Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
murcins

G-shock Rangeman GPR-B1000

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie parę postów wcześniej rzeczywiście GPR jest tak cichy w kwestii dźwięków alarmu timera oraz przycisków?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Jeśli nie jesteś pełnej krwi indianinem,to nie licz że ten zegarek Cię obudzi.Bardziej wkurza brak funkcji sig czyli popularnego pikania o pelnej godzinie.(a może jest tylko go nie slychac xD)Mój nadal w serwisie wiec przeprosilem sie z gw 9400 i cos mi sie wydaje ze jednak zakup gpr to bylo bardziej chciejstwo niz rozsądek.No może poza tym bajecznie wyrażnym wyswietlaczem.

Edytowane przez JanxSpirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo cichego dźwięku GPR, wynika to z tego że zastosowanie ceramicznego dekielka, który jest nieco grubszy od zwykłego wykonanwgo ze stali nierdzewnej, dźwięk emitowany przez głośniczek wydaje się cichszy i jest bardziej tłumiony przez ten materiał..

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czemu Twoja bestia w serwisie? Jeśli można wiedzieć.

Strone wczesniej jest opisane czemu zegarek wylądował w serwisie,dzis dostalem sms od zibi;czas oczekiwania 4 tygodnie a zegarek byl oddany chyba 28 lutego,wiec ich terminy sa malo smieszne..

 

Przepraszam nie jeszcze 4 a 6 tygodni,nasuwa sie pytanie czy nie nalezy mi sie przypadniem wymiana towaru na nowy z racji przekroczenia terminu naprawy ktory wynosi chyba 28 dni?Wyjdzie na to ze zegarek odbiore po 2 miesiacach,mial moze ktos z takim przypadkiem do czynienia?

Edytowane przez JanxSpirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość davidofx

Witam, wiem że to nie temat na takie pytania i z góry przepraszam. Czy ktoś nie chce sprzedać rangemana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czy ktoś może zamieniał pasek w GPR z zielonego na czarny? Czy wymiary pasków są identyczne?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobry wieczór. Zapisuję się do klubu miłośników Rangemana 🙂

 

thumbnail_20200704_003733.jpg

Edytowane przez Andrzej248

Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2020 o 00:42, Andrzej248 napisał:

 

 

 

można wiedzieć jaki masz obwód nadgarstka? zastanawiam się, czy moje 18,5cm to nie za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2018 o 18:08, Flaming napisał:

Jestem zawsze ciekaw nowych modeli G-Shocków i wiele z nich bardzo mi się podoba, wiedząc jednocześnie, że mieć ich raczej nie będę (bo za duże, albo za drogie). Ten model natomiast, jak już zostało tu wspomniane, idzie w kierunku Smartwatchów i to mi się nie podoba. 

 

Gdzieś przeczytałem, że 4 godziny ładowania słonecznego mają starczyć na 1 godzinę pracy nawigacji, ale z jakiegoś powodu producent umieścił technologię doładowywania bezprzewodowego, co sugeruje jednoznacznie, że ładowanie słoneczne nie wystarczy, by w pełni wykorzystać możliwości zegarka. Zegarkom na ładowarkę mówię stanowczo NIE.

 

Nie jestem też za tym, by synchronizować go z telefonem, gdyż dla mnie zegarek ma być NIEZALEŻNY - taką wyznaję filozofię "zegarkową" i oczywiście można się z nią nie zgadzać. Przyjmuję ją nawet kosztem ograniczenia możliwości zegarka. Oczywiście wiem, że nie trzeba korzystać ze wszystkich jego funkcji - wtedy ładowanie słoneczne wystarczy, a telefon można zostawić w domu, tylko jaki wtedy jest sens takiego kombajnu? 

 

Lubię zegarki jako urządzenia autonomiczne, a ten chyba nie wpasowuje się w tę definicję.

