Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adamoszczyk

maurice lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Jestem nowym na tym portalu wiec jezeli pisze cos nie tak prosze nie krzyczec :) Mam okazje kupic zegarek jak w opisie,zegarek ma 3 lata,cena bardzo dobra 4,4 tys,jednak niewiem czy to orginal czy podrobka i prosze kolegow znawcow o opinie.

post-102599-0-82767900-1516217872.jpg

post-102599-0-35420000-1516217883_thumb.jpg

post-102599-0-34813600-1516217892_thumb.jpg

post-102599-0-77379300-1516217901_thumb.jpg

post-102599-0-76858400-1516217909_thumb.jpg

post-102599-0-63147100-1516217919_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał możesz śmiało kupować.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.A moze cos o marce zegarka sie panowie wypowiecie?czy cena jest ok?zegarek bardzo mi sie podoba czy moze macie jakies inne propozycje w tym przedziale cenowym?moj max to 4,5 tys zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj bazarek. Trochę ciekawych propozycji powinieneś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym zagareczku?ktory byscie wybrali?troszke drozszy ale tez fajny,ktory wy byscie wybrali?

post-102599-0-17958200-1516522580_thumb.jpg

post-102599-0-77328300-1516522589_thumb.jpg

post-102599-0-83413600-1516522598.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To Ty masz go nosić nie my i Tobie ma się podobać. Ile osób tyle różnych gustów. Dla mnie osobiście zdecydowanie eterna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem,tylko ze w sumie to oba mi sie podobaja i z tego co czytalem to eterna polka wyzej niz ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML to raczej piwnica a nie półka. Wiesz ile ktoś zapłacił za ten zegarek kiedy był nowy? W sklepie 11-12tyś, w Internecie 7-8tyś. A teraz próbuje go opchnąć 4,4tyś. Tyle w kwestii marki - życzę owocnych przemyśleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proces wyboru zegarka to przyjemność a nie dylemat :) Błędnie zakładasz, że jak coś jest przecenione 60% to jest to okazja. To może działać w odzieżowym, ale nigdy w świecie zegarków. W budżecie jaki chcesz przeznaczyć poszukaj Longines, Eterna, Oris, a jak nie musi być "szwajcar" to japońskie Seiko lub niemiecka Stowa. To są marki z historią a nie wydmuszki jak ML.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie ML to bardzo fajny wybór. Robią solidne zegarki - dobrze wykończone, wygodne. Wiele a bardzo fajny, świeży design. Nie zawsze trzeba się kierować utratą wartości przy odsprzedaży.

Oczywiście zgadzam się że ceny katalogowe i ceny w PL są mocno przesadzone, ale kupić używkę czy nowy za granicą w dużo niższej cenie - czemu by nie?

To że marka jest młoda, to wcale nie znaczy że nie jest dobra. Ma już trochę dokonań i naprawdę naprawę przemyślanych konceptów. Wystarczy popatrzeć na kolekcję Masterpiece.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masterpiece... Mówisz o 46mm cebulach, które wnosząc po stylistyce, próbują być dress watchami? W cenie 40-60 tyś? Okej, dla każdego coś miłego :) A co do utraty wartości to bardziej niż o pieniądze chodzi o to co za tym idzie. Czytaj - tak niedorzecznie wysoka przecena świadczy o rzeczywistej wartości ML, którą po prostu weryfikuje rynek. Sprowadza ich boleśnie na ziemię.

 

Niemniej oczywiście to prywatna sprawa kupującego na co przeznacza swoje pieniądze. Ja tylko zwracam uwagę na fakt, że w tych cenach można znaleźć coś o wiele ciekawszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masterpiece... Mówisz o 46mm cebulach, które wnosząc po stylistyce, próbują być dress watchami? W cenie 40-60 tyś? Okej, dla każdego coś miłego :) A co do utraty wartości to bardziej niż o pieniądze chodzi o to co za tym idzie. Czytaj - tak niedorzecznie wysoka przecena świadczy o rzeczywistej wartości ML, którą po prostu weryfikuje rynek. Sprowadza ich boleśnie na ziemię.

 

Niemniej oczywiście to prywatna sprawa kupującego na co przeznacza swoje pieniądze. Ja tylko zwracam uwagę na fakt, że w tych cenach można znaleźć coś o wiele ciekawszego.

Mówię np. o Mysterious Seconds w kopercie 43 mm więc całkiem znośnie - choć dla mnie za dużo niestety. Który można spokojnie kupić za nieco ponad 20k i jest bardzo ciekawym zegarkiem.

