03 L i AT8020-54 L, w takich cenach, że z VAT-em i cłem wychodzi jak na "azjatyckiej loterii". Więc na co czekać. Ostatecznie wybrałem AT8020-54L, który jest z bransoletą SS, do tego dodatkowo pasek skórzany i jak wszystko dojdzie, a wersja cięższa będzie dla mnie nie do przyjęcia, to zamienię ją na pasek. Bransoletę, albo sprzedam, albo zostawię sobie w rezerwie. Dziękuję wszystkim za pomoc i dobre chęci. Wyszedłem w końcu na typowego marudę, który najpierw pyta i niby chce dobrej rady, ale wybiera ostatecznie kierując się własnym gustem i przemyśleniami. Mam nadzieję, że nie macie mi za złe zabranego czasu, być może przyda się komuś moje kombinowanie w wyborze zegarka na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem się swojego wymarzonego, pierwszego, prawdziwego zegarka. Cieszy oko mój CC3001-51L. Nawet ciężar ponad 150 gram nie doskwiera, początkowo zamierzałem raczej kupić tytanowego z radiem. Jednak jak się kupuje zegarek, to zawsze jakiś kompromis jest konieczny. Zaczęło się od kwoty 800, skończyło na 2100. Spory skok, ale jak się zaczyna zgłębia temat, to pokusy rosną i jedyne co je może zahamować to bardzo przyziemny temat - pieniądze. Gdyby w pełni zrealizować moje WSZYSTKIE zamiary musiałbym wydać jeszcze, bagatela o 1250 zł więcej. Miałbym wtedy satelitę w tytanie CC2004-59E, ale i ten wybór superprecyzyjnego, pięknego i lekkiego zegarka też byłby rezygnacją z czegoś. Mój ma mechanizm nowocześniejszy F150, tamten ma starszy F100 i choć nie wiem czym się różnią, to zawsze nowocześniejszy, brzmi lepiej ;) . Wiem, że istnieją i wyższe modele, ale jak dla mnie to wydatki zdecydowanie ponad moje możliwości. Zresztą i zakup zrealizowany, był jakby trochę na wyrost. Podsumowując z zakupem zegarka jak z wyborem żony, trzeba umieć podjąć właściwą decyzję we właściwym czasie. Dodam nieskromnie, że mnie się udało w obu przypadkach. :) No, może z zegarkiem nie jest tak w 100%, nie cyka, brakuje mu tej duszy automatów i ta... jego bezduszna dokładność 1 sek na 100.000.000 lat. To drugie przyjmuję oczywiście na wiarę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje fajnego zegarka :)

Dziękuję. Zabawka dla dużego chłopca. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile wiem ten mechanizm f150 synchronizuje jeszcze strefy czasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile wiem ten mechanizm f150 synchronizuje jeszcze strefy czasowe.

Tak, jest taka opcja, choć ja w swoim po przeczytaniu (pobieżnym) instrukcji - wiadomo emocje, wybrałem właściwą strefę ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.