Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Marek2701

Emerytura

Recommended Posts

Duzo wyrzeczeń mnie kosztowało a jeszcze troszkę do zrobienia jak kuchnia czy jeszcze narożnik. Najbardziej mi szkoda ze nie mam na razie na porządny samochód tylko śmigam lupem ale trzeba być cierpliwym.

Druga sprawa to zabezpieczenie na różne wypadki losowe. Trzeba robic wszystko by na koncie mieć kwote pozwalająca na zycie i oplaty na te 6 miesiecy w razie jakiś problemów tzw fundusz awaryjny.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Moj znajomy tak uzradzal mieszkanie, potem zapoznal kobite :), pomieszkali 6 miesiecy a gdy wrocil z delegacji to jego klucze juz nie pasowaly :) zrobil zadyme, przyjechala policja i dziewczyna ma lokum a on zakaz zblizania sie :)

To forum na trzezwo jest nie do przyjecia...

Nikt  z Nas nie jest w stanie przewidzieć, ile będą wynosić Nasze  emerytury za 20-30 la, ponieważ wpływ na ich wartość  ma wiele zmiennych czynników, jak choćby podstawowa demografia. Społeczeństwo jak wiadomo  się starzeje, coraz mniej osób pracuje,natomiast  przybywa emerytów.

cyt: " Dzisiejszy czterdziestolatek, który „na rękę" zarabia 3000 złotych miesięcznie, w wieku 67 lat może liczyć na ostatnie wynagrodzenie w wysokości 5200 złotych, zakładając, że pensja będzie rosła rocznie w tempie 2 procent powyżej inflacji. W tej sytuacji emerytura z ZUS wyniesie nie więcej niż 2000 złotych miesięcznie. Choć teraz ta kwota nie brzmi jeszcze dramatycznie, to trzeba pamiętać, że za 25-30 lat koszty życia, według różnych szacunków, wzrosną o ponad 150 procent. Co więc zrobić, by na starość zapewnić sobie dodatkowe pieniądze?"

ja się pytam...

Wuwar jade w 3 miesięczna delegację 5 lutego. Uffff dobrze że nie mam kobiety

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Nikt  z Nas nie jest w stanie przewidzieć, ile będą wynosić Nasze  emerytury za 20-30 la, ponieważ wpływ na ich wartość  ma wiele zmiennych czynników, jak choćby podstawowa demografia. Społeczeństwo jak wiadomo  się starzeje, coraz mniej osób pracuje,natomiast  przybywa emerytów.

cyt: " Dzisiejszy czterdziestolatek, który „na rękę" zarabia 3000 złotych miesięcznie, w wieku 67 lat może liczyć na ostatnie wynagrodzenie w wysokości 5200 złotych, zakładając, że pensja będzie rosła rocznie w tempie 2 procent powyżej inflacji. W tej sytuacji emerytura z ZUS wyniesie nie więcej niż 2000 złotych miesięcznie. Choć teraz ta kwota nie brzmi jeszcze dramatycznie, to trzeba pamiętać, że za 25-30 lat koszty życia, według różnych szacunków, wzrosną o ponad 150 procent. Co więc zrobić, by na starość zapewnić sobie dodatkowe pieniądze?"

ja się pytam...

Umrzec

To forum na trzezwo jest nie do przyjecia...

Hello,

Jeżeli miałbym komuś tak na serio coś radzić, to napiszę tak. W pierwszej kolejności młody człowiek powinien zadbać o to żeby zagwarantować sobie i rodzinie którą stworzy dobry, komfortowy i bezstresowy poziom życia.

Jeżeli to już osiągnie, to po wychowaniu i usamodzielnieniu się dzieci będzie miał jeszcze sporo czasu na to żeby odłożyć sporo kasy i ewentualnie dobrze ją zainwestować.

Na ogół jest tak, że w wieku powiedzmy od 40 roku życia wzwyż dobrze zarabiamy i jest z czego odkładać na ewentualny dodatek do emerytury. W takim układzie okres odkładania się skraca ale możemy za to odkładać znacznie większe kwoty i wzrasta również życiowe doświadczenie co skutkuje mniejszym ryzykiem wtopienia kasy czy nietrafionych inwestycji.  :)

