Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaroslaw Jerry Esowy

Przesylki EMS z Japonii -czas dostawy

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem OS z Japonii na Rakuten. Zgodnie z trackingiem przedylka opuscila Nagoye 10.01.

Ludzie czesto sie chwala ze taka przesylka to ok 5 dni leci. Jest 18 a ona caly czas ma status wyslana z Japan. Niepokoic sie? Ile trwalo od wyslania z JP do pojawienia sie jej na WER w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie.

Czas postoju w WER to loteria, wiem bo przerabiałem to wiele, wiele razy. Mi kiedyś Seiko od Seyajapan szedł - 5 dni. Innym razem Universal z USA ponad 3 tygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kupiłem pasek do GS w Rakutenie - doszedł po 3 tygodniach...


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio niestety czas oczekiwania się wydłużył. Na jedną przesyłkę czekam już prawie miesiąc, ale za to te wysłane 27-gi i 28-go XII wczoraj wpadły na WER (i po 5 minutach go opuściły, ale to nie zegarki).

Więc chyba to działa na zasadzie stosu a nie FIFO.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już kikkadziesiąt dni idzie jedna paczka, czekam aż paypal rozstrzygnie roszczenie :) mam nadzieję, że kasa nie przepadnie. Poczekaj jeszcze trochę i otwórz spór. Spór to zwykła wymiana wiadomości między Tobą, a sprzedającym. Dopiero gdy przeniesiesz to jako roszczenie, wtedy paypal się łaskawie tym zajmie.

Właśnie po ponad 40 dniach dostałem info, że przesyłka przyszła do Polski :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzedajacym juz emailowalem. Zglosil problem póki co po stronie poczty japońskiej. Poczekam na informacje od niego. Gdyby przesylka byla juz na WER to wiem że to teraz loteria kiedy wyjdzie ale po wylocie z Japonii ślad po niej zaginął. Ostatni status to

Wysłanie przesyłki 2018-01-10 20:40 CHUBU INT BAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie panikował jeszcze.

Wysłanie przesyłki 2017-12-29 08:00 OSAKA INT BAG Przyjęto w Polsce 2018-01-17 18:34 WER Warszawa

I tak, jeszcze nie dotarła w moje ręce. Poczta twierdzi, że wszystkie terminy dostaw są deklarowane a nie gwarantowane.

Aktualnie czekam na odpowiedź czemu wprowadzają klientów w błąd w świetle ustawy prawo pocztowe...


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie trzeba deklarować.

Art. 91 ustawy mówi o tym (w skrócie - 14 dni roboczych i niedoręczenie przesyłki rejestrowanej lub zawiadomienia o próbie jej doręczenia = operator pocztowy zwraca w całości pobraną opłatę za usługę pocztową niezależnie od należnego odszkodowania).

A PP traktuje czas nadania jako wyjście z WER.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak.

Nadawca reklamację może złożyć zawsze. Odbiorca - tylko gdy przesyłka zostanie doręczona adresatowi.

Niestety jest inny problem - reklamacja może być złożona w każdej placówce operatora, ale tego, który zawarł umowę o świadczenie usługi z nadawcą...


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze cła nie, chyba ze to jest to 3 zł ktore jest na druku :) Za to vat 250 zl,

 

Ile kosztowal zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Po prostu chce kupic zegarek za okolo 1700 i ciekawe ile bedzie VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Rozumiem. Po prostu chce kupic zegarek za okolo 1700 i ciekawe ile bedzie VAT

Stawka podstawowa 23%

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Nic mniej nie zrobi się i zapłacisz około 425 od 1700. Cło i vat to krajowa sprawa, a co w Japonii to inna bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.