Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SolarWarden

TISSOT PR100 zacinający się sekundnik chronografu / dokładność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

1. W listopadzie 2017 otrzymałem w prezencie zegarek Tissot PR100. W związku z tym, że raczej rzadko używa się chronografu, dopiero ostatnio zauważyłem, że po odpaleniu go wskazówka licząca sekundy potrafi się przyciąć (nie zawsze) na wskazówce minutnika. Często też po zerowaniu pozycji wskazówka nie chce wrócić na swoje miejsce i trzeba ją tam ustawić manualnie.

Raz też miał ileś tam czasu w tył, czyli na jakiś czas się zatrzymał. Może bateria słaba? Zauważyłem też drobne ryski na tej pokrywie z tyłu. To serio tak łatwo się rysuje?

 

Pytanie za sto punktów: co dalej? Zegarek zakupiony w W. Kruk. Jaka jest najlepsza droga postępowania w takiej sytuacji? Standardowo na gwarancję, czy prosto do autoryzowanego serwisu?

 

 

2. Pytanie dodatkowe: Jaka jest dokładność mechanizmu w tym zegarku? Lubię mieć dokładnie ustawiony czas, który zawsze synchronizuję ze stroną GUM, a następnie sprawdzam dokładność wskazań i widzę, że zegarek po jakimś czasie trochę się spieszy (+4 sek/14 dni). To mieści się w normie? Zegarek Q&Q, który mam od kilkunastu lat wydaje się być dokładniejszy, a kosztował pewnie ułamek tego.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wskazówki i odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień zegarek na wolny od wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda "papierowo"? Jakie dokładnie kroki muszę podjąć? To jest w ogóle możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie.

 

Ktoś był w takiej sytuacji, że zegarek mu nie chodził tak jak powinien i domagał się wymiany na nowy (zamiast typowego oddania do naprawy w ramach gwarancji)?

 

Przepraszam za zamieszanie, ale wolę się was dopytać, bo większość z was siedzi pewnie w takich tematach nie od dziś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez RaV.G
      Witam. Chciałbym odnowić 3 zegarki i czegoś się o nich dowiedzieć, przede wszystkim czy są oryginalne i gdzie w okolicach Warszawy/Pruszkowa najlepiej je oddać. Zegarki nie są na chodzie i wiem ich stan jest fatalny przeleżały gdzieś w szafie z różnymi ''przydasiami'' . Tissoty na koronce mają jakby T w kotwicy niestety mam słaby aparat i nie da się zrobić dobrego zdjęcia. Dodam że wszystkie mają grubo ponad 30 lat. Pozdrawiam.
       






       
    • Przez Lars
      Witam serdecznie wszystkich tu zgromadzonych. Od dawna przeglądam to forum w celu pogłębiania swej zegarkowej wiedzy i w końcu przyszła okazja żeby coś napisać. Otóż mam problem z rozszyfrowaniem marki zegarka, chociaż posiada na tarczy napis Tissot to na werku już nie ma żadnej sygnatury a jedynie numer na mostku bębna 405 i przy balansie 405 i pod spodem 338041. Numer pasuje do Tissot ale też do kilku innych firm a moja wiedza na ten temat jest żadna więc zastanawiam się co to za werk. Wiem tyle, że to pasówka ale przeglądając werki Tissota na stronie, gdzieś tu na forum linkowanej, takiego nie znalazłem. Pomóżcie proszę określić co to za zegarek i czy warto w niego inwestować. Dodam, że zegarek jest na chodzie i nawet dobrym, pomimo, że nie ma szkiełka i jest nieźle zasyfiony. Będę wdzięczny za każdą informację.
      Wrzucam kilka zdjęć:







    • Gość waki
      Przez Gość waki
      Witam 
       
      Jest to mój pierwszy post na tym forum tak więc słowem wstępu.
       