Ja chyba jestem w jakimś mniej czy bardziej równoległym świecie i punktem wspólnym tych światów jest chyba to forum. Chętnie się przeniosę w ten drugi świat. Gdzie to jest? Jak miałem mniej niż 40 lat zarabiałem lepiej niż teraz kiedy mam więcej niż 40. Ostatnio nawet nie przedłużyli mi umowy bo rzekomo za dużo zarabiałem, a i tak było to mniej niż w poprzedniej firmie 7 lat temu. Spotykałem się z propozycjami pracy za kwoty oscylujące w okolicach najniższej krajowej na stanowiskach technicznych czy kierowniczych, gdzie wymagano szeregu różnych umiejętności i uprawnień, a także propozycjami na niższych stanowiskach niż podawano w ogłoszeniu ( bo na te tak naprawdę nie szukają, ale tak napisali bo aplikują "lepsi ludzie"). Obecnie próbuję się przebranżowić i jak będę gotowy to zamierzam poszukać trochę lepszych zarobków właśnie tam, chyba, że firma dla której obecnie pracuję doceni to w akceptowalny dla mnie sposób, w co wątpię...  W emeryturę średnio wierzę i nawet się nie zastanawiam czy do niej dotrwam, kiedy patrzę jak już teraz często nie mam sił iść do roboty, czy nawet rano po prostu zwlec się z łózka, to za 20 lat nie wiem, czy będę miał siłę być w ogóle przytomny :D Z odkładaniem samemu też jest trudno, nawet przy zarobkach rzędu średniej krajowej mieszkając w dużym mieście i mając jakieś tam hobby to szału nie ma... Po prostu już dawno przestałem się tym chyba przejmować...

Pozdrawiam

"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Hello,

Ja chyba jestem w jakimś mniej czy bardziej równoległym świecie i punktem wspólnym tych światów jest chyba to forum. Chętnie się przeniosę w ten drugi świat. Gdzie to jest? Jak miałem mniej niż 40 lat zarabiałem lepiej niż teraz kiedy mam więcej niż 40. Ostatnio nawet nie przedłużyli mi umowy bo rzekomo za dużo zarabiałem, a i tak było to mniej niż w poprzedniej firmie 7 lat temu. Spotykałem się z propozycjami pracy za kwoty oscylujące w okolicach najniższej krajowej na stanowiskach technicznych czy kierowniczych, gdzie wymagano szeregu różnych umiejętności i uprawnień, a także propozycjami na niższych stanowiskach niż podawano w ogłoszeniu ( bo na te tak naprawdę nie szukają, ale tak napisali bo aplikują "lepsi ludzie"). Obecnie próbuję się przebranżowić i jak będę gotowy to zamierzam poszukać trochę lepszych zarobków właśnie tam, chyba, że firma dla której obecnie pracuję doceni to w akceptowalny dla mnie sposób, w co wątpię... W emeryturę średnio wierzę i nawet się nie zastanawiam czy do niej dotrwam, kiedy patrzę jak już teraz często nie mam sił iść do roboty, czy nawet rano po prostu zwlec się z łózka, to za 20 lat nie wiem, czy będę miał siłę być w ogóle przytomny :D Z odkładaniem samemu też jest trudno, nawet przy zarobkach rzędu średniej krajowej mieszkając w dużym mieście i mając jakieś tam hobby to szału nie ma... Po prostu już dawno przestałem się tym chyba przejmować...

Pozdrawiam

O. I to ostatnie zdanie podoba mi się najbardziej. Czyli nie jestem sam

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Patrzcie na takiego Kulczyka. Przecież to koronny przykład człowieka który dorobił się właśnie na prywatyzacji. Kupował za bezcen a sprzedawał wielokrotnie drożej.

Emerytury pokolenia dzisiejszych 20 i 30 latków to będzie śmiech na sali. Jeżeli samemu się nie naskłada, to się będzie klepało biedę. Taka jest niestety prawda, jak się patrzy na stan dzisiejszy. No chyba, że odkryjemy jakąś super technologię która sprawi, że staniemy się nagle ekstremalnie bogaci.

Przykład Kulczyka bym pominął.

Tylko odpowiednio usadowione osoby miały dostęp do takich promocji.

Abstrachując od niego, wczesne prywatyzacje odbywały się za zgodą służb (albo tych którzy mieli teczki), nomenklatury i łapówek dla tego kto prywatyzację klepał.

Dla kowalskiego był handelek, bazary i ci którzy co wiedzieli jak dalej to rozwinąć rozkręcali interes taki jak właściciel CCC.

Jakaś taka cisza w temacie emerytur. :)

Liczyłem na to że może pojawią się jakieś pogłębione analizy mówiące o tym w co inwestować, a tu widzę że nic. :)

Czytając niektóre gazety można się dowiedzieć że pewna grupa mężczyzn zwłaszcza starszych łączy przyjemne z pożytecznym i inwestuje w młode kobiety.

Jestem ciekawy jaka jest opłacalność takiej inwestycji?

Edited by dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Czytając niektóre gazety można się dowiedzieć że pewna grupa mężczyzn zwłaszcza starszych łączy przyjemne z pożytecznym i inwestuje w młode kobiety.

Podejrzewam, że stopa zwrotu jest znikoma lub ujemna - rozpatrywałbym to raczej w kwestii kupowania usług a nie inwestowania ;)

Guest jarozlaw

A w co można dziś inwestować, skoro cały rynek finansowy/giełda/gospodarka, opiera się na spekulacji i rozmowach zakulisowych. Żadnej stałej nie ma. Kawałek ziemi i sejf pełen złota?

Jakaś taka cisza w temacie emerytur. :)

Liczyłem na to że może pojawią się jakieś pogłębione analizy mówiące o tym w co inwestować, a tu widzę że nic. :)

Trzeba czekać aż jakaś bańka pęknie- np. Bitcoin.