Nie znaczy to jednak, rzecz jasna, że jest złym produktem. Wręcz przeciwnie - podejrzewam, że jest bardzo dopracowany i oferuje naprawdę wiele. Jest nawet ładny. Tylko to po prostu sprzęt nie z mojej bajki.

W tym zegarku możesz łączyć się z telefonem, ale nie musisz. Zegarek ma GPS po to, aby mógł doprowadzić cię do punktu z którego ruszyłeś w trasę i nie potrzebuje wtedy telefonu. Sam zegarek cie poprowadzi do celu. Co do baterii to jest wiele testów na youtube gdzie zegarek bije na głowę wszystkie smartwatche (nawet Garmina fenixa 6 plus). GPS nie będzie przecież przez cały czas używany przez użytkownika. Jedyny problem z baterią pojawić się może w okresie zimowym, gdy nosimy ubrania z długim rękawem i zegarek jest zasłonięty. I tu dobrze, że jest ładowarka, która rozwiązuje ten problem. Ładowanie słoneczne bez żadnego problemu starcza na obsługę wszystkich funkcji, tylko GPS będzie mocno nadwyrężać baterię. Jeśli nie będziesz używać GPS to możesz ładowarkę sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Lukiswidnik napisał:

 

 

można wiedzieć jaki masz obwód nadgarstka? zastanawiam się, czy moje 18,5cm to nie za mało

 

Co do wyglądu się nie wypowiem, ale ten model pomimo sporych rozmiarów leży zaskakująco dobrze na mniejszych nadgarstkach.

Mierzyłem dwa razy z obwodem ok 17,5 cm i było bardzo OK.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... ja mam 17 cm w nadgarstku i zegarek naprawę leży bardzo wygodnie.


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Powiedzmy, że cieszę się tym zegarkiem od kwietnia zeszłego roku. Przez ten czas dwa miesiące zegarek spędził w serwisie. W moim przypadku już dwa razy padło ładowanie solarne. Reklamacja została uznana przez sprzedawce. Przy pierwszej reklamacji rzekomo naprawiono zegarek, ale ładowania solarnego dalej brak. Przy drugiej reklamacji z tytułu rękojmi zażądałem wymiany na nowy zegarek. Ta reklamacja również została uznana i wymieniono mi zegarek na nowy. Nowym zegarkiem cieszę się od paru dni i co się okazuje? Również brak ładowania solarnego. Według mnie to nie może być przypadek GPR B1000 ma ukrytą wadę jeśli chodzi o ładowanie solarne. Nie polecam zegarka tym razem zażądam zwrotu pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, tomaliusz napisał:

To znaczy w ogóle nie ładuje czy nie doładowuje na maksa?

Mam trzy kreski baterii. Zegarek od dwóch dni na oknie z czego kilka ładnych godzin  w pełnym słońcu i czwartej kreski ani śladu. Z wcześniejszym egzemplarzem też tak miałem. Mimo normalnego użytkowania bez używania GPS i eksponowania go na światło słoneczne znikała kreska baterii i nie można było jej doładować solarem tyko ładowarką się to udawało. Właśnie go ładuję ładowarką. Mimo dwudniowego wystawienia na światło nadal brak czwartej kreski mimo tego, że od pół godziny leży pod ładowarką. Dziś na tym forum przeczytałem także o uruchamiającym się autolight w pełnym słońcu, u mnie też to stwierdziłem. Według mnie zegarek bardzo nieudany i nie warty swojej ceny, a ten GPS to jakiś żart nie działa np. w samochodzie. Tak przy okazji dziś przeczytałem, że można jakoś sprawdzić solar w trybie serwisowym. Proszę o podpowiedz jak to zrobić. Jak wejść w tryb serwisowy wiem, ale nie mam pojęcia, co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy uruchamiające się autolight mimo jasnego dziennego oświetlenia można traktować jako wadę i reklamować, bo w instrukcji nie ma ani słowa o tym, że nie powinno się uruchamiać w świetle dziennym.

