Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kfadrat_

Vogt z wychwytem, ale moze ktoś coś dopowie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej na podstawie fotek o tym zegarku?

Że to Vogt i rok produkcji 1910-16 doszedłem już sam.

Że ma zerwany włos też wiem.

Wszelkie uwagi i informacje mile widziane.

P1070055

P1070056

P1070057

P1070058

P1070059

P1070061

P1070062

P1070063

 
Edit 11.01
To może choć jakaś litościwa dusza podpowie jaki byłby koszt doprowadzenia do stanu używalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo duży, większy niż wartość zegarka

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo duży, większy niż wartość zegarka

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z całym szacunkiem ale to podobnie jak jedna kobieta powie, że 'on' jest duży a inna, że to normalny rozmiar.

 

Mnie się wydaje, że zegarek dość unikalny to i wartość dla kolekcjonera może być "stosunkowo duża'.

Nie znalazłem wielu Vogtów w obiegu.

Dla 'siedzących' w zegarkach pewne rzeczy są oczywiste, dla mnie, zegarkowego laika nie jest to wcale tak jasne.

Stąd prosząc o jakieś informacje o danym zegarku liczę na ciut więcej niż jedno lakoniczne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto może mieć więcej informacji o Richardzie Vogt z Biel? Sygnaturę zarejestrowano 23.06.1911 roku. Werk jest skromniuteńki, stąd słuszna uwaga kolegi o kosztach renowacji. Będzie to jak podwojenie wartości Trabanta poprzez zatankowanie... Chyba, że wchodzi w grę wartość sentymentalna.


PS. Czy Richard Vogt miał coś wspólnego z Walterem Vogt, tym od Fortisa? Nie wiem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale to podobnie jak jedna kobieta powie, że 'on' jest duży a inna, że to normalny rozmiar.

 

Mnie się wydaje, że zegarek dość unikalny to i wartość dla kolekcjonera może być "stosunkowo duża'.

Nie znalazłem wielu Vogtów w obiegu.

Dla 'siedzących' w zegarkach pewne rzeczy są oczywiste, dla mnie, zegarkowego laika nie jest to wcale tak jasne.

Stąd prosząc o jakieś informacje o danym zegarku liczę na ciut więcej niż jedno lakoniczne zdanie.

Niestety nie jest to nic unikatowego - mechanizm to cylinder niechętnie naprawiany a jeśli już to majstry nie dają gwarancji na chód - kolekcjonersko nic ciekawego po prostu stary umęczony cylinderek - jeśli ma być na sprzedaż to naprawa nieopłacalna - nowe wskazówki, szkło i naprawa włosa (o ile to tylko włos) pociągnie jakieś 150zł, tarcza popękana a to jest coś co robi też cenę w zegarku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

 

 

Dziękuję. I to są konkretne, zrozumiale odpowiedzi :)

W skrócie - cieszyć się jak ktoś zechce odkupić.

Czyli odkładam na strych, może moje dzieci odkryją za 30 lat i wtedy okaże się, że już jest to ZABYTEK ;)

Specjalnie jeszcze opiszę, by nie wyrzucać pochopnie...

 

Mogę jeszcze pójść drugą ścieżka, czyli próbować zbadać jego historię.

Adnotacja wyryta przez Witię w 1917 roku daje duże pole do snucia domysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 lat będzie mało.Tych masowo klepanych cylinderków jest sporo nawet u nas na giełdach nie mówiąc i giełdach w Niemczech tam czasem na całe woreczki są do kupienia po 20-30 sztuk - mówię o takich do naprawy z popękanymi tarczami itp... tego nikt nie chce kupować no chyba że po 3-5 euro 

Czasem trafiaja się cylinderki sprawne, zadbane i w ładnych kopertach, czasem tzw falbankowce (kształt koperty) takie troszkę lepiej się cenią ale i tak szału nie ma  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 lat będzie mało.Tych masowo klepanych cylinderków jest sporo nawet u nas na giełdach nie mówiąc i giełdach w Niemczech tam czasem na całe woreczki są do kupienia po 20-30 sztuk - mówię o takich do naprawy z popękanymi tarczami itp... tego nikt nie chce kupować no chyba że po 3-5 euro 

Czasem trafiaja się cylinderki sprawne, zadbane i w ładnych kopertach, czasem tzw falbankowce (kształt koperty) takie troszkę lepiej się cenią ale i tak szału nie ma  

Dziękuję bardzo za wyczerpanie tematu.

Jak to się tu pisze - temat do kosza.

 

 

Czy posiadasz tez wiedze odnośnie wszelakich oznaczeń na deklach?

Staram się sam szukać informacji, ale w kilku przypadkach trafiam na brak materiału źródłowego (w necie)

'Mój' zegarmistrz nie mógł poświęcić mi więcej czasu niż to zrobił podczas oglądania i wstępnego wyceniania, a może sam nie do końca wiedział?.

Jest to wiedza ściśle tajemna i odkrywanie jej zajmuje lata studiów nad kopertami? ;) Literatury specjalistycznej tez nie planuję kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Gość
      Przez Gość
      Mechanizm 15 kamieniowy - sygnowany CORTEBERT-15 JEWELS-
      CAL 532-SWISS MADE, koperta z alpaki (chińskie srebro) o średnicy
      48,0 mm, dwa dekielki okrywające mechanizm.
    • Gość
      Przez Gość
      kieszonka PKP
    • Przez Danierzyk
      Witam , chciałbym dowiedzieć się więcej o tych zegarkach , byłbym wdzięczny za pomoc .


















    • Przez Shadowsniper
      Szanowni Panowie.
      Po raz kolejny zwracam się do was z prośbą o pomoc w naprawie tym razem starego hermle. Dostałem do naprawy kwadransiak, dość popularny, jednakże z dziwnym, poziomym, leżącym balansem. Poniżej wysyłam kilka zdjęć. I tutaj mam do szanownych Panów pytanie, czy mają panowie całą przystawkę lub chociaż koło wychwytowe? Chętnie również link do jakiejś aukcji, będę ogromnie zobowiązany.







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.