Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaroslaw Jerry Esowy

Przesylki EMS z Japonii -czas dostawy

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz z wlasnego doswiadczenia czy tylko myslisz ze tak bedzie?

Bo ja kupujac w Japonii zawsze pytam o tax free jeszcze mi sie nie zdazylo zeby ktos napisal ze sie nie da.

Co do tego zegarka o ktorym pisalem w watku.

1. kupilem go rakuten

2. Zaplacilem

3. Przypomnialem sobie o "taxfree" i zapytalem sprzedawce czy podatek "vat" jest w cenie zegarka a jesli ta to jak moge skorzystac z Tax Free

4. Sprzedawca potwierdzil (i przeporsil ze nie zapytał sam - japonska uprzejmość) ze podatek jest i jego wysokość (8% wartości zakupu bodajze) zwrócił mi na karte.

 

Gdybym od razu przed platnościa to zrobił to zapłąciłbym niższy vat u nas bo wartość przedmiotu byłaby niższa o te 8 procent a taak zaplacilem vat od sumy na fakturze (jeszczae nie pomniejszonej o japonski vat).

 

 

a tu przyklad jak kupowac "tax free" gdy jest sie w Japonii

 

https://tomasz-lisiecki.com/pl/2016/03/dzien-4-dobrze-byc-turysta-w-japoni/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Z doświadczenia, a poza tym kolega zapytał jakie będzie miał opłaty jeżeli cena zegarka wynosi około 1700zł, czyli pytał o opłaty celno podatkowe u nas w kraju.

 

Rozumiem. Po prostu chce kupic zegarek za okolo 1700 i ciekawe ile bedzie VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja zas napisalem.mu jak obnizyc te oplaty obnizajace cene zegarka o 8 %. Jeśli to zrobi i japończyk obnizy mu cene o 8% to patrzac w kieszeń ze startowego 23% dla 1700 zrobi sie 15% dla 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, wydusić ile się da obniżki  :)  Jak kupowałem w Japonii zegarek za kilka tysięcy to DHL, zwracał gitarę o milion rachunków, potwierdzeń i nie chciał honorować informacji ze strony sprzedawcy.

Dopiero po awanturze przymknęli się jak im wypomniałem że naliczają opłaty od całości (zwartość+koszt przesyłki), a nie za zawartość to się uspokoili.

DHL do kilkuset dolarów nalicza po całości, nie odejmuje kosztów przesyłki, a te wynoszą (przynajmniej u mnie) czasem 100$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Poczta Polska / EMS podchodzi do tematu na spokojnie. Wysyłamy potwierdzenie z PayPal lub banku. Otworzą paczkę aby sprawdzić czy towar się zgadza z tym co było w tytule przelewu lub w opisie PayPal i paczka po naliczeniu drobnych opłat i VAT-u idzie do odbiorcy.

 

FedEx z kolei też zbyt często zawraca gitarę i domagają się nawet oświadczenia z odpowiednim paragrafem co jest w paczce i z jakich materiałów wykonany jest zegarek.

 

Poczta Polska potrafi przetrzepać paczkę o zadeklarowanej wartości 50$ bo wiedzą że w dużej ilości paczek wartość towaru jest zaniżona.

 

Problemem dla osób które zaniżają wartość paczki może czekać rozczarowanie gdy paczka zginie lub zostanie rozkradziona, wtedy nikt nie wypłaci całej kwoty za coś co zadeklarowano wartość np: 50$ a w rzeczywistości kosztowało 1500$, więc warto mieć to na uwadze. Zresztą wtedy wszczynana jest procedura o oszustwo podatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Ostatnia paczka z Malezji wysłana za pomocą EMS została zatrzymana na cle. Wysłałem dokumenty ale i tak paczka była otwierana, potem to wszystko włożone byle jak, instrukcja pozaginana a zewnętrzne pudełko z jednej strony rozerwane i polepione byle jak taśmą z logo Poczty Polskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.