Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gałczi

Konkretny Pilot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio bardzo spodobały mi się zegarki typu pilot. Oglądałem ich różne modele wszelakich marek, ale mam problem. Przymierzam się do zakupu (może jeszcze nie dziś, ale w przeciągu kilku miesięcy), dlatego chciałbym już teraz zapytać o opinie, aby móc obserwować rynek aukcyjny. Jeśli chodzi o wygląd zegarka to mam bardzo konkretne wymagania (coś w stylu WWII), które pewnie ciężko będzie spełnić, ale spróbujemy:) Zegarek ma mieć max. 42mm średnicy, naciąg manualny!!, przeszklony dekiel, ładną, prostą tarczę oraz koronkę w kształcie trójkąta/stożka (najlepiej do 1000zł, może być używany w tej cenie). Taki typ kompozycji najbardziej mi się podoba. Znalazłem dwie propozycje, które niemal idealnie trafiają w mój opis:

 

http://b-uhr.com/en/collection/ju-87.html - to jest niemal ideał, jednak nie znam firmy, nie wiem jaki mechanizm tam siedzi, ciężko znaleźć opinie na temat tego czasomierza.

 

https://www.steinhartwatches.de/en/flieger-watch/nav-b-uhr-44-handaufzug.html  - ten to jest "petarda" jednak przekracza budżet nawet w stanie używanym, ale tak, właśnie ten Steinhart jest 100% w gust.

 

Dodam jeszcze, że zegarki z podpiętego tematu nie przemawiają do mnie:D

 

Także proszę o pomoc. Czy taki konkretny zegarek istnieje w tej cenie? Jeśli macie jakieś pomysły to się podzielcie! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Przekop bazarek. Steinhart to dość popularna tu marka, a zegarki typu pilot również czesto się pojawiają w dobrych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też zwróciłbym uwagę na Kemmnera z naszego bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kemmner z bazarku rzeczywiście bardzo ładny (jednak nie spełnia wszystkich wymagań - koronka:D, w ostateczności można ją przeboleć). Druga sprawa to taka, że pewnie zniknie za jakiś czas, a ja planuję zakup nieco później. Mógłby ktoś polecić konkretne modele jakie mu do głowy przychodzą? Ten kemmner już dopisany do listy modeli. Proszę wymieniać dalej. Co z tym zegarkiem z pierwszego linka? Ktoś coś słyszał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 kamieni, ale nie ma informacji o pochodzeniu werku, także jest to najprawdopodobniej chiński klon Unitasa. Cena ze strony to prawie tysiąc złotych. Z przesyłką, vatem i cłem otrzymasz kwotę, za którą można kupić zegarek firmy Laco, która robiła oryginalne zegarki dla pilotów Luftwaffe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to chinska kopia w środku... za 1000pln wow

Masz kilka rozwiązań

1. Chinczyk po taniosci w cenie tego czegoś to 350 pln. Jakość będzie taka sama.

2. Wypasiony chinczyk-400-600

Szafir, ładniejsza koperta. Moze taka jak historyczna

3. Unias 6498 zamiast klona to dodatkowe 350-400

4. Build na ecie 2801. Tu mozna się popisać i coś ok 1000 super zbudować

5. gotowce na unitasie. To właściwie tylko używki. Przy odrobinie szczęścia Stenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten podlinkowany Junkers ma 100% chiński klon 6498


Tak to chinska kopia w środku... za 1000pln wow
Masz kilka rozwiązań
1. Chinczyk po taniosci w cenie tego czegoś to 350 pln. Jakość będzie taka sama.
2. Wypasiony chinczyk-400-600
Szafir, ładniejsza koperta. Moze taka jak historyczna
3. Unias 6498 zamiast klona to dodatkowe 350-400
4. Build na ecie 2801. Tu mozna się popisać i coś ok 1000 super zbudować
5. gotowce na unitasie. To właściwie tylko używki. Przy odrobinie szczęścia Stenek

ad. 3 Unitas 6498 za dodatkowe 400.. Gdzie coś takiego można znaleźć, kiedy za sam nowy mechanizm na ebay ponad 1000 PLN?

ad. 4 Podrzucisz jakies namiary na zakup elementów by się zmieścić w tej cenie? Ety 2801 lub SELLITA SW210 nigdzie nie znajduję oprócz ofrei.com.

 

Bardzo pododnego zegarka szukam jak kolega Gałczi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kemmner z bazarku rzeczywiście bardzo ładny (jednak nie spełnia wszystkich wymagań - koronka:D, w ostateczności można ją przeboleć). Druga sprawa to taka, że pewnie zniknie za jakiś czas, a ja planuję zakup nieco później. Mógłby ktoś polecić konkretne modele jakie mu do głowy przychodzą? Ten kemmner już dopisany do listy modeli. Proszę wymieniać dalej. Co z tym zegarkiem z pierwszego linka? Ktoś coś słyszał?

Skoro zakup i tak ma być odwleczony w czasie, to ja dozbierałbym do Stenka na Unitasie. Miałem i to porządnie wykonany zegarek, ze zdobionym mechanizmem /Unitas/, tylko to już kawał "żelaza", bo jego średnica to 44 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na używanego stenka mógłbym uzbierać, bo zegarek jest świetny, ale te 44 mm na moim wąskim nadgarstku to bedzie raczej niewypał. Choć z checia bym to sprawdził na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W sumie to na używanego stenka mógłbym uzbierać, bo zegarek jest świetny, ale te 44 mm na moim wąskim nadgarstku to bedzie raczej niewypał. Choć z checia bym to sprawdził na żywo.