Edytowane przez ARJ243

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ARJ243 napisał:

Mam trzy kreski baterii. Zegarek od dwóch dni na oknie z czego kilka ładnych godzin  w pełnym słońcu i czwartej kreski ani śladu. Z wcześniejszym egzemplarzem też tak miałem. Mimo normalnego użytkowania bez używania GPS i eksponowania go na światło słoneczne znikała kreska baterii i nie można było jej doładować solarem tyko ładowarką się to udawało. Właśnie go ładuję ładowarką. Mimo dwudniowego wystawienia na światło nadal brak czwartej kreski mimo tego, że od pół godziny leży pod ładowarką. Dziś na tym forum przeczytałem także o uruchamiającym się autolight w pełnym słońcu, u mnie też to stwierdziłem. Według mnie zegarek bardzo nieudany i nie warty swojej ceny, a ten GPS to jakiś żart nie działa np. w samochodzie. Tak przy okazji dziś przeczytałem, że można jakoś sprawdzić solar w trybie serwisowym. Proszę o podpowiedz jak to zrobić. Jak wejść w tryb serwisowy wiem, ale nie mam pojęcia, co dalej.

Czy ładuje solarnie z poziomu 1 lub 2 kreski?

A może jednak zegarek jest sprawny i ten poprzedni też był.

To głupie sformułowanie "ten typ tak ma" może nie być bez sensu.

To bardzo prądożerne urządzenie, nie bez powodu jest na kabelek co już przed premierą wywoływało kontrowersje wśród G maniaków.

No bo wytrzymały, bezobsługowy ... a zara niby bezobsługowy a jednak na kabelek.

 

W Romku 2 brzydkim siedzi ogromna bateria która m.inn. musi obsłużyć GPS.

Ładowanie solarne takiej baterii do poziomu maksa może okazać się bardziej trudne lub wręcz niemożliwe przy włączonych pewnych ficzerach i nie bez powodu jest kabelek.

2 dni ładowania na parapecie mimo słonecznej pogody przy tej baterii to stanowczo za mało.

Wyłącz wszystkie zbyteczne funkcje i zostaw na conajmniej tydzień lub dwa na mocnym słonecznym świetle.

Tak niestety, dlatego jest kabel bo na ręku nie doładujesz tak łatwo w tym zegarku.

Na pierwszych opiniach, recenzjach wspominali że ładowanie na maksa z poziomu panelu solarnego może okazać się niemożliwe.

Dobrze jakby wypowiedzieli się użytkownicy tego zegarka czy sam solar daje radę bo gdzieś właśnie czytałem że do trzeciej kreski daje sobie radę a potem trzeba wspomóc się ładowarka a solar podtrzymuje tylko na tym etapie wolniejsze rozładowywanie.

Dlatego pytałem czy solar ładuje na niższych poziomach aby wykluczyć jego uszkodzenie.

W trybie serwisowym jest taka funkcja panelu że jak zakryjesz ręką wyświetlacz a wtedy straci dostęp do światła to pokażą się cyferki.

 

 

 

 

 

9 godzin temu, ARJ243 napisał:

Mam jeszcze pytanie, czy uruchamiające się autolight mimo jasnego dziennego oświetlenia można traktować jako wadę i reklamować, bo w instrukcji nie ma ani słowa o tym, że nie powinno się uruchamiać w świetle dziennym.

Aby włączył się autolight lub nie uruchomił muszą być spełnione odpowiednie warunki oświetleniowe.

Nie pamiętam ile dokładnie lumenów musi padać na tarczę/panel solarny aby funkcja autolight się nie uruchomiła.

W słoneczny dzień się na pewno nie włączy jak oświetla zegarek.

No ale już w pochmurny dzień i jeszcze jak zegarek jest zasłonięty garderobą lub nawet częścią ciała np. tułowia to może się okazać że podczas podnoszenia zegarka funkcja będzie się włączać mimo wystarczającej ilości światła dla użytkownika.

To jednak proste urządzenie i jak nie będzie padać dość silne światło na tarczę w przypadku załączenia funkcji to będzie się uruchamiać w środku dnia.

