Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tormentor

Seiko 5, ale który werk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, myślę o zakupie Seiko z serii 5. Nie wiem jeszcze którego, ale zauważyłem, że niektóre mają koronkę na godzinie 3, a niektóre na godzinie 4. Zakładam, że różnią się mechanizmem i tu powstaje pytanie: który z nich jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zasadniczo SEIKO 5 to 7s26, 7s36, a rzadziej werk s serii 4R. Mając wybór sugeruję coś z 4R, bo będzie "stop sekunda" i ręczne dokręcanie, czego nie ma w werkach z serii 7s. Żeby nie było, werki 7s to również sprawdzone i niezawodne mechanizmy. Miałe SNK803 na 7s26, mam SNZG09 na 7s36 i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Jeśli chodzi o sekundę to zdecydowanie wolę płynną sekundę. Czyli koronka na 4 i na 3 to ten sam werk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tego nie napisałem, bo nie wiem ;-) W żołwiu - SEIKO SRP miałem koronkę na 4tej i był tam mechanizm 4R, więc może ma to jakieś znaczenie. Jednego możesz być pewien - jak wybierzesz SEIKO z linii "5", to na pewno będziesz zadowolony, niezależnie od werku, bo ta linia, w mojej akromnej ocenie, oferuje świetny stosunek jakość/cena :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Ja też bym doradzał coś na mechanizmie 4R. Miałem parę lat temu nowego Seiko Monster (tzn. wersję po faceliftingu :)). Był ze mną w Grecji, pływał w morzu, skakał ze statku do wody i zaliczył lot na paragliding. Od momentu zakupu przez wakacje i do sprzedaży pół roku później trzymał około +3 sekundy na dobę skubany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja koronki nie ma znaczenia w odniesieniu do stosowanego mechanizmu. Ten sam mechanizm można ustawić z koronką na 3ciej lub na 4tej - wszystko zależy od koperty i tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Jeśli chodzi o sekundę to zdecydowanie wolę płynną sekundę. Czyli koronka na 4 i na 3 to ten sam werk?

 

Funkcja "stop sekundy" nie oznacza, że sekundnik porusza się skokowo, tylko zatrzymuje się po wyciągnięciu koronki, co umożliwia precyzyjne ustawienie czasu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gafa z tą 'stop sekundą' :) Przepraszam i dziekuje. Czyli jak rozumiem werk nie ma większego znaczenia, bo który by nie był w serii 5 to będzie dobry. Jaką może być maksymalna odchylka na dobę dopuszczona przez producenta, ale i ż logicznego punktu widzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jestem już na takim etapie, że odchyłkami się nie zajmuję, póki "na pierwszy rzut oka" nic niepokojącego nie dostrzegam. Póki co, w przypadku SEIKO takiej sytuacji nie miałem :-) Wpisz sobie w google podane mechanizmy, a bez problemów znajdziesz jakieś specyfikacje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam gafa :) .

Dobry będzie każdy. Ale stop-sekunda i możliwość dokręcania koronką dla mnie np. ma znaczenie, dla kogoś innego niekoniecznie. Odchyłki wahają się w zależności od konkretnego typu werku, oraz jego wyregulowania.

W praktyce wynoszą +- od kilku do kilkunastu sekund na dobę, czasami trochę więcej.

Dopuszczalne odchyłki podają producenci werków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.