Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
murcins

G-shock Rangeman GPR-B1000

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu kilku odpowiedzi na poruszony przeze mnie problem ładowania solarem stwierdzam, że większość tego co tu przeczytałem to bzdury pisane przez ludzi, którzy pewnie tylko ogladali ten zegarek w sklepie. To co napisał Tomaliusz o nawet kilkudniowym ladowniu solarem odsyłajac mnie do tabeli ładowania to powtórzę GRUBA przesada. W instrukcji jest napisane, że 12 minut ładowania dziennie w pełnym słońcu powinno wystarczyć do podtrzymania dwóch kresek lub wiecej tym bardziej przy moim użytkowaniu, ponieważ GPS używam sporadycznie. Z doświadczenia powiem, że zanim moj pierwszy GPR uległ awarii bez problemu doładowywałem go w kilka godzin do pełna w słońcu. Z koleii to co napisał Andrzej248, że sprawdził dwa kolejne egzemplarze pod kątem autolight i podświetlenia w dzień tylko potwierdza moją tezę, że te zegarki mają ukrytą wadę i masowo padają w nich solary. Jedynie opinia Łukasza kleiła się kupy. Solar nie działa i dlatego uruchamia podświetlenie w pełnym słońcu. Dla pewności doładowałem zegarek ładowarka do pełna. Następnie rozładowałem do nawigacją. Zaraz jak znikła jedna kreska wyłączyłem w nim wszystko. Dziś cały dzień spędził na oknie z czego kilka godzin w pełnym słońcu i czwarta kreska nawet nie mrugła, a przytoczę instrukcje, która mówi, że w słoneczny dzień w pobliżu okna powinno wystarczyć 45 minut ladowania. Także myślę, że kilka godzin w pełnym słońcu i brak doładowania jednej kreski, która przed godziną znikła utwierdza mnie w przekonaniu, że solar nie działa. Jutro idę to gówno oddać na rękojmię z żądaniem zwrotu pieniędzy, bo myślę, że od zegarka za ponad 3 tysiące można wymagać żeby działał bez zarzutu. Miałem wcześniej już kilka G shock z różnej półki cenowej i działały bez zarzutu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... 

Chciałem pomóc i chyba nie tylko ja ale skoro się nie znam/y a wiesz lepiej to po co pytasz?

Tak tylko tu zostawię bez komentarza, tylko dodam że poziom 2 na grafice to ta nieszczęsna 4 kreska ładowania która ma pojemności z 60-70% baterii zegarka ale to ogólna grafika a pewnie Roman drugi brzydki ma lepsze i szybsze rozwiązania ładowania :ph34r:

Popsuty solar czy nie w Twoim egzemplarzu to już nie wiem ale w jednym przyznam Ci rację, to gówno nie zegarek i nigdy bym go nie kupił a miałem prawie wszystkie G 😉

 

Screenshot_2020-07-27-22-38-31-465_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce mnie boli jak czytam, że ten zegarek to gówno. Po co takie słownictwo i te emocje. Ja jestem przekonany ze zegarek jest sprawny, tym bardziej, że robiłeś test solara i wszystko było dobrze tzn. pokazywały się 88 88.  Jeszcze raz napiszę, że czytałem gdzieś wypowiedź dwóch kolegów z forum że udało im się po dłuższym czasie naładować ten zegarek do pełna przez panel słoneczny. Tyle, że trwało to dłuższy czas. Może wstrzymaj się jeszcze z tym serwisem, ochłoń trochę i spróbuj go jeszcze przez dłuższy czas przetestować.  A co do auto light to sprawdzałem trzy zegarki i wszystkie trzy zapalały się w jasnym oświetleniu, w słońcu również. 


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Andrzej248 napisał:

Serce mnie boli jak czytam, że ten zegarek to gówno. Po co takie słownictwo i te emocje

Dziwisz się? Moim zdaniem tomaliusz i nie tylko , napisał "pracę magisterską" w której niczego nie przesądza , a profesor ARJ stwierdził że to w ogóle nie na temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas pojawia się na forum taki przypadek.

Zamiast poświęcić trochę czasu na zgłębienie tematu, prościej jest wypisywać swoje, niczym niepoparte teorie, i doszukiwać się ogólnego spisku..

