Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jan M. Krawczyk

Nomos. Zegarek Klubowy.

Nomos. Zegarek Klubowy.  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość norbie

Nie martw się. Będzie więcej szczegółów, będzie większy odzew:)

Może jest szansa na niewielką limitację (do 30 zegarków) w oparciu o założenia:

- Nomos zrobił trochę niebieskich tarcz dla Timeless (może coś zostało?), na pewno ma też tarcze w kolorze ruthenium - te tarcze można by wykorzystać, żeby projekt nie opierał się o standardową biel;

- Wskazówki w fajnym kolorze, wyłącznym dla naszego projektu;

- Personalizowana płyta 3/4 (wahnik w przypadku wyboru automatu);

- Dekiel przeszklony.

Może Nomos poszedłby na taki projekt? Extra koszt dla Nomosa (czyli dla nas) to wskazówki w wybranym przez nas kolorze i grawer na płycie/wahniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja i zwrócę się do nich z tym. Może będzie taka możliwość.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę zwycięża wersja 70 - 100. Tyle, że zainteresowanie kupnem już nie do końca i chyba jednak nie bardzo można liczyć na zbywalność tak dużej limitacji. Dajcie znać czy się mylę, bo nie chciałbym błądzić w obłokach :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam, że chcę :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowały na razie 23 osoby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jan Ja np. zaznaczyłem opcję 70 - 100, ponieważ napisałeś, że w tej opcji będzie możliwa modyfikacja tarczy niezależnie od modelu. Ale generalnie byłbym zainteresowany każdą z proponowanych ilości limitacji.

 

Traktowałbym obecną ankietę raczej jako sprawdzenie zainteresowania poprzez zliczenienie wszystkich głosów.

 

Patrząc po obecnym stanie rzeczy (23 głosy) i zakładając że raczej celowalibyśmy w indywidualizację, proponowałbym sprawdzenie z Nomosem jakie modele wchodzą w grę przy przedziale 20-30.

Czy wchodziłaby wtedy w grę indywidualizacja czegoś z przedziału minimatika, metro, ahoi? 

Jeżeli tak, to będziemy mogli spróbować zdobyć dokładniejszą ofertę i potwierdzić zainteresowanie osób z forum.

Jeżeli tylko lambda jest wtedy możliwa to na pewno się nie uda zebrać wystarczająco chętnych.


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niestety w przypadku takiej liczby, możemy modyfikować tylko drogie modele. Generalnie, wartość całego projektu powinna być w granicach 80 - 100 tys. Euro. Wtedy można robić wiele zmian. Jeśli chcielibyśmy jedynie zamawiać indywidualnie projektowany tył, wtedy już dużo mniej. Ale na zabawę z tarczą musimy mieć konkretną liczbę chętnych niestety :/


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba z grubsza nakreślić projekt - tzn. Co byśmy chcieli. Ustalić szacunkowe koszty i spróbować robić zapisy. Konkretnie będzie wtedy wiadomo co i jak.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jak będziemy wiedzieć co i w jakim przedziale, myśle ze będzie dużo łatwiej się policzyć. Wydaje mi się ze zamówienie za 80k nie powinno być problemem, ale to mi się tylko wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Czy są nowe wieści od Nomosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem że 80-100 tysięcy EUR to minimalna kwota zamówienia, to:

- przy 30 zegarkach co najmniej 2700-3300 EUR za zegarek,

- przy 70 zegarkach 1150-1430 EUR za zegarek.

 

Wychodząc od drugiej strony:

- Club kosztuje ok. 1100 EUR za sztukę, czyli minimum 70-90 sztuk,

- Metro to ok. 2000-3000 EUR, czyli 30-40 sztuk,

- Minimatik ok. 3000 EUR, czyli 25-35 sztuk,

- Ahoi to ok. 3000-3500 EUR, czyli 20-35 sztuk,

- Lambda to ok. 14000-15000 EUR, czyli wystarczy 8 sztuk,

 

Przy 30 zdecydowanych (!) do zapłaty ok. 3000-3500 EUR za zegarek byłyby więc do wyboru Metro, Minimatik czy Ahoi.

