Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
murcins

G-shock Rangeman GPR-B1000

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pomijając wspomnianą cenę w sklepie watchshop, czy jesteście koledzy wskazać inny sklep, w którym udało sięWam uzyskać także interesującą cenę końcową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ,gdzie można kupić akcesoria do ostatniego Rangemana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ,gdzie można kupić akcesoria do ostatniego Rangemana?

A co konkretnie potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podstawowe rzeczy: bezel, pasek

Poszedł priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje instrukcji polskiej do tytułowego bohatera, ktoś coś?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Witam, poszukuje instrukcji polskiej do tytułowego bohatera, ktoś coś?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Korzystaj z forumowej wyszukiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w dziale instrukcji i nie widziałem dla tego modelu. Ale już jeden kolega z forum zadeklarował się mi podesłać. Dziekuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak to jest z tym wysokosciomierzem? W miejscu zamieszkania mam ok 113 m.n.p.m. teraz pokazuje 1 m.n.p.m. A wczoraj było Jeszce wszystko ok. Zainstalowałem przed chwilą zewnętrzną aplikacje, która pokazuje w okolicach 100 mm.p.m. i to rozumiem. Dlaczego zegarek dzisiaj pokazuje wartość 1? Resetowalem pomiar ale bez skutku (dodam, że w miejscu pracy także pokazywał inna wartość niż zwykle). Zegarek jest traktowany z wielką troską i nie uległ uszkodzeniu...przynajmniej ja tego nie spowodowałem. Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej jak to jest z tym wysokosciomierzem? W miejscu zamieszkania mam ok 113 m.n.p.m. teraz pokazuje 1 m.n.p.m. A wczoraj było Jeszce wszystko ok. Zainstalowałem przed chwilą zewnętrzną aplikacje, która pokazuje w okolicach 100 mm.p.m. i to rozumiem. Dlaczego zegarek dzisiaj pokazuje wartość 1? Resetowalem pomiar ale bez skutku (dodam, że w miejscu pracy także pokazywał inna wartość niż zwykle). Zegarek jest traktowany z wielką troską i nie uległ uszkodzeniu...przynajmniej ja tego nie spowodowałem. Jakieś porady?

Wysokościomierz baryczny - zmienia się ciśnienie, zmienia się wysokość.

Zobacz na mój film, czas 31:22 ;)

https://youtu.be/zlbaXe9CMLE

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale zmiana ze 113 m na 1m to trochę zbyt dużo nawet jak na te zasadę działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlaczego? Ciśnienie spada liniowo 11,3 hPa na 100 metrów wysokości, więc to wcale nie takie wielkie wahania :)

Niestety zarówno Roman Pierwszy, jak i Roman Drugi Wielki obliczają wysokość na podstawie ciśnienia, więc zapomnij o prawidłowym wskazaniu wysokości n.p.m. zawsze i wszędzie. Możesz jedynie zresetować wysokościomierz, wejść na górkę i zmierzyć sobie, jak wysoko wszedłeś. I to tylko przy założeniu, że w miedzy czasie nie zmieniło się ciśnienie atmosferyczne ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Ciśnienie spada liniowo 11,3 hPa na 100 metrów wysokości, więc to wcale nie takie wielkie wahania :)

Niestety zarówno Roman Pierwszy, jak i Roman Drugi Wielki obliczają wysokość na podstawie ciśnienia, więc zapomnij o prawidłowym wskazaniu wysokości n.p.m. zawsze i wszędzie. Możesz jedynie zresetować wysokościomierz, wejść na górkę i zmierzyć sobie, jak wysoko wszedłeś. I to tylko przy założeniu, że w miedzy czasie nie zmieniło się ciśnienie atmosferyczne ;)

I to jest sensowne tłumaczenie. Czyli pic na wodę fotomontaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest sensowne tłumaczenie. Czyli pic na wodę fotomontaż.

Nie wydaje mi się. Tylko trzeba wiedzieć, jak tego używać. Ale nie przejmuj się: każdy nowy posiadacz czy to GW-9400, czy to GPR-B1000 zadaje te same pytania.