Wszyscy tutaj na forum są agentami Casio, którzy mają za zadanie ukryć prawdę o tym, "że te zegarki mają ukrytą wadę i masowo padają w nich solary";)

 

Założę się, że jak wymienisz na trzeci egzemplarz to też będzie miał takie objawy :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WUS zdania są podzielone, co do zużycia energii, działania panelu solarnego i ładowania do pełna za jego pomocą. Są użytkownicy, którym udaje się bez problemu użytkować zegarek naładowany do pełna za pomocą jedynie słońca, są też tacy, którzy musza co mniej więcej kilkanaście tygodni doładowywać go ładowarką, pomimo używania zegarka jedynie jako czasomierza, bez GPS i innych pierdół. Jak widać coś jest na rzeczy, co może również tłumaczyć wspomniane wcześniej różne kolory wyświetlaczy. Może była jakaś wadliwa partia, może poprawili w późniejszych egzemplarzach jakiegoś buga. Kto wie, chyba tylko Casio, które do niczego się oficjalnie nie przyzna ;)

 

Kolego @ARJ243, te 12 minut ładowania dziennie, które podaje instrukcja, to prawdopodobnie czas ładowania niezbędny na podtrzymanie funkcji życiowych zegarka, czyli pomiar czasu i to byłoby na tyle. Poza tym to 12 minut przy 50.000 luxów, które mamy jedynie przy bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. W bezchmurny dzień natężenie światła słonecznego mieści się w przedziale 10.000 - 25.000lx, z czego wynika, że żeby utrzymać poziom naładowania trzeba by zegarek trzymać na zewnątrz lub w bezpośredniej bliskości okna około 30-45 minut dziennie. Zachmurzone niebo z kolei to około 1.000 - 5.000lx, więc potrzebujemy już od nieco ponad godziny do nawet 3 godzin... dziennie... na zewnątrz lub w bezpośredniej bliskości okna. Jak podaje producent, zegarek ładuje się również przy świetle sztucznym, ale musi być eksponowany na na jego działanie przez 8 godzin dziennie (500lx) i dodatkowo 2 godziny tygodniowo na działanie światła o natężeniu 10.000lx, czyli słoneczny dzień przy okienku. I to wszystko tylko po to, żeby zegar nam nie padł z wyczerpania. Jak widać ładowarka i czynne korzystanie z niej jest raczej potrzebne, jeśli chcemy zegar używać do czegoś więcej niż przycisk do papieru, i to na parapecie ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sol napisał:

Co jakiś czas pojawia się na forum taki przypadek.

Zamiast poświęcić trochę czasu na zgłębienie tematu, prościej jest wypisywać swoje, niczym niepoparte teorie, i doszukiwać się ogólnego spisku..

Wszyscy tutaj na forum są agentami Casio, którzy mają za zadanie ukryć prawdę o tym, "że te zegarki mają ukrytą wadę i masowo padają w nich solary";)

 

Założę się, że jak wymienisz na trzeci egzemplarz to też będzie miał takie objawy :)

Niczym nie poparta teoria mówisz? Chyba nie przeczytałeś, co napisałem. Ale ok dziś miałem lecieć z reklamacja, ale mówię sobie trochę cierpliwości może ludzie na forum mają rację. Więc dziś od 8:15 do 20:15 zegarek wystwiony bezpośrednio na słonce. Dziś w moich okolicach była piekna pogoda słońce schowało się za lekkimi chmurami przez ten czas może na 3 godziny. Czwartej kreski ani śladu, a powtórzę jeszcze raz znikła przed wczoraj i od razu wyłączyłem w nim wszystko. Zegarek od dwóch dni eksponowany na słońce. Ktoś jeszcze chce mi powiedzieć, że snuje spiskowe teorie? 

Edytowane przez ARJ243

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 8:15 do 20:15  to nie jest 20 godz. w pełnym słońcu a 12 z czego jak sam piszesz nie pełne 12 godz. bo słońce się na trochę schowało.

No ale może być też bubel jak sam sądzisz.

Reklamuje, oddaj, sprzedaj i kup prawdziwego G z krwi i kości bez ładowarki i innych gps-ów i blusrów B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tomaliusz napisał:

Od 8:15 do 20:15  to nie jest 20 godz. w pełnym słońcu a 12 z czego jak sam piszesz nie pełne 12 godz. bo słońce się na trochę schowało.

No ale może być też bubel jak sam sądzisz.

Reklamuje, oddaj, sprzedaj i kup prawdziwego G z krwi i kości bez ładowarki i innych gps-ów i blusrów B)

Tak, ale wczoraj dostał podobną dawkę słońca. Spoko jutro tez zapowiada się piękna pogoda więc się poświęcę i stracę kolejny dzień czuwając jak debil nad najlepszymi mozliwymi warunkami oświetlenia 😀 ale jak jutro nic to nie da to sory ale jeśli nawet ten solar działa to dla mnie jest to przesada, bo mam porównanie z pierwszym zegarkiem, który serio ładował się w kilka godzin i nie odpalał autolight nawet w mocno pochmurny dzień. Jak dla mnie to jest wzorzec prawidłowego działania tego zegarka oczywiście dopóki też się nie zespół. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ARJ243 napisał:

...mam porównanie z pierwszym zegarkiem, który serio ładował się w kilka godzin...