      Na chwilę obecną posiadam trzy raczej budżetowe zegarki;. Doxa il Duca sw 200, Tissot luxury powermatic 80 i Ingersoll Grafton Seagull. 
      Jak to pewnie u większości a przynajmniej u części entuzjastów zegarków, choć pewnie taką regułę znajdziemy odnośnie każdego tematu, apetyt rośnie w miarę jedzenia ale też świadomości co tak właściwie kupujemy. 
      Mam nadzieję tym tematem, że znawcy pomogą mi rozwiać pewne kwestie co do wyboru zegarka, mechanizmu.
       
      Jak w temacie od pewnego czasu zamierzam się z kupnem zegarka "manufakturowego". 
       
      Jako takie poszukiwania rozpocząłem od;
      1 Baume & Mercier Clifton Baumatic z mechanizmem "in-house" bm12-1975A. Zegarek klasyczny z wyglądu. (dostępny m.in. w Aparcie na śląsku)
       
      Później wraz z czytaniem i szukaniem informacji dla porównania "odkryłem" kolejną markę, którą określa się "najmłodszą manufakturą z Genewy"; 
      2. Frederique Constant. Z tej marki spodobały mi się dwa zegarki podobno werki "in-house". Pierwszy to
      2A) Manufacture Classic fc-710 a drugi to
      2B) Flyback Chronograph fc-760. (widziałem te zegarki w YES na śląsku)
       
      Wszystko fajnie zegarki widziałem i przymierzałem. Super. 
       
      W między czasie zostały mi pokazane "in-house" trzeciej marki;
      3. Maurice Lacroix z serii Masterpiece ale z tego co widziałem żaden mi się nie spodobał. 
       
      Idąc dalej. Przeszedłem przez salon Rolexa gdzie mają przy okazji TAG Heuer i Tudora.
      I tak pokrótce.
      4. Rolex odpada bo zaraz każdy będzie wiedział co mam na ręku a co gorsza za ile. 
      5. TAG Heuer - no tutaj zamieszanie wokół "in-house" cal. 1887 którego to podobno patent został wykupiony od Seiko. Następnie na bazie tego kalibru zostały uruchomione projekty Heuer 01 i ostatnio 02...itd...-stwierdziłem że to najbardziej mglista opowieść z deszczowego lasu jak na deklarowaną klasę i ceny takich zegarków.
      6. Tudor najbardziej spodobał mi się model Heritage Black Bay Chrono z mechanizmem MT5813.  numer referencyjny M79350-0005
       
      To był moment, w którym stwierdziłem, że skoro mam już co prawda trzy klasyczne zegarki to 1 i 2A odpadają.
      Uwagę skupiłem na chronografach.
       
      W między czasie miałem okazję widzieć; 
      7. ALPINA ALPINER 4 Flyback Chronograph z "in-house" AL-760 jednak wydal mi się zbyt sportowy - umówmy się, że co jak co ale FC jak na Chronograf jest elegancki. 
       
      Jako przedostatnie odwiedziłem salon Jubitom.
      Tutaj kolejne dwie ciekawe marki. 8. Omega i 9. Carl. F. Bucherer. 
      8. Omega - najbardziej spodobał mi się model, którego aż spisałem numer referencyjny: O. 3576.50.00.
       
      Jedyny minus to nudny kolor tarczy za to przepiękny mechanizm  .  
      Przy okazji pytanie o mechanizm to tego numeru referencyjnego; Omega 1866 bazą którego jest Omega 1861 bazą którego jest Lemania 1873. Czy ktoś na tym forum jest to w stanie rozszyfrować? 
       
      9. Carl. F. Bucherer - flyback chronograf z tachymetrem numer referencyjny: 00.10919.08.93.01. 
       
      Niestety tutaj moje pytanie znowu odnośnie mechanizmu. CFB 1970, którego bazą był ETA  7750 Valjoux, który to został zmodyfikowany na potrzeby C.F. Bucherera przez manufakturę La Joux-Perret. 
      Co przemawia za i przeciw zakupowi takiego zegarka z tym mechanizmem? 
      https://jubitom.com/zegarki/carl-f--bucherer/manero/flyback/zegarek-carl-f--bucherer/cb-0010919089301
       
      Zbliżając się do końca. Ostatnią wizytą byłem w Apart. Tutaj już w pewnym stopniu zapomniałem o Omedze kiedy zobaczyłem Zenitha.
       