 

https://youtu.be/dSc5akkngsc

 

https://youtu.be/sks1Lx0tKoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TomG80 za wyjaśniające filmiki. Jak zatem odniesiesz się do takiej oto sytuacji. Na YT odnalazłem film, na którym użytkownik chciał sprawdzić, czy zegarek będzie mierzył wysokość w oparciu o GPS. Wcześniej dokonał kalibracji wysokościomierza na fikcyjną wartość 700m. Po tym wszedł w tryb nawigacji i zapisał memory point. Oczywiście zaraz po zapisie tego punktu wyświetlona została jego charakterystyka, w tym wysokość, która wynosiła 91m. Wniosek z filmu był taki, że zegarek mierzył wysokość z wykorzystaniem GPS oraz chyba (bo to nastąpiło raczej po przejściu jakiegoś dystansu) nadpisał wcześniej skalibrowaną wartość 700m. Postanowiłem wypróbować tę metodę u siebie. Mieszkam na 7p ale to chyba nie ma znaczenia. Dokonałem kalibracji (na balkonie), ustawiłem wartość 500m (wcześniej pokazywalo mi 4m, z którym to pomiarem się nie zgadzalem) oraz uruchomilem nawigacje. Procedując jak użytkownik na YT wykonałem wszystkie wymagane czynności. Niestety zapisany memory point pokazał mi wartość 500m, czyli inaczej jak u tego użytkownika. I teraz pytanie za 100pkt: co jest grane ? Już zaczynam się martwić, że z moim zegarkiem jest coś nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TomG80 za wyjaśniające filmiki. Jak zatem odniesiesz się do takiej oto sytuacji. Na YT odnalazłem film, na którym użytkownik chciał sprawdzić, czy zegarek będzie mierzył wysokość w oparciu o GPS. Wcześniej dokonał kalibracji wysokościomierza na fikcyjną wartość 700m. Po tym wszedł w tryb nawigacji i zapisał memory point. Oczywiście zaraz po zapisie tego punktu wyświetlona została jego charakterystyka, w tym wysokość, która wynosiła 91m. Wniosek z filmu był taki, że zegarek mierzył wysokość z wykorzystaniem GPS oraz chyba (bo to nastąpiło raczej po przejściu jakiegoś dystansu) nadpisał wcześniej skalibrowaną wartość 700m. Postanowiłem wypróbować tę metodę u siebie. Mieszkam na 7p ale to chyba nie ma znaczenia. Dokonałem kalibracji (na balkonie), ustawiłem wartość 500m (wcześniej pokazywalo mi 4m, z którym to pomiarem się nie zgadzalem) oraz uruchomilem nawigacje. Procedując jak użytkownik na YT wykonałem wszystkie wymagane czynności. Niestety zapisany memory point pokazał mi wartość 500m, czyli inaczej jak u tego użytkownika. I teraz pytanie za 100pkt: co jest grane ? Już zaczynam się martwić, że z moim zegarkiem jest coś nie tak...

Witam czy możesz podesłać link do tego filmu co znalazłeś na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest właśnie pytanie: zczytuje czy nie zczytuje...U mnie tego nie robi, a na filmie zdaje się, że tak. A jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę było czytania i sporo sprawdzania, ale dzisiaj mogę napisać, że Rangeman zczytuje wysokość z GPS. Oto kilka wskazówek jak to sprawdzić u siebie samego. Po pierwsze pamiętajmy, iż kalibracja manualna wysokościomierza, w tym włączenie funkcji "offset off" spowoduje, że odczyt wysokości z GPS nie będzie działał prze kolejną godzinę. Po drugie nie można wchodzić w tryb nawigacji bezpośrednio z trybu wysokościomierza (nie pytajcie dlaczego, tak po prostu jest i już). Trzeba najpierw wyjść do ekranu głównego czyli "Time keeping" a następnie uruchomić tryb nawigacji. Dopiero w momencie,gdy pojawi się w dolnym lewym rogu ikona GPS, możemy przejść do trybu wysokościomierza. Zmiana ostatniej wartości wysokości powinna nastąpić przez GPS w przeciągu ok. 2 min. To tyle w temacie.

Kolejne pytanie ode mnie, takie prozaiczne. W pewnym momencie zaczął bardzo trzeszcec pasek w miejscu łączenia z kopertą, a raczej ten qwazi przezroczysty element. Dźwięk ten wydobywa się w trakcie obcierania rzeczonego elementu o spód koperty. Jak wyeliminować to pioruństwo? Czy inni użytkownicy też mają podobnie?

Edytowane przez PrzeZar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie podpowie ktoś gdzie kupić rangemana w dobrej cenie? Np z jakimś kodem rabatowym?

Cześć

zegarkicentrum.pl i kod rabatowy wpisz mgshock chyba że masz gdzieś taniej to napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to zrobiłem :) z tym kodem wyszło prawie 2900 zł ( nie wiem po co dodałem te dwuletnie ubezpieczenie na szkło) zegarek będę miał do czwartku dobrze ze gwarancję dają 3+3 :) to mnie baardzo cieszy i już nie mogę się doczekać

Edytowane przez czarek1212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.