 No tak, ale on pobierał w ciągu roku tyle energii, ile Roman Drugi na włączenie stopera. Nie zapominaj, że zegarek jak się ładuje, również pobiera energię z ogniwa. Swoją droga jestem ciekaw jak się ma jej zużycie w przypadku tego nowego wyświetlacza w porównaniu do klasycznej TN-ki, czy STN.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, clusca napisał:

 No tak, ale on pobierał w ciągu roku tyle energii, ile Roman Drugi na włączenie stopera. Nie zapominaj, że zegarek jak się ładuje, również pobiera energię z ogniwa. Swoją droga jestem ciekaw jak się ma jej zużycie w przypadku tego nowego wyświetlacza w porównaniu do klasycznej TN-ki, czy STN.

Ja mówię o pierwszym GPR B1000 jakiego miałem, a nie o pierwszym Romku w porównaniu do drugiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, myślałem, że porównujesz do innego modelu. Ale to, co piszesz, potwierdzałoby opinie z forum WUS, które przytoczyłem wyżej. Jednym się zegar ładuje migiem, inni narzekają. Zdecydowanie coś jest na rzeczy z tym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, clusca napisał:

OK, myślałem, że porównujesz do innego modelu. Ale to, co piszesz, potwierdzałoby opinie z forum WUS, które przytoczyłem wyżej. Jednym się zegar ładuje migiem, inni narzekają. Zdecydowanie coś jest na rzeczy z tym modelem.

Dlatego właśnie w ogóle zauważyłem awarie pierwszego egzemplarza, bo zegarek działał znakomicie, a tu nagle nie mogłem go doładować solarem. Pierwszy egzemplarz to mi się w ogóle zespół w taki sposób o czym tu jeszcze nie wspomniałem, że nie można było go naładować solarem ani ładowarką. Gdybym miał trefny egzemplarz od początku to też pewnie bym sobie powiedział, że ok solar jest, ale ten zegarek zżera dużo energii dlatego właśnie dołączyli ładowarkę żeby nią doładowywać zegarek. Niestety niektórzy chyba nie chcą do siebie dopuścić myśli, że Casio mogło wypuścić bubla. Poza tym jak myślicie co Zibi zrobiło z egzemplarzem, który im zwróciłem? Pewnie założyli nowy bezel i pasek i stoi już gdzieś w sklepie w gablocie czekając na nowego nabywcę. 

Edytowane przez ARJ243

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ARJ243, jeszcze jedno, czytałem, że schemat wyświetlania Time/Baro jest najbardziej prądożerny. Jeżeli ładujesz z tak włączonym ekranie, może to zająć nieco dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, clusca napisał:

@ARJ243, jeszcze jedno, czytałem, że schemat wyświetlania Time/Baro jest najbardziej prądożerny. Jeżeli ładujesz z tak włączonym ekranie, może to zająć nieco dłużej.

Nie, serio żeby być pewnym tego co tu wypisuje wyłączyłem wszystko zegarek tylko odmierza czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ARJ243 napisał:

... Niestety niektórzy chyba nie chcą do siebie dopuścić myśli, że Casio mogło wypuścić bubla. ...

Kto tak dokładnie myśli bo ja nie odniosłem wrażenia że są tu jacyś wysłannicy od firmy Casio którzy mają dbać o dobre imię marki.

A jest wręcz przeciwnie i o bublach, wpadkach Japończyków znajdziesz tu dużo wpisów i potwierdzeń jak parowanie Mudmanów, problem z analogami i ich wieszających się modułach a nawet o konkretnych modelach których unikać bo właśnie są bublami i to jak widać też dotyczy tego modelu.

Dużo nowych projektów jest niedopracowanych, szczególnie te naszpikowane ficzerami z blusru na czele i to nie dotyczy tylko G a również nawet tak dopracowanych Oceanusów.

No ale co to się dzieje w Seiko z QC to już woła o pomstę do nieba, Kto się interesuje i odwiedza ten dział to wie że Casio przy Seiko to jest wręcz idealne :D

No i kiedyś wszystko było lepsze ... ;)

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba daleko szukać, bo wystarczy w tym wątku dokładnie poczytać o problemie przy ładowaniu ostatniej kreski.

Być może był z tym jakiś problem i faktycznie Casio to poprawiło.

