Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

panda86

Zakup OLX /oraz inne internety/ - a legalność towaru.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie szybkie i konkretne - jak sprawdzić czy dany zegarek nie jest kradziony? Chodzi oczywiście o zakup z drugiej ręki, niestety sprzedający nie posiada opakowania, dowodu zakupu itd...

 

Czy istnieje jakaś strona / baza zegarków skradzionych, gdzie mógłbym sprawdzić jego legalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednolitej bazy, producenci mają swoje szczątkowe, Policja swoje etc 

Należy po prostu zachowywać zdrowy rozsadek, unikać nadzwyczajnych okazji, niepewnych źródeł , braku dokumentów etc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tego nie sprawdzisz

 

Jesli zegarek jest kradziony to szybciej znajdziesz informacje o tym w internecie niz na policji.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szans, warto spisać jakąś umowę, jeśli to wartościowy zegarek co by mieć jakąś podkładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś sprzedaje zegarek bez papierów i pudełka nie oznacza że zegarek jest kradziony i nie nadaje się do kupienia moja żona kiedyś wywaliła pudełko z dokumentami od swojego Breitlinga i to nie oznacza że już jest nie do sprzedania Wiadomo że komplet to komplet ale dzięki temu że ktoś sprzedaje sam zegarek można uzyskać dobrą cenę Oczywiście zdrowy rozsądek na 1 miejscu

Ja jak kupuje to zadaje pytania :

1. Czy zgodzi się na sprawdzenie oryginalności w serwisie ??

2. Czy Zgodzi się na sprawdzenie na Komisariacie Policji ??

3. Czy zgodzi się na umowę kupna sprzedaży ???

Trzy zasady które działają Jak ktoś będzie kręcił że nie ma czasu i się nie zgadza na sprawdzenie to wtedy odpuszczam Oczywiście cena też ci powinna coś powiedzieć jeżeli będziesz kupował Rolexa za 8 tys zł a jego wartości sklepowa jest 40 tys zł to wiadomo że coś jest nie tak

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupuje to zadaje pytania :

1. Czy zgodzi się na sprawdzenie oryginalności w serwisie ??

2. Czy Zgodzi się na sprawdzenie na Komisariacie Policji ??

3. Czy zgodzi się na umowę kupna sprzedaży ???

 

Joogi a ja Ci powiem, że nie zgodziłbym się. Przede wszystkim jeśli coś sprzedaję lub zamieniam, to znam pochodzenie i wiem co to jest warte, a na wycieczki po komisariatach nie mam czasu. Ostatnio bardzo niechętnie zgodziłem się na wycieczkę do zegarmistrza. Straciłem niemalże 2 godziny, a do zegarka był nawet paragon. Plus taki, ze poznałem bardzo miłego zegarkowego kolegę ;)

 

Natomiast kiedy sprzedaż jest już gdzieś odnotowana (milicja, umowy, etc), to kupujacy powinien udać się do US w celu zapłacenia PCC3, sprzedajacy może być przebadany, a jeśli się okaże że nie ma dowodu zakupu, to może pewnie zarobić 75% + odsetki. Często takowego dowodu nie posiada, bo zegarek z forumowej zamiany pochodzi np.

Dodatkowa strata czasu i kupa komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie mało interesuje czy ktoś się ze mną zgadza czy nie

Ja mam taką metodę zakupu która mi się sprawdza Czasem wystarcza pójście do zegarmistrza na sprawdzenie oryginalności i spisaniu umowy Jeżeli sprzedający mówi mi że nie ma czasu to ja odpowiadam że nie jestem zainteresowany zakupem !!!!!!!! I niech sprzedający szuka nadal Jelenia

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Procedura którą opisał Joogi to taka wczesna forma weryfikacji, jeśli sprzedający się zgodził to nie koniecznie musi oznaczać, że kupujacy skorzysta z tej możliwości ale można założyć, że intencje obu stron są czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowal !! O to mi chodziło !!

Ciekaw jestem czy kolega lukasz28 tez byłby mało chętny poświęcić swój czas gdyby sprzedawał zegarek za 60 tys zł i ktoś chciałby zweryfikować Jego oryginalność i spisać umowę lub poprosić o oświadczenie że zegarek jest jego własnością ????

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowal !! O to mi chodziło !!

Ciekaw jestem czy kolega lukasz28 tez byłby mało chętny poświęcić swój czas gdyby sprzedawał zegarek za 60 tys zł i ktoś chciałby zweryfikować Jego oryginalność i spisać umowę lub poprosić o oświadczenie że zegarek jest jego własnością ????

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zaczynasz rozmowę od zegarka za 8k, za chwile skaczesz na 60k. Może napisz od razu 200 ;) Oczywiście ze przy takiej kwocie procedura jest inna. Ale zegarek za tygodniową pensję to kupuję paczką z allegro, szkoda czasu na przymiarki, jazdy czy latanie po milicji. Czas to utracony dochód. Aukcja to forma umowy k-s, dane masz na paczce, oryginalność ocenisz ze zdjęć, jak masz wątpliwości to na forum pytasz i cześć. A jak cena i wygląd podejrzane do tego brak dokumentów to nie bierzesz, proste. Jeśli jest nie tak, to allegro zwraca $, z karty też Ci zwrocą. Sprawdzone ;)

 

Taka historia z dawnych lat, bardzo dawnych. 20 lat temu kupiłem samochód za 10k na umowę, normalna cena, jeździłem nim 7 lat. Po tym czasie okazało się, ze był kradziony 10 lat wcześniej. Przeszczep, dorabiane dokumenty, duża sprawa na 200 aut. Nie zawsze milicja i umowa zabezpiecza sprawę ;) Tu akurat wyszło po rozbiciu gangu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.