Z tego ficzeru lepiej korzystać w określonych warunkach gdy tego potrzebujesz, zostawiając włączona funkcje na stałe będzie wykańczała baterię.

 

Pędząc już do meritum to zapewne przy włączonym autolight i korzystając od czasu do czasu z ficzerow to pewnie 4 kreski ładowania nigdy nie utrzymasz bo solar nie da rady już nie wspominając jego doładowania do tego poziomu z samego panelu 😉

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tomaliusz napisał:

Czy ładuje solarnie z poziomu 1 lub 2 kreski?

A może jednak zegarek jest sprawny i ten poprzedni też był.

To głupie sformułowanie "ten typ tak ma" może nie być bez sensu.

To bardzo prądożerne urządzenie, nie bez powodu jest na kabelek co już przed premierą wywoływało kontrowersje wśród G maniaków.

No bo wytrzymały, bezobsługowy ... a zara niby bezobsługowy a jednak na kabelek.

 

W Romku 2 brzydkim siedzi ogromna bateria która m.inn. musi obsłużyć GPS.

Ładowanie solarne takiej baterii do poziomu maksa może okazać się bardziej trudne lub wręcz niemożliwe przy włączonych pewnych ficzerach i nie bez powodu jest kabelek.

2 dni ładowania na parapecie mimo słonecznej pogody przy tej baterii to stanowczo za mało.

Wyłącz wszystkie zbyteczne funkcje i zostaw na conajmniej tydzień lub dwa na mocnym słonecznym świetle.

Tak niestety, dlatego jest kabel bo na ręku nie doładujesz tak łatwo w tym zegarku.

Na pierwszych opiniach, recenzjach wspominali że ładowanie na maksa z poziomu panelu solarnego może okazać się niemożliwe.

Dobrze jakby wypowiedzieli się użytkownicy tego zegarka czy sam solar daje radę bo gdzieś właśnie czytałem że do trzeciej kreski daje sobie radę a potem trzeba wspomóc się ładowarka a solar podtrzymuje tylko na tym etapie wolniejsze rozładowywanie.

Dlatego pytałem czy solar ładuje na niższych poziomach aby wykluczyć jego uszkodzenie.

W trybie serwisowym jest taka funkcja panelu że jak zakryjesz ręką wyświetlacz a wtedy straci dostęp do światła to pokażą się cyferki.

 

 

 

 

 

Aby włączył się autolight lub nie uruchomił muszą być spełnione odpowiednie warunki oświetleniowe.

Nie pamiętam ile dokładnie lumenów musi padać na tarczę/panel solarny aby funkcja autolight się nie uruchomiła.

W słoneczny dzień się na pewno nie włączy jak oświetla zegarek.

No ale już w pochmurny dzień i jeszcze jak zegarek jest zasłonięty garderobą lub nawet częścią ciała np. tułowia to może się okazać że podczas podnoszenia zegarka funkcja będzie się włączać mimo wystarczającej ilości światła dla użytkownika.

To jednak proste urządzenie i jak nie będzie padać dość silne światło na tarczę w przypadku załączenia funkcji to będzie się uruchamiać w środku dnia.

Witam, może to wszystko, co powiedziałeś o ładowaniu to prawda. Nie będę dyskutował, bo jakimś wielkim fachowcem nie jestem, ale powiem tylko tyle, że obie moje reklamacje zostały uznane za zasadne, a nie wydaje mi się żeby sprzedawca wykazał się tak dobrą wolą i wymieniał mi zegarek bez powodu. Myślę też, że tydzień ładowania to gruba przesada. Kilka godzin w słońcu w zupełności powinno wystarczyć na doładowanie jednej kreski. Jeśli chodzi o autolight to właśnie wszedłem w posiadanie GBD H1000 i on przy tym samym świetle nie odpala podświetlenia. To co napisał kolega Łukasz post wcześniej trzyma się kupy. Panel słoneczny nie działa i dlatego odpala sie autolight. 

