Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gałczi

Konkretny Pilot

Rekomendowane odpowiedzi

Corgeut brzydki (ew. Zmiana tarczy). Mimo to odpadają, bo wszystkie to 44mm. Serio nie chce przesadzać z rozmiarem (w dodatku w składanym zegarku z chińskich części:) jeśli byłby to stenek 44mm to nie bedzie wstydu jak przykuje uwagę :P). 42 to max.

 

Ktoś sie wypowie na temat mojego zestawu wyżej? Wszystko pasuje? Widzieliście gdzieś tarcze z linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissell tez na żywo musiałbym zobaczyć. W sumie to mnie zachęciłeś tym złożeniem, ale Strona, która mi poleciłeś odpada w przedbiegach. Case do pilota w kolorze srebrnym jest z małym okienkiem na deklu (chce duze jak ma byc manual). W dodatku nie ma nic poniżej 45mm b/k.

Posiadam Tisella Pilot 40 mm i bardzo sobie chwalę. Mechanizm Myiota 90s5 autmat, super się spisuje, wskazówki barwione termicznie, i szafir z ar :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba podane przez was zegarki są świetne. Archimede przez stożkowa koronkę trafia w punkt. Jednak Laco ma centralny sekundnik (to dobrze) i historie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten „b-uhr” z pierwszego linku w pierwszym poście faktycznie odwzorowuje zegarki Luftwaffe? Chodzi mi o to rozróżnienie między indeksami górnymi i dolnymi na rzysmkie i arabskie. Tak mieli wtedy piloci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Czy ten „b-uhr” z pierwszego linku w pierwszym poście faktycznie odwzorowuje zegarki Luftwaffe? Chodzi mi o to rozróżnienie między indeksami górnymi i dolnymi na rzysmkie i arabskie. Tak mieli wtedy piloci?

 

Nie znalazłem na naszym forum takiego opracowania więc posiłkuję się konkurencją:

http://forums.watchuseek.com/f438/beobachtungsuhr-brief-explanation-650434.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Te znam z archiwalnych fotografii. Mnie ciekawi ten z górnymi cyframi rzymskimi, a dolnymi arabskimi. Niby pod tym linkiem jakieś historie o legionie Condor i Junkersie 87 są. Ogólnie bardzo lubię takie odmienne indeksy. A pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w opracowaniach historycznych nie spotkałem się z takim wzorem tarczy o który pytasz, ale kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Szczerze mówiąc w opracowaniach historycznych nie spotkałem się z takim wzorem tarczy o który pytasz, ale kto wie...

 

Historyczne zegarki typu pilot miały tylko cyfry arabskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Te znam z archiwalnych fotografii. Mnie ciekawi ten z górnymi cyframi rzymskimi, a dolnymi arabskimi. Niby pod tym linkiem jakieś historie o legionie Condor i Junkersie 87 są. Ogólnie bardzo lubię takie odmienne indeksy. A pytam z ciekawości.

Chodzi o tarczę typu california?

Pomysł Rolexa z lat 30tych, stosowana w zegarkach nurkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A Incursore od Glycine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, tylko chodzi o piloty B-Uhr :-)

Tu sprawa prosta, Type A i Type B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.