Stenka to faktycznie polecam przymierzyć, obmacać, jeśli będzie taka możliwość, bo to jednak jest kawał zegarka  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

W sumie to na używanego stenka mógłbym uzbierać, bo zegarek jest świetny, ale te 44 mm na moim wąskim nadgarstku to bedzie raczej niewypał. Choć z checia bym to sprawdził na żywo.

A skąd jesteś? Może któryś z kolegów dysponuje takim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocław. Ten tissel jeśli chodzi o wygląd to trafia w punkt, ale jedyny, który ma mechanizm manualny (seagulla) ma 44mm. Btw co sądzicie o tym mechanizmie? Nie robią parnisow pilotów na tym samym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić części i zlecić złożenie.

 

10566075_DSC05553.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie strony do zakupu części polecacie? I czy potrzebny mi konkretny zegarmistrz do tego? Jestem w tym zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ety i unitasy to najtaniej ebay

Tisell to duzo lepszy parnis, ale ta cena to przegięcie

44mm stenek to mega klocek. Minimum 18cm w łapie

Taki jak laco to chyba najbardziej rouhelene polecam.

Jeśli zwyczajna jak stowa to ebay

Tisell to dobry trop

Jego 44 jest płaskie lezy lepiej niz stenek

Ma jeszcze automaty 43 i 40mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissell tez na żywo musiałbym zobaczyć. W sumie to mnie zachęciłeś tym złożeniem, ale Strona, która mi poleciłeś odpada w przedbiegach. Case do pilota w kolorze srebrnym jest z małym okienkiem na deklu (chce duze jak ma byc manual). W dodatku nie ma nic poniżej 45mm b/k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta co podesłałeś jest idealna (choć dopiero później zauważyłem, że to trochę krab).

Z tego co zdążyłem wyszukać:

 

Koperta: https://www.ebay.com/itm/Corgeut-42mm-Steel-watch-Case-Fit-6497-6498-Seagull-ST36-Mechanical-watch-P637/182701492173?hash=item2a89db87cd:g:V1sAAOSwEgZZhDLR

Mechanizm: https://www.ebay.com/itm/17Jewels-Seagull-ST36-Mechanical-Movement-for-Wristwatch-Hand-Winding-6497-Watch/172709002923?epid=8005684399&hash=item2836423eab:g:930AAOSwurZZMOKf

Eta chodzi po 350$, a jak składak to wole po taniości, więc raczej odpada.

Wskazówki: https://www.ebay.com/itm/Parnis-Green-Luminous-Watch-Hands-For-ETA-6497-6498-Seagull-ST36-Movement-P24/322589178023?hash=item4b1bd038a7:g:DA0AAOSwCMFaM5sR&autorefresh=true

Choć wolałbym niebieskie, ale dokładnie takich nie znalazłem.

Jedynie: https://www.ebay.com/itm/WATCH-HAND-FOR-PAM-PANERAI-WATCH-UNITAS-MOVEMENT-ETA-6497-6498-BLUE-3/310334946977?hash=item4841677ea1:g:E-YAAOSwduNZvbSz  , ale ten kształt jest inny i kosztują x2.

Ewentualnie te mi odpowiadają, ale nie wiem ile tam wysyłka kosztuje: https://www.watch-alpha.eu/en/Watch-parts/Hands/Hands-set-for-ST3600-ST3621-6497-6498-movement.html

Z tarczą jest największy problem, bo z subsekundą na godzinie 9 jest kilka, ale bardzo słabych.

Ta jest w miarę: https://www.ebay.com/itm/38-9mm-Blue-luminous-Parnis-Black-dial-Fit-ETA-6497-Seagull-st36-Watch-A164/152343131227?hash=item23785bb45b:g:5LAAAOSwdGpZkUpa&autorefresh=true

, ale tarczka sekundowa do mnie nie przemawia.

Idealna będzie taka:https://www.tourbywatches.com/collection/pilot-42/

tylko nie wiem gdzie taką znaleźć.

Co sądzicie o tym zestawieniu? Czy czegoś mi brakuje? Paska nie uwzględniam, bo to prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza odpada, druga całkiem fajna. Ma szafir, ale 43mm to już powoli przekraczamy wymiar:D poza tym szczotkowana i droższa (ze względu na szafir ofc). Z tym, że nie wiem czy takie szkło mi jest potrzebne w składaku.

 

 

Edit: dobra, jest z szafirem tańsza i nieszczotkowana: https://www.ebay.com/itm/Corgeut-43mm-Polished-Stainless-Steel-Case-Sapphire-Glass-Fit-6497-6498-Movement/202123554173?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D44040%26meid%3Dd49bad5cd661438baeebcdcb32c7ccbf%26pid%3D100005%26rk%3D5%26rkt%3D6%26sd%3D263007196208&_trksid=p2047675.c100005.m1851

teraz mam dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka 42 ale złota właśnie do mnie idzie.

Te obie 43mm mam.

Poczekaj to wrzucę porównawcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.