Wg mnie proste Pontosy w automacie które można dostać za ok. 4k są patrząc pod względem jakości świetnym wyborem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę już nie chciałem polemizować, bo każdy ma swój gust, no ale pięęęęękny jest :/ U Dolińskich za 54 tyś. A teraz wyobraźmy sobie rękę Pana poniżej (koszula, marynarka) z np. 5119J na nadgarstku (ta sama cena za używkę w b. dobrym stanie - złoto).

post-100816-0-40244000-1516707427_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie każe tego ML zakładać do garnituru :) Bo to nie zegarek do takiego stroju akurat, więc nie rozumiem porównania.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś znawcą zegarków nie jestem ale z tych dwóch to bez namysłu wziąłbym Eterne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wbrew pozorom chodziło mi głównie o porównanie ceny i wartości jaka za tą ceną idzie (mierzona np. poziomem przeceny na rynku wtórnym ale też mniej uchwytnym "spostrzeganiem marki"). Strój pana zainspirował mnie, żeby wymienić PP. Zamień sobie w tym zdaniu PP na jakiś casualowy Rolex, Omegę, Zenith albo nawet używany AP RO.

 

*EDIT literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ten przykład Eterna trzyma cenę i nie jest wyprzedawana za ułamek wartości....

hłe hłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny. Przy tym uniwersalny w miarę. Na pasku jak najbardziej do garnituru, na bransolecie nie będzie kuł przy krótkich spodenkach i polówce.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co drodzy koledzy powiecie o tej ofercie?znalazlem ja na alegro :)http://allegro.pl/eterna-kontiki-chronograph-nowa-gwarancja-i7150481757.html#thumb/6 ,mysle ze jest to orginal ale wole zapytac was :) jednakze jest to kwarc i mam takie pytanie,czy to ze jest to kwarc dyskfalifikuje ten zegarek? w moim przypadku zegarek bedzie ubierany okazjonalnie czyli od swieta wiec chyba kwarc bedzie dobrym wyborem hmm?na codzien uzywam casio g shocka wiec ten jak wspominalem tylko od swieta.Zamieszczam kilka fotek zegarka :) aaaa i cena jest chyba dobra prawda?i mysle ze urwalbym jeszcze moze z 2-3 stowki :)

post-102599-0-05902100-1517033156.jpg

post-102599-0-05549800-1517033175.jpg

post-102599-0-04761300-1517033294.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę już nie chciałem polemizować, bo każdy ma swój gust, no ale pięęęęękny jest :/ U Dolińskich za 54 tyś. A teraz wyobraźmy sobie rękę Pana poniżej (koszula, marynarka) z np. 5119J na nadgarstku (ta sama cena za używkę w b. dobrym stanie - złoto).

attachicon.gifMaurice-Lacroix-Masterpiece-Mysterious-Seconds_MP6558_wristshot.jpg

Kolego tritium nie każdy ML jest taki.Tu akurat pokazałeś wyjątek.Większość ML-i jest znośna i rozmiarowo i dizajnersko.Ja mam Decentrique Phase de Lune w rozm 42 mm i uważam,że jest bardzo ładnym,eleganckim zegarkiem,b.dobrze wykończonym.I to nie jest tylko moja opinia, ale też zdanie kolegów z forum, którzy widzieli ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i dobrze. Idea której przyświeca forum, urzeczywistnia się na naszych oczach - poszczególne osoby wyraziły swoje, momentami skrajnie odrębne, opinie na dany temat.

 

Nie zgadzam się prawie z niczym co napisałeś. Ani ładny ten Decentrique Phase de Lune, ani elegancki (bo 43mm zegarek - wg. specyfikacji jaką znalazłem w Internecie - nie może być elegancki bez względu na to jak duży ktoś ma nadgarstek). Nie odniosłeś się też do kwestii utraty wartości, którą poruszałem, bo to jest największy dramat z tą marką. Cena w Internecie za tego Decentrique Phase de Lune (PT6318-SS001-130), 18 680 tyś za nowy, a ktoś na Allegro, od wielu tygodni, nie może sprzedać używanego za 8 tyś.

 

Zgadzam się natomiast, że jest b. dobrze wykończony. I doskonale rozumiem, że znalazło się kilku kolegów z forum, którym się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze szanowni koledzy wypowidza sie na temat ten eterny? ;) warto nie warto?cena ok czy nie ok ? :) itd .gosc mieszka niedaleko mojej miejscowosci wiec moglbym osobiscie odebrac.Czekam na opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.