Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
murcins

G-shock Rangeman GPR-B1000

Recommended Posts

9 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):

Jest duży ale bez przesady

53878CB6-5232-41F7-A5B6-973632575C05.jpeg

27710C23-24E9-4366-9FD0-F51C3F59CE26.jpeg

te z prawej fajny - odmiana od reszty :)  a znaczenie centymetra w ta czy w tą hehhe i tak one wszystkie duze :) 

3 minuty temu, unadarek napisał(-a):

te z prawej fajny - odmiana od reszty :)  a znaczenie centymetra w ta czy w tą hehhe i tak one wszystkie duze :) 

Ten z prawej należy do dużego kolegi i u niego wygląda normalnie. 
A kabel to porażka…

1 minutę temu, Louis Cypher napisał(-a):

Ten z prawej należy do dużego kolegi i u niego wygląda normalnie. 
A kabel to porażka…

uroki smartwatch-y - idzie się przyzwyczaić tak jak do ładowania smartfonów :) za to wygląd i funkcjonalność lepsze i nie tak oklepane jak w reszcie - zresztą jak się ma kilkanaście zegarków - to taki tez by pasował dla odmiany 

W dniu 16.02.2021 o 14:58, siweq napisał(-a):

taki GW9400 ze synchronizacją czasu przez GPS i wsparciem pomiarów GPS dla czujników ABC byłoby wystarczające dla mnie.

Może wystarczyło też pójść drogą pierwszego Romana, i zaoferować w miarę przystępny cenowo zegarek na kauczukowym pasku i mineralnym szkłem, a szafiry i carbony zostawić dla limitek po 4kpln. A tak powstał od razu zegar który daleko odskoczył od kultowego pierwowzoru, i cenowo i technologicznie, ale chyba pomimo pewnych unikalnych cech jakie mają g-shocki, a które jak widać nie dla każdego przeważają nad innymi funkcjonalnościami, przegrał z rynkiem, na którym w tej kwocie naprawdę można już poprzebierać w zegarkach outdoorowych.

Mam pytanie do właścicieli GPR 1000. Kupiłem zegarek z drugiej ręki i generalnie jestem zadowolony, ale zastanawia mnie działanie GPS. Mianowicie mam problem z łapaniem sygnału GPS na samym początku. Raz, że trwa to u mnie ~1.5-2min, to jeszcze musze stac jak słup soli z zegarkiem ku górze, bo inaczej nie mam szans na start GPS. W innych zegarkach można włączyć GPS i po prostu ruszyć przed siebie, a tu niestety muszę czekać cierpliwie, nieruchomo, aż zegarek zechce się skomunikować z GPS. Czy też tak macie, czy to może jakiś defekt ?

4 godziny temu, zbrozlo napisał(-a):

Mam pytanie do właścicieli GPR 1000. Kupiłem zegarek z drugiej ręki i generalnie jestem zadowolony, ale zastanawia mnie działanie GPS. Mianowicie mam problem z łapaniem sygnału GPS na samym początku. Raz, że trwa to u mnie ~1.5-2min, to jeszcze musze stac jak słup soli z zegarkiem ku górze, bo inaczej nie mam szans na start GPS. W innych zegarkach można włączyć GPS i po prostu ruszyć przed siebie, a tu niestety muszę czekać cierpliwie, nieruchomo, aż zegarek zechce się skomunikować z GPS. Czy też tak macie, czy to może jakiś defekt ?

on raczej łapie sygnał - to działa jak nawigacja jak masz słabe miejsce lub chmury to mogą być problemy 

Dokładnie o to mi chodzi, łapie sygnał. Z tym, że żeby go złapał to muszę stać w jednym miejscu. Jak zaczynam się ruszać to choćby niebo było bezchmurne -- nie złapie.

20 minut temu, zbrozlo napisał(-a):

Dokładnie o to mi chodzi, łapie sygnał. Z tym, że żeby go złapał to muszę stać w jednym miejscu. Jak zaczynam się ruszać to choćby niebo było bezchmurne -- nie złapie.

w zegarku z gps - to nie wiem (faktycznie niech ktoś co ma popatrzy- ale możesz spojrzeć w instrukcje i tam powinno być napisane  czy w bezruch czy nie ma znaczenia )  - ale w radiowym to trzeba też sztywno trzymać zegarek z pare minut 

By ustalić pozycję zegarek musi się połączyć z kilkoma satelitami, bo nie wystarczy jeden satelita jak w kalibracji czasu.

Jak będziesz na otwartym i płaskim terenie to teoretycznie powinieneś szybko się połączyć, ale w górach, czy w mieście jest trudniej bo góry czy budynki w tym przeszkadzają.

Wyjdź na otwartą przestrzeń i sprawdź czy złapie sygnał w ruchu.

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

chyba już 2 lata nie jest produkowany, także zerowe szanse na znalezienie nówki w sklepie

W dniu 18.08.2021 o 11:08, zbrozlo napisał(-a):

Wszystko się zgadza. Ja miałem nówkę ze sklepu i było identycznie.

Ps. Wiem, że odpowiadam na stary post, ale cóż, może komuś się jeszcze przyda takie info.