 

edycja: literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. To są wartości przy których są w stanie zrealizować projekt.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście optowałbym za Minimatikiem w jakiejś fajnej wersji kolorystycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mamy dwie drogi:

1. Porzucamy pomysł z uwagi na brak chętnych

2. Staramy się ustalić podstawowe informacje na temat zegarka, piszę do Nomosa zgłaszając mniejszą niż sugerowali liczbę osób, i zobaczymy.

Co uważacie?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mamy dwie drogi:

1. Porzucamy pomysł z uwagi na brak chętnych

2. Staramy się ustalić podstawowe informacje na temat zegarka, piszę do Nomosa zgłaszając mniejszą niż sugerowali liczbę osób, i zobaczymy.

Co uważacie?

Oczywiście że druga Janku :) Jak będą konkretne podstawowe informacje to myślę, że się więcej chętnych znajdzie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem nadzieję, że takie głosy będą :)

 

Ok, zbiorę informację, skontaktuję się z Nomosem i wracam z dodatkową ankietą :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że dobrze będzie zrobić drugie przybliżenie, czyli zapytać Nomosa co zaproponują dla grupy 20-30 chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dokładnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I świetnie :) 39mm byłoby perfect, a nawet czymś na poziomie 36-37 bym nie pogardził :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

podpisuje sie pod tym : ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek powinniśmy wybrać model bazowy bo jak się te 30 sztuk rozłoży na rożne oczekiwania to lipa wyjdzie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

 

Dodałem dodatkowe pytanie w ankiecie. Opcje z wielokrotnym wyborem. Wybierajmy model :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie club? Bo to mój typ.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, przeoczyłem. Już dodany.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Vipeeer
      Poszukuję od jakiegoś czasu zegarka który będzie minimalistyczny, ale jednocześnie będzie miał w sobie to COŚ. 

      Po obejrzeniu wystaw wszelkich skelpów z zegarkami jakie udało się spotkać okazało się, że nie będzie to łatwe zadanie.
      W trakcie oglądania czasomierzy powoli klarowała mi się wizja czego tak naprawdę chcę. 

      Zdecydowanie mechaniczne.
      Zdecydowanie na pasku - z gładkiej brązowej skóry.
      Zdecydowanie z minimalistyczną, acz wyrazistą tarczą. 

      I tutaj zaczęły się problemy. 
      Ponieważ to co udało mi się zoczyć, absolutnie nie odpowiadało moim oczekiwaniom. Najbliżej tego był Junghans. Ale nadal coś z nim było nie tak. 
      Mój budżet był stopniowo zwiększany (co jest trochę przerażające), nie pojawiało się jednak nic na horyzoncie.

      Poźniej przysza pora na "internety". Chwilowa fascynacja różnego rodzaju udziwnieniami - tarcze z meteorytu zdecydowanie zdobyły moje serce - ale ich design był albo szpetny (Balticus) albo zbyt ciężki (Zelos). Później było marzenie żeby był to polski twór - z którego przyszło mi jednak zrezygnować. 
      Po przejrzeniu forum (raczej nie dane mi nigdy było zagłębiać się w takie społeczności, odnalezienie się więc było nie lada wyzwaniem) okazało się że jest nadzieja. 

      Stowa Antea lub Nomos Tangente.

      I teraz błagam - pomóżcie. Wylejcie na głowę kubeł zimnej wody, pokażcie słabe strony, podpowiedzcie czy mają one szansę przetrwać więcej niż kilka lat, czy dbając, serwisując posłużą godnie. To jedyne modele które wizualnie pasują mi w więcej niż 85% (czarna skóra nie przejdzie, trzeba będzie zmienić pasek). Nie znam się niestety na tyle na mechaniznach oraz innych aspektach, na które warto zwrócić uwagę. A już tak bardzo chcę któryś mieć, że przestaję logicznie myśleć. 

       
    • Przez sekel
      Witam wszystkich,
       
          W mojej kolekcji brakuje klasycznego garniturowca i przymierzam się do zakupu takowego, w bliżej nieokreślonej przyszłości (choć ostatnio za dużo poszło na to hajsu...). Lubię mieć jakiś realny zegarkowy cel, więc słucham waszych propozycji.  Sprecyzuję nieco moje oczekiwania:
       
      - biała tarcza (ewentualnie odcień, lub inna jasna) na czarnym pasku - to jest warunek obligatoryjny
      - Koperta stalowa, nie lubię złota. Zresztą w tej cenie to tylko PVD zostaje.
      - Szerokość koperty 35-40 mm, nadgarstek mam skromny
      - cienki, w miarę możliwości
      - niszowa manufaktura będzie sporą zaletą
      - mechanizm in house to już w ogóle bomba.
      Używany w dobrym stanie również nie przeszkadza.
       
