Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Vacheron Constantin Fiftysix

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Vacheron Constantin wprowadził do oferty nową kolekcję - Fiftysix. 
 
http://www.vacheron-constantin.com/en/watches/fiftysix.html
 
Ciekawe na ile producent wyceni zegarki. Ponownie zauważalne jest stosowanie kopert w stali więc jest szansa, że najprostszy z modeli, Ref. 4600E, osiągnie poziom cenowy zbliżony do podstawowych Quai de l'Ile.


Patrząc na parametry mechanizmu (to moim zdaniem) Fiftysix Ref. 4600E ustanowi nowy entry-level w ofercie Vacheron Constantin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są już podane na portalach.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ceny są już podane na portalach.

 

Nie miałem jeszcze czasu na przejrzenie portali, przeglądanie nowości zawsze zaczynam od stron producentów. W każdym razie mój kierunek myślenia był słuszny. Cena Ref. 4600E - około 41300 zł. To już blisko niektórych podstawowych modeli Jaeger-LeCoultre. Mam na myśli Geophysic True Second, Reverso Classic Large, Master Memovox. Wymowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie wiem, jak wypada porównanie mechanizmów, ale od strony wizualnej to on dla mnie nie ma startu do granatowego Memovoxa (do Reverso też, ale to już zupełnie inne wzornictwo).

 

Widziałem na żywo Memovox oraz Reverso. Fiftysix Ref. 4600E jeszcze nie widziałem więc powstrzymam się od oceny.

 

[edit]

Obejrzałem zdjęcia z SIHH i na ich podstawie kolekcja Fiftysix przypadła mi do gustu. Nic jednak nie zastąpi przymiarki zegarka na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja cenowo "bardzo przystepna" w stosunku do konkurencji biorac pod uwage VC. Poprawcie mnie jesli sie myle, ale wydaje mi sie, ze to chyba bedzie najtansza kolekcja w stajni VC nieprawdaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kolekcja cenowo "bardzo przystepna" w stosunku do konkurencji biorac pod uwage VC. Poprawcie mnie jesli sie myle, ale wydaje mi sie, ze to chyba bedzie najtansza kolekcja w stajni VC nieprawdaz?

 

Zgadza się. Na wyższych poziomach cenowych Vacheron Constantin nie wytrzymuje konkurencji z Patek Philippe i Audemars Piguet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym zegarkom średnia wieku nabywcy VC obniży się pewnie o ok. 5 lat. ;) Chociaż dalej będzie to ok. 70 lat. ;) A co do zegarków, to koperta mi się podoba, pełny kalendarz ma coś w sobie, ale podstawowy automatic słabo wygląda na zdjęciach "live".  :( Mechanicznie też nic nie urywają. Poprawne zegarki, ale nic więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, w sumie tego. Ale jakoś z większym polotem. Rendery tych zegarków są ok, ale już na zdjęciach nadgarstkowych wydają się takie nijakie. Zwykłe tarcze drukowane, indeksy ładne, mechanizm taki se z takim se wykończeniem. Plusem jest to, że VC próbuje zdobyć nową klientelę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Przecież nie rezygnują ze swoich propozycji z wysokiego C .

Podobnie z tym brakiem konkurencyjności sądzę .

Taka jazda na Vacherona to lekka przesada .

Chociaż na pewno jest bardziej dziadkowy niż Seiko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę w VC nic dziadkowego. Absolutna klasyka :) I mają kilka rasowych modeli.86e1aebc6358fa16252ee2abcf985f82.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac - fajnie, ze zeszli troche z entry level - mysle, ze to dobry ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić na żywo czy tak jak biorąc do ręki Patrimony również w przypadku tych nowych poczujesz magię VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem podstawowego Overseas z nowej linii (Ref. 4500V/110A-B128) i od strony tarczy mnie nie zachwycił. Mechanizm natomiast wspaniały. Teraz chętnie zobaczyłbym na żywo nowego FIFTYSIX Ref 4600E w stali. Na zdjęciach bardzo mi się podoba. Cena wydaje się całkiem przystępna jak na VC. Ciekawa sprawa. Trochę niska rezerwa chodu jak na współczesne standardy (tylko 48 h). 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.