Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
murcins

G-shock Rangeman GPR-B1000

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy mam zegarek Casio z WC zdarzyło mi się może 3 razy, że nie synchronizował czasu w nocy.

Nawet jeżeli nie złapie sygnału, to niedokładność wskazań bieżącego czasu na dzień następny będzie wynosiła ok 0,25 sekundy.

Założę się, że czas z komórki jest bardziej odchylony :P

Ja natomiast w miejscu gdzie mieszkałem mogłem pomarzyć o regularnej kalibracji WC - jeden z Romków nie złapał przez 7 dni ... :(

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój leży razem z GWG,GPW i PRW, wszystkie trzy synchronizują się codziennie o godz. 3:04. Niestety GPR nie robi tego:-(, dopiero na zewnątrz się ogarnia i łączy się z bazą. Jeśli chodzi o połączenie z telefonem i uaktualnienie czasu to u mnie w tel mam zawsze co do sekundy aktualny czas, taki sam jak w w/w zegarkach po synchronizacji czy to z Gps czy z atomowym zegarem...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, nie przez GPS, bo to prądożerna opcja.

 

PS. Czas z komórki nie jest tak dokładny jak ten z WC czy GPS, więc nie ma się z czego cieszyć :P

u mnie czas z komórki jest idealny jak z atomowego ;) gulfik to potwierdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

widzę że wszyscy maja na wyswietlaczu duży format godziny zamiast podzielonego ekranu ;)

 

Bo to zegarek dla osób ze słaby wzrokiem - zniszczonym wpatrywaniem się w wskazówki trybów w starszych modelach "G" ze wskazówkami :P

 

 

 

:):D:lol::ph34r:

 

Edit: im dłużnej się przyglądam tym mniej mi się podoba - to zdrowy objaw :rolleyes:

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo
Napisano (edytowane)

Bo to zegarek dla osób ze słaby wzrokiem - zniszczonym wpatrywaniem się w wskazówki trybów w starszych modelach "G" ze wskazówkami :P

 

 

 

:):D:lol::ph34r:

 

Edit: im dłużnej się przyglądam tym mniej mi się podoba - to zdrowy objaw :rolleyes:

Tylko po co tak długo przyglądać sie czemuś co Ci się nie podoba? Po prostu przestań patrzeć,to jest zdrowy objaw. Edytowane przez TytusDeZoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast w miejscu gdzie mieszkałem mogłem pomarzyć o regularnej kalibracji WC - jeden z Romków nie złapał przez 7 dni ... :(

 

Nawet jak ułożysz zegarki tarczą do dołu i indeksem "12" skierowanym na zachód?

 

Jeśli chodzi o połączenie z telefonem i uaktualnienie czasu to u mnie w tel mam zawsze co do sekundy aktualny czas, taki sam jak w w/w zegarkach po synchronizacji czy to z Gps czy z atomowym zegarem...

 

Jeżeli faktycznie tak jest, to zwracam honor Nowemu Romanowi.

Czy ten idealny czas zgadza się z czasem z sieci jaki masz (macie) na komórce? U mnie ta różnica wynosi nawet kilka sekund.

Może ta aplikacja Casio pobiera jakiś lepszy czas z sieci?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ułożysz zegarki tarczą do dołu i indeksem "12" skierowanym na zachód?

 

 

Jeżeli faktycznie tak jest, to zwracam honor Nowemu Romanowi.

Czy ten idealny czas zgadza się z czasem z sieci jaki masz (macie) na komórce? U mnie ta różnica wynosi nawet kilka sekund.

Może ta aplikacja Casio pobiera jakiś lepszy czas z sieci?

U mnie jest taki sam czas co do sekundy jak w zegarkach synchronizowanych za pomocą WC lub GPS.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ułożysz zegarki tarczą do dołu i indeksem "12" skierowanym na zachód?

 

 

Jeżeli faktycznie tak jest, to zwracam honor Nowemu Romanowi.

Czy ten idealny czas zgadza się z czasem z sieci jaki masz (macie) na komórce? U mnie ta różnica wynosi nawet kilka sekund.

Może ta aplikacja Casio pobiera jakiś lepszy czas z sieci?

U mnie też co do sekundy z tego co oko potrafi uchwycić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co tak długo przyglądać sie czemuś co Ci się nie podoba? Po prostu przestań patrzeć,to jest zdrowy objaw.

 

Szukam jakiejś pozytywnej strony ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

Szukam jakiejś pozytywnej strony ;)

szukasz na fotach czy widziałeś na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukasz na fotach czy widziałeś na żywo?

 

Na fotach - na żywo nawet nie oglądam bo za duży dla mnie - mam w nadgarstku tylko 20cm ;):D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo
Napisano (edytowane)

Aplikacja G-Shock pobiera sobie czas też z jakiegoś atomowego wzorca czasu, tyle, że przez internet.

 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Network_Time_Protocol

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

i dlatego w trakcie kalibracji telefon musi być połączony z internetem

Edytowane przez TytusDeZoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja G-Shock pobiera sobie czas też z jakiegoś atomowego wzorca czasu, tyle, że przez internet.

