Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jakubartoszewski

Orient Bambino reczne nakręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktos wie ile razy powinno sie przekręcać koronke w tym modelu zeby nic nie zepsuc a maksymalnie nakręcić zegarek? 7cea4b6bd97c897dec7a8eadd0fa9017.jpg

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Z reguły powinno być to około 30-40 ruchów koronką, ale każdy mechanizm i "nakrecający" jest inny. Mechanizm automatyczny powiniem mieć zabezpieczenie przed przekręceniem sprężyny, wiec można to robić bez większych obaw. Przy codziennym noszeniu nie jest nakręcony? Staje w ciągu dnia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu takowego, ma zabezpieczenie przed przekręceniem więc możesz nakręcać do woli. Tak poważnie, jak powyżej 30-40 i wystarczy albo najzwyczajniej chwilke z nim pochodzic sam sie nakreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z nakręcaniem automatów koronką za wszelką cenę? Absolutnie nie chodzi mi o rzekomą szkodliwość takiego procederu, ale po co? Po wyjęciu Bambino czy Raya z pudełka machnę nim w lewo i prawo może po 4 razy, ustawiam godzinę/datę, zakładam na rękę i działa idealnie. A pracuję w domu i to przy komputerze, więc ruchu nie ma za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie często w weekend staje (jakkolwiek by to zabrzmiało ;) ), bo zakładam na rękę jakiegoś plasticzaka, więc czasem dokręcanie się przydaje - ustawianie daty i godziny jest bardziej uciążliwe po weekendzie niż pokręcenie koronką.

 

Ponoć nie ma głupich pytań, więc z ciekawości zapytam. Co oznacza np. 40 obrotów koronką (co podaje powiedzmy producent w instrukcji)? Czy chodzi o pełne obroty (360 stopni), czy 40 standardowych ruchów przekręcających koronkę, co raczej dalekie jest od 40 pełnych obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady, jakos ze nie jest jedyny to poprostu w pudełku jak sobie odpoczywa potrzebuje czasem dokrecenia. Dokladnie okolo 30 razy zawsze robilem

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mata problemy jak powiedział bosman. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulus57, właśnie nie! Przecież clusca pisał, że mu często staje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulus57, właśnie nie! Przecież clusca pisał, że mu często staje. :)

Chodzi Ci o identyfikację tej zabawki i rodzaj technik manualnych, które powodują u niego silne reakcje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee, w zupełności wystarczy mi sama informacja, że wszystko u niego w porządku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee, w zupełności wystarczy mi sama informacja, że wszystko u niego w porządku. :)

Proponuję takie osobiste pytania na PW ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.