Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
murcins

G-shock Rangeman GPR-B1000

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzez aplikację dostajesz info o aktualizacji - na watchuseek było pokazany screen sprzed 4 mcy o aktualizacji softu dla zegarka. 

https://www.watchuseek.com/threads/gpr-b1000-ever-get-a-software-update.4865375/

"aktualizacje przychodzą z nową aplikacją, czy same?" to chyba mówi samo przez się  😉 same, piechotą i czekają, aż je wpuścisz =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że prościej się nie da napisać o co chodzi Generalnie chciałem wiedzieć czy aktualizacje są niezależnie od wersji aplikacji czy jednak pojawiają się wraz z nią.. O, może w ten sposób Dobra, już temat ogarnąłem, dzięki

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się kupić to cacko nie przypominające zegarka i jestem całkiem zadowolony

Czy ktoś z kolegów posiada może instrukcję w jęz. pol., byłbym niezmiernie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam i ja tylko mój egzemplarz ma problem z navi. Nie znajduje sygnału GPS.
Nie wiem o co chodzi.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co, drugiego Romana niby przestali klepać? O pierwszym słyszałem że chcieli przestać, ale drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś problemy ze swoimi GPR jeśli chodzi o mechanikę ? Tzn. czy przyciski dobrze chodzą/sprężynują, koronka nie lata lub inne tego typu sprawy ? Pytam, bo tak się zastanawiam nad nim, ale czytałem o różnych takich przypadkach na zagranicznych forach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przycisków to są solidnie wykonane i osadzone. W moim egzemplarzu działają bez zarzutu. Koronka posiada delikatne wychyły na boki lecz w niczym to nie przeszkadza i nie jest odczuwalne przy użytkowaniu. Sądze że z takim zamiarem zostalo to zaprojektowane ponieważ koronka to element najczęsciej użytkowany w zegarku i gdyby była montowana na "sztywno" to z czasem mogła by się szybciej zużyć, ale jeśli miałbym obstawiać co pierwsze padnie w tym modelu to switch od koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie padł switch razem z koronką, ale chyba był grzebany przez poprzedniego właściciela, wymieniłem to i to przed wystawieniem na sprzedaż


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WookieWroc widziałem, że często problemem jest albo zgięcie koronki w switchu (powoduje, że to pozycje przeskakują za dużo lub za mało razy) oraz że przyciski nieraz "zapadają się" w tulejce, ale działają. Generalnie zegarek fajny, wszystko prawie mający, ale kurde ta konstrukcja... Taki Rangeman zbudowany jak GBD H1000 byłby pancerną bestią (poza ekranem wielkim jak słoń). 

Miałem na oku takiego jednego GPR B1000 za niską cenę, ale właśnie wyszło że tam switch był grzebany - zegarmistrz mówił ponoć, że osadzenie koronki jest "delikatne" i gdyby tylko była do kręcenia to luz, bywało gorzej. Ale jeśli robi za przycisk i jest wciskana - to chodzi wtedy na boki jak trzcina na wietrze i może po pewnym czasie paść... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie mój? bo u mnie był grzebany przez poprzedniego właściciela ale został wymieniony na nowy u Adama Łępy w serwisie Casio i już jest w 100% sprawny.


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WookieWroc Nie wiem, gadałem z kimś z pomorskiego chyba na FB jak szukałem narzędzi do warsztatu i tak na zdjęciu zobacyzłem GPR B1000 i tak od słowa do słowa... Koleś nie zna ani grup na FB ani tego forum. Coś za 2000 zł chciał za niego, ale bez pudła i gwary. 

Zegarek miałem parę chwil do testowania, był suuuuper, ale potem zaczałęm dostrzegać wady - ogromne szkło z niskim brzegiem, dużo plastiku (miękkiego w moim subiektywnym odczuciu) na kopercie, pasek za gumiasty i miał już jakieś zadrapania itp itd. Najlepsze w tym zegarku było to, że miał wszystko - ale wyglądał i działał jak prototyp, który powinen zostać przeprojektowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z Wrocławia... a może to podróbka jakaś? Bo tak to jest dobrze wykonany oprócz koronki.


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet miał nawet paragon ze sklepu, a w samym zegarku wszedłem sobie w menu serwisowe - więc to był oryginał. Na bezelu na tych rantach miał takie otarcia/ przebarwienia, od drobnych uderzeń. Sam zegarek jest super, ale to jest przerost formy nad treścią - jak pokazują kolejne modele GBD H1000 i inne bazujące na GPR B1000 można zrobić "g shocka", który wygląda jak "g shock". Przypuszczam, że w ciągu 2-3 lat będzie nowy Rangeman, który będzie bardziej kompaktowy choć może nie z tough solar ale z solar powered.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku GBD-H1000 też są narzekania na wyeksponowane szkło w zegarku, które do tego nie jesz szafirowe, jak w przypadku GPR-B1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko jakoś umiejętniej to zabezpieczyli - pochylona korona bezela w kierunku środka, jakiś bullbar (fabryczny już zamontowany) czy coś takiego. Nie wiem, nie jestem inżynierem, ale na pewno można byłoby coś takiego wymyślić. Chyba że jest to związane z tarcza ładowania solarnego - jej powierzchnia jest spora, aby zaspokoić prądożernego GPS'a i co tam jeszcze w środku fruwa. No i wielkość wpływa na wyświetlanie samej trasy w GPS.

 

Zwłaszcza, że nazwa RANGEMAN sugeruje, że jest to zegarek, który powinien dać sobie radę w terenie. No niby są tam jakieś filmiki reklamowe, że spada z X metrów, kąpany jest w błocie i kurzu, a śnieg to dla niego kołderka na dobranoc, ale... Jak przywalisz tym szkłem w kamień albo ekwipunek, który dźwigasz to wydaje mi się, że i szafir nie poradzi na taki łomot. Koperta wystaje jak M. Everest - zahaczysz rękawem, linką, krawędzią czegoś wystającego...

Oczywiście, nie mówię, że jest to niezniszczalny zegarek, ale do takiego pretenduje. Dla mnie jest to taki prototyp, który daje dużo radochy na co dzień, ale kosztem... użyteczności ? Bo ile razy będę w domu czy w pracy potrzebował GPS'a w tej postaci ? 

 

Moim zdaniem taki GW9400 ze synchronizacją czasu przez GPS i wsparciem pomiarów GPS dla czujników ABC byłoby wystarczające dla mnie. Potrzebuję nawigacji w terenie - Garmin etrex (na przykład) i zestaw darmowych map Świątku Zdroju z szlakami dla ślimaków, kóz i owiec. 

TL;DR - zegarek jest świetny, wszystko mający, ale nadal jest jakby prototypem. Miejmy nadzieję, że rozwinie się to wszystko w coś naprawę WOW za jakiś czas. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jak wykonać twardy reset w gpr b1000?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ne3live

Wiadomo coś o następcy ? Dlaczego w ogóle przestali produkować ten model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ne3live napisał(-a):

... Dlaczego w ogóle przestali produkować ten model ?

Zegarek na kabel się nie przyjął to raz a dwa przesadzili z rozmiarem, komuś nieźle odiebao ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2021 o 14:17, tomaliusz napisał(-a):

Zegarek na kabel się nie przyjął to raz a dwa przesadzili z rozmiarem, komuś nieźle odiebao ;)


Jest duży ale bez przesady

 

 

53878CB6-5232-41F7-A5B6-973632575C05.jpeg

27710C23-24E9-4366-9FD0-F51C3F59CE26.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.