Inwestycja w młode kobiety?

Pod warunkiem że to agencja to tak.

Inaczej to wydawanie pieniędzy.

No chyba że weźmie się pod uwagę słowa pewnego piosenkarza "dziwka jest tańsza od żony" czy jakoś tak...

Cytat z mojego niegdysiejszego szefa (ściślej to szefa szefa szefa;-) - B-1 w średniej wielkości banku): „Kochani, czas byście polubili swoją pracę. Uwzględniając demografię, Wy, drogie panie, będziecie pracować do 90-ki. Wy, panowie, nieco krócej, bo tylko do śmierci.” :-) To dość bystry facet jest, także tego... ;-)

Edited by rafi

Cytat z mojego niegdysiejszego szefa (ściślej to szefa szefa szefa;-) - B-1 w średniej wielkości banku): „Kochani, czas byście polubili swoją pracę. Uwzględniając demografię, Wy, drogie panie, będziecie pracować do 90-ki. Wy, panowie, nieco krócej, bo tylko do śmierci.” :-) To dość bystry facet jest, także tego... ;-)

Tak źle nie będzie. Jak na zachodzie rozrosną się kalifaty to ich rodowici mieszkańcy przeniosą się do nas.

Chyba przyda się tutaj wszystkim

http://www.sendivogius.pl/przepisy-na-zloto,18.html

:D

Popieram Kolegę Dziadka w sensie "inwestycji" w młode, nie, nie powyżej trzydziestki, młode kobiety - lepiej żyć biednie ale szczęśliwie :)

Edited by STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Inwestycja w młode kobiety, pod warunkiem, że są to własne córki.

Co-Axial

Guest jarozlaw

chory temat.

kupuj ziemie, inwestuj w złoto, to jest jedyna PEWNA INWESTYCJA.

nie wierz w nic innego.

chyba ze jesteś człowiekiem wiary.

Czyżby Kol. Jarosław przeszedł już na emeryturę? :)

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Inwestycja w młode kobiety, pod warunkiem, że są to własne córki.

Bardziej myślałem o zakonie żeńskim, żeby założyć i ziemię można kupować jako związek wyznaniowy. Samemu zostajesz jakimś Przeorem czy jak tam Go zwą, zakładasz rozgłośnię zakonną itd.

O pielgrzymki bym się nie martwił, trochę reklamy i same przyjdą i może wiele wiele innych możliwości.

Zakładam, może zbyt pochopnie, że nie urazilem niczyich uczuć. A skąd założenie?

Najbardziej popularna religia marginalizuje dobra doczesne a czasem wrecz upozytywnia ich brak w życiu doczesnym. Więc skoro wątek o dobrach emerytalnych to powyższe założenie sobie zrobiłem.

Edited by STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

chory temat.

kupuj ziemie, inwestuj w złoto, to jest jedyna PEWNA INWESTYCJA.

nie wierz w nic innego.

chyba ze jesteś człowiekiem wiary.

Ziemi nie kupisz, chyba że działkę budowlaną bo rolną czy łąkę tylko rolnik i to jeszcze mieszkający w danej gminie 5 lat znwykształceniem.

Chyba że za zgodą ANR (teraz to jakoś agencja wsparcia rolników się nazywa), ale trzeba mieć pozytywną opinię o należytej dbałości itd.

Edited by Remy

Ja to co by nie było i jak bym się nie zabezpieczył finansowo to na emeryturze zamierzam być aktywny 

Pieniądze szczęścia nie dają 

Polski emeryt to marny emeryt jaki on by nie był.Praca daje ci tylko możliwość marnego przetrwania.

Przykład Kulczyka bym pominął.

Tylko odpowiednio usadowione osoby miały dostęp do takich promocji.

Abstrachując od niego, wczesne prywatyzacje odbywały się za zgodą służb (albo tych którzy mieli teczki), nomenklatury i łapówek dla tego kto prywatyzację klepał.

Dla kowalskiego był handelek, bazary i ci którzy co wiedzieli jak dalej to rozwinąć rozkręcali interes taki jak właściciel CCC.

Najlepsze były artykuły w mediach, które mówiły, że aby odnieść taki sukces jak on najważniejsza jest ciężka praca i wstawanie wcześnie rano. Dopiero później po wielu latach pojawiały się cytaty ze starego Kulczyka, że ważne jest aby odpowiednio wybrać sobie rodziców :P

Kupno ziemi ma sens jak wiesz, ze jest atrakcyjna z jakiegoś powodu.

Otoczenie, rozbudowa miasta itd.

W innym przypadku mozna utopić, bo nikt tego nie kupi.

Na pewno fajna inwestycją jest mieszkanie ale tu też musi być fajny punkt.

i obie te inwestycje sa ok dopóki nie potrzebujemy szybko pieniedzy.

Nie sprzedaż ich w ciągu kilku dni.