Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kfadrat_

Oznaczenia na kopercie/deklu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do znawców tematu o informację co oznaczają zaprezentowane cyferki na deklu.

Sześciocyfrowy numer to najpewniej oznaczenie roku produkcji czyli 1910-1920

A pozostałe?

 

 

P1070711

P1070708

 

 

Szukałem na forum ale nie ma poradnika o oznaczeniach. A może nie umiałem znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu numerów z werku i koperty można na różnych stronach internetowych określić przybliżoną datę produkcji zegarka.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu numerów z werku i koperty można na różnych stronach internetowych określić przybliżoną datę produkcji zegarka.

Dziękuje,

przybliżony rok mam już ustalony, własny tok rozumowania doprowadził mnie nawet dalej -

Wykorzystane patenty

 +31457, +55231

czyli powinien być to IWC 57 19'''H6,5

na bazie IWC 52 19'''H5

Rok produkcji po 1911 -   z/w na patent  +55231 złożony właśnie w 1911 roku.

Skoro użyty w zegarku musiał już istnieć co wyklucza rok 1910

 

Pozostałe oznaczenia na deklu są dla mnie zagwozdką

Ni to próba, ni to nr egzemplarza, ni to kaliber...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mechanizmie jest numer seryjny wskazujący jednoznacznie na rok produkcji 1914. Własny tok rozumowania niepotrzebnie wałęsał się po deklach, bo numeracja kopert w przypadku IWC daje jedynie jakieś bardzo niedokładne  pojecie o okresie w którym zegarek mógł być produkowany, właściwie do datowania przydatny jedynie w przypadku braku numeru seryjnego na mechanizmie, który to dokładnie określa rok produkcji zegarka. Reszta numerków na deklach praktycznie bez znaczenia.  Patent +55231 dotyczy nóżek tarczy i faktycznie jest z 28 marca roku 1911, patent +31457 dotyczy bębna sprężyny i jest z 11 maja 1904 r, oba również niewiele mówią o roku produkcji zegarka.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację,

Próbowałem znaleźć informację o roku produkcji na podstawie numeru ale bezskutecznie, stąd moje pseudo śledztwo.

Na podstawie cyferek z wnętrza, dekiel interesuje mnie osobno.

Co by nie zarzucać mojemu tokowi rozumowania był właściwy ;)

Wszak  rok 1914 jest po roku 1911.

 Reszta numerków na deklach praktycznie bez znaczenia. 

 

Zapewne tak, ale wrodzona ciekawość, rzekłbym, wścibstwo, nie pozwala mi jednak przejść nad tym spokojnie.

Ma Pan jakieś sugestie, podejrzenia co do tych oznaczeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne tak, ale wrodzona ciekawość, rzekłbym, wścibstwo, nie pozwala mi jednak przejść nad tym spokojnie.

Ma Pan jakieś sugestie, podejrzenia co do tych oznaczeń?

 

Mam za mała głowę żeby pomieścić wszystko, dlatego przechowuje tam tylko rzeczy istotne. :)  Jest to pytanie do producenta tych kopert, widoczne były mu do czegoś potrzebne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za mała głowę żeby pomieścić wszystko, dlatego przechowuje tam tylko rzeczy istotne. :)  Jest to pytanie do producenta tych kopert, widoczne były mu do czegoś potrzebne.

 

Dziękuje za pomoc, chyba tak właśnie uczynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej korespondencji z IWC jestem w punkcie w którym byłem,

pierwszy kontakt zapalil światełko w tunelu i consierz zobowiazał się uzyskać informację na temat oznaczeń i samego zegarka na podstawie zdjęć u technika... niestety następne wiadomości opierały się jedynie na pustym bełkocie i każdorazowym poinformowaniu mnie, ze moge uzyskać certyfikat autentyczności za 300 CHF

Jedyną informacją, która ustalili to kaliber 57... nie mogłem się powstrzymać i musiałem ich wyśmiać..

Jestem szczerze rozczarowany.  Choć z drugiej strony, kto jeszcze produkował kaliber 57?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez dennyk
      Poszukuję fajnej koperty pod Unitasa 6498. Dla utrudnienia nie chińczyka
      Muszę pomieścić tarczę o średnicy 39 mm
       
      pozdrawiam
    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.