Prosiłbym jeszcze o berdziej łopatologiczne wyjaśnienie tego sprawdzania ładowania w trybie serwisowym, bo tam jest kilka dziwnych skrótów, których nie potrafię rozszyfrować i nie wiem co wybrać. Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ARJ243 napisał:

Witam, może to wszystko, co powiedziałeś o ładowaniu to prawda. Nie będę dyskutował, bo jakimś wielkim fachowcem nie jestem, ale powiem tylko tyle, że obie moje reklamacje zostały uznane za zasadne, a nie wydaje mi się żeby sprzedawca wykazał się tak dobrą wolą i wymieniał mi zegarek bez powodu. Myślę też, że tydzień ładowania to gruba przesada. Kilka godzin w słońcu w zupełności powinno wystarczyć na doładowanie jednej kreski. Jeśli chodzi o autolight to właśnie wszedłem w posiadanie GBD H1000 i on przy tym samym świetle nie odpala podświetlenia. To co napisał kolega Łukasz post wcześniej trzyma się kupy. Panel słoneczny nie działa i dlatego odpala sie autolight. 

Słuchaj, wszystko jest możliwe ale pewne jest jedno że Ci z serwisu nie mają o niczym bladego pojęcia i to zostało nie raz udowodnione na tym forum.

Właśnie sprzedawca wykazał się dobrą wolą bo się nie zna dlatego pierwszym razem oddał Ci zegarek po niby naprawie bo stwierdził że Ty się nie znasz a zegarek działa i dasz se spokój.

Za drugim razem już sam odpuścił i dał Ci nowy ale drugiego nowego chyba już nie da 😉

A tydzień ładowania to nie gruba przesada tylko rzeczywistość, wystarczy zajrzeć do instrukcji i zobaczyć tabelki ładowania w określonych warunkach.

W pochmurne dni to nawet miesiąc będzie mało.

Model modelowi nie równy i może mieć różne czułości oświetleniowe ustawione.

Nie twierdzę że u Ciebie jest wszystko w porządku i że panel solarny jest sprawny ale warto go sprawdzić rozładowując zegarek do jednej dwóch kresek i sprawdzić to ładowanie z panelu.

A w trybie serwisowym już sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdziłem w trybie serwisowym i niby działa, a przynajmniej wyświetla takie coś 88 88 co do tej różnej czułości to ok może porównywanie dwóch zegarków nie jest miarodajne, ale odpalanie podświetlenia w pełnym słońcu to chyba coś nie halo. Zrobię tak jak radzisz zanim polecę z kolejną reklamacją. Rozładuje go i zostawię na kilka dni na oknie tam często zagląda słońce. Co do tej pierwszej naprawy to jest adnotacja z serwisu, że wymieniali jakąś płytkę, ale wiadomo papier wszystko przyjmie. 

Edytowane przez ARJ243

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też zastanawiałem się nad tym, dlaczego załącza się podświetlenie w pełnym słońcu. Na początku myślałem, że coś jest nie tak, natomiast sprawdziłem kolejne dwa egzemplarze i okazało się, że w nich jest tak samo. Proponuję najpierw sprawdzić i dokładnie się zapoznać i upewnić, nim zacznie się wypisywać że GPR - B1000 to wadliwe zegarki, bo jest to nieprawda i wprowadza się potencjalnych kupców w błąd. Nie można też wrzucać wszystkich G-Shock-ów do jednego worka, mam na myśli tutaj, że jak inne w słońcu się nie zapalają, to ten też nie powinien. A może tak ma być. Co do serwisów i sprzedawców, z całym szacunkiem dla nich, ale jak kobieta sprzedaje w sklepie z zegarkami to nie sądzę, żeby posiadała jakąś większą wiedzę na temat np. bardziej zaawansowanych funkcji jak i zegarków. Co do pełnego doładowania zegarka w pełnym słońcu to jest chyba dwóch forumowiczów, którym udało się naładować GPR-a do 100 % poprzez ładowanie słońcem, więc jest to możliwe.