      Ceną graniczną jest 5000 zł, choć chętnie też zobaczę nieco droższe typy.
       
      Przeglądałem już kilkanaście ofert i moim typem na tę chwilę jest Nomos Tangente (tak, wiem - jest wystawione takie cudo na bazarku) - w zasadzie spełnia wszystkie moje wymogi. Mimo wszystko - nie chciałbym przeoczyć jakieś innej ciekawej alternatywy. Dlatego założyłem ten temat:)
      Poniżej zdjęcie z przymiarki Nomosa:
       

       
      Z góry dziękuję za waszą pomoc.
       
      Pozdrawiam
      Mateusz
    • Przez polak.krk
      Witam,
       
      Czy ktos sie spotkal z firma/nazwa Nomos? Tutaj przykladowy link:
       
      https://pl.aliexpress.com/item/mens-watches-top-brand-luxury-nomos-famous-watches-fashion-casual-leather-men-watches-quartz-watch-clock/32694318988.html?spm=2114.010208.3.1.DjG2Ij&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10037_10032_10077,searchweb201603_1&btsid=64dc77bf-224a-4daf-b46a-f0398dcc4886
       
       
       
      Wyglada naprawde fajnie, szczegolnie ten bialy. Czy ktos taki ma? Czy moglby sie ktos wypowiedziec na temat tego zegarka?
    • Przez Sebak
      W życiu trzeba do czegoś dążyć... Pomóżcie więc wyznaczyć cel na najbliższy rok
       
      Poszukuję zegarka na co dzień, co oznacza w moim przypadku zegarek ze srebrną kopertą na czarnym skórzanym pasku, o kopercie max 39-40mm (nadgarstek około 16 cm), który można również ubrać do garnituru. 
       
      Obecnie taką rolę pełni Epos 3411: https://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-originale/epos-originale-3411/epos-originale-ref-3411.131.20.14.25.html
       
      Budżet około 10 tys. zł na nowy. Dopuszczalne używane w bardzo dobrym stanie za trochę mniejsze kwotę.
       
      Myślę o:
      Tudor Glamour Day-Date np: http://www.czaszegarkow.pl/tudor-glamour-day-date-czarny-skora-o3900-mm-p-31503.html
       
      Omega De Ville Prestige np: http://www.czaszegarkow.pl/omega-de-ville-prestige-co-axial-srebrny-skora-o395-mm-p-19611.html
       
      Nomos Orion 35mm: http://www.nomos-store.com/en/Watches/Model-series/Orion/Watches-with-manual-winding/Orion-sapphire-crystal-back-nomos.html  (nie wiem, czy nie jest trochę zbyt "garniturowy")
       
      Oczywiście jestem otwarty na Wasze propozycje.
    • Przez Tesper
      Od dłuższego czasu głowię się nad garniturowcem (robił za niego JUNGHANS MAX BILL CHRONOSCOPE, ale po pierwsze za mało życia na nim  po drugie za bardzo "skomplikowany" jak do gajera no i się nieopatrznie sprzedał), rozważałem większość dostępnych rozwiązań o różnym budżecie: hamiltony intramatic, glyciny, certiny, stowy, eposy, schamburgi... itp. Dojechałem do Zenitha... no i dylemat czy ELITE ULTRATHINE czy CAPTAIN CENTRAL SECOND. Już prawie była decyzja... ale po obejrzeniu zegarków w APARCIE... no cóż nie było efektu WOW i temat umarł. Po dalszych poszukiwaniach w końcu pojawiło się rozwiązanie i tu w zasadzie jestem przekonany że to właśnie to: NOMOS TANGENTE 38. Jest tylko zasadnicze pytanie, jak Koledzy sądzicie,  z datą czy bez?
      Za brakiem daty przemawia fajny minimalizm... ale z datą tarcza wygląda na "lepiej zorganizowaną".
      Ponieważ od paru dni nie mogę podjąć ostatecznej decyzji proszę o opinie. Z góry dzięki za sugestie.
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.