Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mam problem z zegarkiem Burberry BU9380. Na starcie oświadczam że jest to mój pierwszy w życiu zegarek, w sumie nawet nie jest mój, dostałem go pod zastaw ale mam okazję kupić go w promocyjnej cenie 300/350zł. Niestety coś w nim się stało (takiego dostałem) i wskazówka minutowa oraz godzinowa nie ruszają się, jedynie sekundowa działa jak należy. Przy ustawianiu godziny wskazówki ruszają się gdy kręcę pokrętłem, jednak po wystartowaniu stoją w miejscu. Datownik też da się ustawić, ale skoro nie odlicza godzin to i data się nie przestawia. Zegarek jest oryginalny, nie otwierałem go ani razu ponieważ się boję, na blaszce jest nazwa firmy, dokładny model, napis "swiss made" oraz informacja że jest wodoodporny do 50m. Jest jeszcze wzmianka o szafirowym szkle oraz jakiś nr, prawdopodobnie seryjny. Nie znam się w ogóle na zegarkach ale z tego co wyczytałem możliwym jest że wyczyszczenie naprawiło by problem. Potrzebuję jednak porady fachowców. Zegarmistrz w moim mieście powiedział że on się nie zna na takich zegarkach i że boi się go w ogóle rozbierać z powodów jego kosztu. 
Tutaj dokładna specyfikacja: http://www.czaszegarkow.pl/burberry-czarny-stal-o42-mm-p-45964.html
W czym może tkwić problem i co mogę zrobić? :) Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zegarmistrz ma rację. Nie będzie się spinał przy potencjalnym braku części zamiennych, z zegarkiem, który może mieć poważną usterkę. Tak dla ścisłości, ten zegarek w stanie sprawny a nawet sprawny-lekko porysowany ma wartość. W tym stanie nie ma żadnej, ewentualnie wartość koperty i bransolety jeżeli jest w stanie bardzo bliskim oryginalnego.

Z opisu wynika, że przyczyną raczej nie jest wymiana ogiwa zasilającego i braku przy tym zerowania mechanizmu. Pozostaje, najprawdopodobniej, wymiana całego mechanizmu gdyż obecnie produkowane są  scalane za pomocą zgrzewania ultradźwiękowego co czyni je nierozbieralnymi.


Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj ściągnąłem blaszke z niecierpliwości, pod blaszką elementy są mocowane za pomocą śrubek, niestety nie mam odpowiedniego śrubokręta (trzeba malutkiego płaskiego, w dodatku wdrążenia są płytkie dlatego nie poradziłem sobie moim śrubokrętem). Nie wiem czy pod tymi elementami jest coś zgrzane/zlutowane. Aktualnie staram sie znaleźć jakiegoś znajomego bądź znajomego znajomego który znałby się na zegarkach i miałby odpowiednie narzędzia żeby tam zaglądnąć. Jest możliwość tego, że po prostu bateria się zużyła i nie ma na tyle mocy by uciągnąć zegarek? Bateria w środku Made in Japan ale to chyba nikogo nie zdziwi..

Edited by Jestemlaikiem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli sekundnik pracuje, to nie jest wina baterii. Raczej trzeba szukać przyczyny w przekładni chodu.

A to już grubsza sprawa.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nie dłub w środku. Po takich zabiegach może być z tym zegarkiem tylko gorzej :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, boję się go oddać zegarmistrzowi który by się podjął jakiejkolwiek naprawy, z tym że jak zobaczy taki zegarek to może sobie walnąć wygórowaną cenę z nastawieniem "jak go stać na taki zegarek to da parę stówek więcej". Najbardziej obawiam się wymiany części, wtedy raczej nie będzie mi się opłacało go kupować, ale jeżeli np. wskazówki się o siebie ocierają czy coś i wystarczyłoby tam szpilką je rozdzielić (taki przykład wymyślony trochę bo się nie znam) i by hulał jak ta lala a zegarmistrz mi powie 200 za taką "naprawę" to ja dziękuje :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - spróbuj wyłączyć chronograf - w tym zegarku centralna wskazówka sekundowa powinna obracać sie jedynie kiedy używasz funkcji chronografu (stopera).

Standardowo przy kwarcu spróbowałbym wymienić baterie na nową, bo po tak długim okresie działania chronografu jest na pewno dość wyczerpana. Jeśli to nie pomoże, prawdopodobnie padła któraś z cewek.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro godzinowa i minutowa nie chcą działać, to raczej padło co innego. Problem polega na tym, że samych części do tych mechanizmów nie sprzedają (bo oprócz kilku najbardziej plastikowych modeli rozebranie i złożenie ich jest jak najbardziej możliwe), chyba że trafi się coś z rozbiórki, ale zwykle rzadko komu chce się w to bawić.

Jaki mechanizm jest w środku? To już powinno trochę naprowadzić na ślad tego, w czym może być problem.. Mogło coś zablokować przekładnię, mogły wyłamać się lub pogiąć zęby w którymś kółku itd.  Tylko że niestety często nie tylko jedynym, ale i najtańszym sposobem jest wymiana całego mechanizmu. 

Może być jeszcze jeden myk - są modele, w których nie ma sekundnika, albo wskazówka centralna sekundnika jest od stopera. Jeśli w środku jest mechanizm ISA, to sekundnik właściwy może być na subtarczy, z nimi często bywa tak, że oś sekundnika się wykrzywia i blokuje (czasem przez nawet minimalne przesunięcie tarczy). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.