 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Network_Time_Protocol

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

czyli każdy z nas ma swój własny zegar atomowy w domu ;0

Na fotach - na żywo nawet nie oglądam bo za duży dla mnie - mam w nadgarstku tylko 20cm ;):D

gruby nadgarstek a mała dłoń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

Na fotach - na żywo nawet nie oglądam bo za duży dla mnie - mam w nadgarstku tylko 20cm ;):D

Tylko?to kawał łapki,ja mam 19,5 i nie ma z tym problemu.On dopiero zaczyna właśnie wyglądać na nadgarstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gruby nadgarstek a mała dłoń ;)

 

Czy ja wiem...??? Choć w sumie lepiej tak niż odwrotnie :) 

 

 

Tylko?to kawał łapki,ja mam 19,5 i nie ma z tym problemu.On dopiero zaczyna właśnie wyglądać na nadgarstu.

 

A tak na poważnie na łapie układa się całkiem całkiem, bardzo podobnie do GWG, ale ten wyświetlacz jakoś do mnie nie gada... choć moim zdaniem trzeba poczekać aż się ten model rozwinie i zaczną wchodzić na rynek inne wersje kolorystyczne...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja G-Shock pobiera sobie czas też z jakiegoś atomowego wzorca czasu, tyle, że przez internet.

 

W takim razie WC faktycznie przestaje być potrzebny :)

Krok w dobrą stronę.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: im dłużnej się przyglądam tym mniej mi się podoba - to zdrowy objaw :rolleyes:

 

Tylko po co tak długo przyglądać sie czemuś co Ci się nie podoba? Po prostu przestań patrzeć,to jest zdrowy objaw.

 

Tak mi się przypomniał fragment z "Sami Swoi" ;)

 

TytusDeZoo: Co ty obsiadł oczami jak baby biskupa? (…)
Daito: Trza się wpierw dobrze napatrzeć, jak się zapomnieć nie chce.(…) A może my tu poginiemy marnie?
TytusDeZoo: Tobie powinni wystarczyć moje słowa do śmierci. Przecież to jest Kargulowa córka i masz nienawidzić całe to plemię!
Daito: Toteż ja tak patrzący nienawiść w sobie potęguje.
 
 
Mam nadzieję, że się nie obrazicie Panowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model będzie jeszcze wznowiony? Bo wszystko wykupione i cena podbita w kosmos a chciałbym go zobaczyć na żywo w sklepie i przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ten model będzie jeszcze wznowiony? Bo wszystko wykupione i cena podbita w kosmos a chciałbym go zobaczyć na żywo w sklepie i przymierzyć.

 

Podobno wersji oliwkowej już nie produkują - ale czarną wciąż tak.

Edytowane przez SurferTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam problem z moim Romkiem, może ktos z Was mi pomoże? Chodzi o funkcje "BackTrack" kiedy włączam sobie opcje nawigacji taka bez wgranej mapy, chodzi tylko o to aby zapisywało na bieżącą moją przebyta trasę, a następnie włączam funkcję Back Track i przełączam na tę strzałkę, która ma niby prowadzić  do celu w drodze powrotnej to zegarek nie pokazuje właściwego kierunku miejsca w którym zacząłem wędrówkę. O co z tym może chodzić?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wersji oliwkowej już nie produkują - ale czarną wciąż tak.

Wydaje mi się, że nie zaprzestaną produkcji jednej z podstawowych wersji, z którą zegarek wchodził na rynek. Po prostu posprzedają trochę czarnych, a później wyskoczą z zielonymi, żeby znów wabić tych, którzy kupili wersję czarną, a wolą zieloną. Ot, pewnie taka strategia marketingowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo
Napisano (edytowane)

Czy ten model będzie jeszcze wznowiony? Bo wszystko wykupione i cena podbita w kosmos a chciałbym go zobaczyć na żywo w sklepie i przymierzyć.

Jeżeli chcesz przymierzyć,zadzwoń do najbliższego TT i spytaj czy mają,generalnie (przynajmniej w moim regionie) te zegarki nie leżą w półce i szkoda jechać w ciemno.No chyba że masz gdzieś po drodze.Nie wiem jak teraz ale jak kupowałem swojego,na stronach sklepów nie było ich wcale.Dopiero telefoniczne zamówienie.

Edytowane przez TytusDeZoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo
Napisano (edytowane)

Siemka, mam problem z moim Romkiem, może ktos z Was mi pomoże? Chodzi o funkcje "BackTrack" kiedy włączam sobie opcje nawigacji taka bez wgranej mapy, chodzi tylko o to aby zapisywało na bieżącą moją przebyta trasę, a następnie włączam funkcję Back Track i przełączam na tę strzałkę, która ma niby prowadzić  do celu w drodze powrotnej to zegarek nie pokazuje właściwego kierunku miejsca w którym zacząłem wędrówkę. O co z tym może chodzić?!

Nie testowałem jeszcze tej opcji ale po mojemu,tak na chłopski rozum,kiedy wgrywasz mapę masz jasno określony start i cel.W przypadku kiedy GPS tylko rejestruje przebytą drogę zegarek nie ma tego sprecyzowanego i ta funkcja jest nieaktywna.

Edytowane przez TytusDeZoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.