A tak na marginesie to zauważyłem że w GPR - B1000 montują dwa rodzaje wyświetlacza. Jeden rodzaj to wyświetlacz który charakteryzuje się tym, ze ta czerń wyświetlacza jest bardzo czarna mocna i głęboka, a te jasne cyferki w słońcu są mocno świecące i perliste. Drugi rodzaj wyświetlacza, to czerń nie jest czarna, tylko szara może nawet lekko granatowa a jasne cyferki w słońcu nie są perliste, tylko takie matowe może szare nie świecące.

Edytowane przez Andrzej248

Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może większa ilość egzemplarzy tego modelu uruchamia podświetlenie w pełnym słońcu, może nawet wszystkie, ale to nie znaczy, że jest to zachowanie prawidłowe. Do tej pory wszystkie zegarki G-Shock, z którymi się spotkałem, a były wyposażone w Auto Light, w świetle o dużym natężeniu nie włączały podświetlenia (rzecz jasna piszę o A.EL., a nie o manualnym uruchomieniu światełka przyciskiem). Powodem jest oczywiście oszczędzanie energii. Z tegoż samego powodu w zegarkach bez solara, ale z funkcją A.EL., po jej aktywowaniu samoczynnie się wyłącza po bodajże 6 godzinach (nie pamiętam dokładnie). Pewnie, że mogą wystąpić różnice między poszczególnymi modelami w czułości z jaką działa, ale w pełnym słońcu podświetlenie nie powinno się załączać.

 

Dwa zdania odnośnie kobiet i ich merytorycznej wiedzy w aspektach m.in. technicznych - bo chyba o to tutaj chodziło. Być może większość kobiet w salonach z zegarkami niespecjalnie orientuje się w ww. zagadnieniach, co w zasadzie jest po części zrozumiałe, bo są zatrudniane w charakterze sprzedawcy biżuterii, a nie specjalisty ds. sprzedaży urządzeń pomiarowych ;) To samo zresztą tyczy się zarówno mężczyzn, jak i kobiet w sklepach z elektroniką, gdzie często my, jako klienci, wiemy dużo więcej od nich na temat sprzętu, który chcemy zakupić. Ale, ale... zdarzyła mi się sytuacja, kiedy zmuszony byłem zasięgnąć porady dotyczącej regeneracji pompy w układzie wspomagania układu kierowniczego w moim samochodzie. Dostałem od zaprzyjaźnionego mechanika namiary na firmę specjalizującą się w takich naprawach. Zadzwoniłem. Odebrała kobieta, z którą na moje nieszczęście (bo uświadomiła mi jak "cienkim Bolkiem" jestem w tym temacie) wdałem się w dłuższą dyskusję. Zrobiła mi taki wykład na temat zasady działania, potencjalnych przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania oraz niezbędnych czynności diagnostycznych i ewentualnie naprawczych systemu hydraulicznego wspomagania układu kierowniczego ze zmienną siłą w moim aucie, że niejeden facet by mógł poczuć się co najmniej zawstydzony. Naprowadziła mnie na prawdopodobną przyczynę moich problemów i skończyło się na wymianie płynu w układzie wspomagania i wymianie czujnika, a zaoszczędzone pieniądze mogłem wydać na nowy zegarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o kobietach w salonach sprzedaży odnosiłem się przede wszystkim do wypowiedzi ARJ243 który opisywał składanie reklamacji, gdzie pierwszym razem informacja była o tym że zegarek naprawili, ( a zegarek raczej był dobry ), drugim razem miał wymianę na nowy, gdzie zegarek podejrzewam też był dobry. Ktoś jeszcze dopisał, że w sklepie i w serwisie nie koniecznie musieli się znać. I o to mi chodziło, że te autoryzowane serwisy nie koniecznie posiadają odpowiednia wiedzę, która pozwala na naprawę tych mocno zaawansowanych zegarków. A sprzedawcom też wiele brakuje.


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.