      10. Zenith El Primero 36.000 VpH Chronogaph numer referencyjny 03.2040.400/69.C494. 
      https://www.apart.pl/zegarki/Zenith/El_Primero/3599
       
      Na koniec kilka pytań. 
      Jak w dzisiejszych czasach należy rozumieć manufakturę?. 
      Czy in-house to tylko chwyt marketingowy czy faktycznie rzadkość w świecie manufaktur jak na przykład Tudor MT5813 czy Zenith EL Primero 400? 
      Czy o marce C.F. Bucherer należy zapomnieć na tym poziomie cenowym a skupić się na Zenith? 
      Czy tańsze manufaktury jak Frederique Constatin i Tudor to woda na młyn czy warto jednak zwrócić na nie uwagę i rozważyć zakup? Choć faktycznie Zenith robi niesamowite wrażenie i ta legenda.
      Najważniejsze w tym temacie:
      Jakie manufaktury z jakim mechanizmem polecanie w odniesieniu do  C. F. Bucherer i Zenith? Co do stylu tylko te dwa najbardziej mi się podobają.
      Czy może Zenith a raczej poziom cenowy jaki reprezentuje to absolutne minimum jeśli chcemy posiadać faktycznie manufakturę z "in-housem"? 
       
      Dodam, że budżet na poziomie Zenith (okolice 30 k pln) to absolutne maksimum jakie chcę przeznaczyć na zegarek w tym momencie.
       
      Dzięki i pozdrawiam 
    • Przez Kkts
      Witam zegarkowych maniaków
      Z racji tego, że chcę się przesiąść z G-Shocka na coś bardziej tradycyjnego, proszę Was o radę dotyczącą wyboru spośród następujących modeli, które mogę kupić jako używane mniej więcej w podobnej cenie:(od 700 do 1000 zł)

      1. https://www.zegarek.net/zegarki/tissot/zegarek_tissot_t044.417.21.051.00.html
      2. https://www.timetrend.pl/bulova/15330-bulova-precisionist-96b260.html?gclid=EAIaIQobChMI4Or_m-bA2QIVQY0bCh3iKgv2EAAYAiAAEgJzhfD_BwE
      3. https://www.ebay.ie/itm/New-SEIKO-PREMIER-KINETIC-BLACK-FACE-Day-Date-LEATHER-CLASP-STRAP-SRN039P2/201200912084?hash=item2ed88246d4:g:OAYAAOSwcu5USMmP
      4. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-sapphire-sndg69p1 (ten byłby fabrycznie nowy)
      5. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-sportura-snae67p1
      6. https://wkruk.pl/zegarki/tissot/zegarek-tissot-t-sport-29
      7. https://wkruk.pl/zegarki/victorinox/zegarek-victorinox-swiss-army-alliance-8

      Zegarek ma być uniwersalny, do noszenia na co dzień. Nie przeszkadza mi wielkość koperty, a nawet lepiej, że jest od 43 mm w górę.
      Co proponujecie i dlaczego?
       
       
    • Przez lastom
      Witam.
      Nie do końca umiem sprecyzować dział  w którym zadać to pytanie - jeśli nie tu to proszę admina o przesunięcie.
       
      Ot co:
      Zakupiłem zegarek Tissot powermatic 80 - zegarek zatrzymuje się podczas noszenia. Przesunięcie godziny (ponowne ustawienie) powoduje wzbudzenie do życia mechanizmu. Zegarek ma miesiąc. Pytanie moje jest następujące:
      - gwarancja czy
      - niezgodność towaru z umową.
       
      Nie chce uchodzić za pieniacza ale był to dla mnie wydatek i perspektywa naprawianego zegarka po takim okresie mnie nie przekonuje.
       
      Co sugerujecie z Waszego doświadczenia - czy istnieje szansa na zwrot / wymiana na nowy?
       
      Pozdrawiam
       
      LasTom
       
      .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.