Jednakże niezależnie od tego czy widzisz ostatnią kreskę, czy nie, zegarek może być naładowany do pełna. Klasyczny problem w komunikacji pomiędzy baterią a odczytem-wskazaniem. Każdy kto używa sprzętu elektronicznego na pewno to zna.

Ja bym go zaczął intensywnie używać, tak by bateria spadła nawet do jednej kreski, a najlepiej do wyłączenia zegarka i wtedy ładował na słońcu do pełna.

To nam może dać obraz przyczyny.

Druga sprawa: trzeba by sprawdzać po dacie produkcji, które egzemplarze mają z tym problem i czy nowsze produkcje tego nie mają.

Inaczej wróżymy z fusów.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 12:31, Sol napisał:

Nie trzeba daleko szukać, bo wystarczy w tym wątku dokładnie poczytać o problemie przy ładowaniu ostatniej kreski.

Być może był z tym jakiś problem i faktycznie Casio to poprawiło.

Jednakże niezależnie od tego czy widzisz ostatnią kreskę, czy nie, zegarek może być naładowany do pełna. Klasyczny problem w komunikacji pomiędzy baterią a odczytem-wskazaniem. Każdy kto używa sprzętu elektronicznego na pewno to zna.

Ja bym go zaczął intensywnie używać, tak by bateria spadła nawet do jednej kreski, a najlepiej do wyłączenia zegarka i wtedy ładował na słońcu do pełna.

To nam może dać obraz przyczyny.

Druga sprawa: trzeba by sprawdzać po dacie produkcji, które egzemplarze mają z tym problem i czy nowsze produkcje tego nie mają.

Inaczej wróżymy z fusów.

Nie no ok w sumie to chyba macie rację. Zegarek pewnie trzeba ładować z miesiąc, żeby dobić chociaż do dwóch kresek, no i tak jak mówisz  przecież bateria może być pełna a nie koniecznie pokazywać rzeczywisty poziom naładowania. Jak zegarek się całkiem wyłączy to też spoko przecież mógł przejść w tryb stałego oszczędzania energii. Od zegarka za 3 tys. za wiele wymagać nie można. Serio myślałem, że znajdę na tym forum jakieś odpowiedzi, ale czytam, co raz większe bzdury pseudo specjalistów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa, to że ten zegarek nie jest tyle wart. 

Gdybyś przed zakupem przeczytał opinie "pseudospecjalistów" uniknąłbyś rozczarowania, a my lamentów. 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po ile używki chodzą tak realnie? wiem że mogę spojrzeć na allegro i olx ale tam rozstrzał od 1800 do 2500 za używki... To zalezy od wersji czy od czego?

 

Tak pisałem o tym że brzydki że palnik ale chyba zaczynam zbierać na niego...


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARJ oddasz za darmo ?


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, WookieWroc napisał:

ARJ oddasz za darmo ?

Nie oddam, ale mogę Ci sprzedać trochę taniej niż w sklepie. Zegareczek pierwsza klasa 100% sprawny chłopaki powyżej mogą zaświadczyć. Musisz tylko wziąć ze dwa tygodnie wolnego max miesiąc i skoczyć  w okolice równika żeby go naładować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił gówno nie zegarek a teraz płacz :D

I jeszcze Ktoś go wcisnął za 3k. :lol:

Słoneczko ma rację, czytamy przed decyzjami a nie po ;)

Mądry Polak po szkodzie 🤭

Bez urazy, piszę żartobliwie z humorem ^_^

...

Po ponad 7 latach bytu na tym forum coraz bardziej rozumiem kolegę Seven dlaczego opuścił "warte" a Kto nie pamięta to przypomnę że był to wyjadacz tematu Casio.

Po prostu codziennie pisał to samo co stronę wcześniej :D

Nikt nie czyta i wciąż na nowo pyta tych pseudospecjalistów a prawdziwy znafca sprzedaje w sklepie i pomoga 3k. wyciągnąć od pytajacego to co chce usłyszeć B)

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość ... logika się kłania.

Jak dostajesz kabel do ładowania to po to że będzie potrzebny a nie po to bo światła może nie być ;) 

Pisaliśmy o tym przed samą premierą, solar nie da rady tego obsłużyć, nawet pseudo smartłocza bo to jeszcze nie ta technologia i dlatego m.inn. Garmin też nie jest na słoneczko i samochody też nie są 🙃

Dlatego większość z Nas (tych zacofanych fanatyków G) tego nie kupiła bo nie kupuje obsługowego G na kabel.

A jak do tego kupiłeś bubel który w ogóle nie ładuje to już to jest bubel do kwadratu :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.