Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

A szkiełko wypolerujesz bez problemu kawałkiem flaneli i pastą tempo. Tylko po co to robić zegarmistrz zrobi to za 10 zł. Nowe szkło w hurtowni kosztuje ze 2 zł, czyli mniej niż kostka pasty polerskiej :P

może i nowe pleksi jest taniutkie ale trzeba je czymś wstawić (pająk nie jest tani) a za te 10 złotych co weźmie zegarmistrz to można kupić pastę i po arkuszu papieru ściernego (2000 i 2500) ale to starczy na kilkadziesiąt szkiełek a u zegarmistrza zrobisz jedno . jest jeszcze druga sprawa nie ma większej radochy i satysfakcji jak po własnoręcznym wypolerowaniu szkiełko wygląda jak nowe

 

A wie ktoś gdzie jest taka hurtownia zegarmistrzowska w Trójmieście ?

 

Może kolega Treevill Ci pomoże.

 

w Oliwie na ul Polanki (rog ul.Tetmajera ) jest hurtownia jubilersko zegarmistrzowska ale nie byłem tam i nie wiem co faktycznie maja http://euro-info.pl/firma/przemysl/folie,_opakowania/barbara_hurtownia_jubilersko-zegarmistrzowska/431945

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio znalazłem zegarek.Wiem tylko tyle, że jest to Raketa.Z tyłu zegarka jest tylko napis "796" a w środku 2614.H.Chciałem dowiedzieć się czegoś o tym zegarku.

Pozdrawiam.

post-62802-0-97838100-1370628289_thumb.jpg

Edytowane przez damian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znajomy znalazł takiego wostoka.

Czy ktoś może napisać jaki to mechanizm oraz przybliżony wiek zegarka.

post-22121-0-54530400-1370535012_thumb.jpg

post-22121-0-78144300-1370535021_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znajomy znalazł takiego wostoka.

Czy ktoś może napisać jaki to mechanizm oraz przybliżony wiek zegarka.

Wostok na werku 2603. Sądząc po tym, że jest jeszcze zdobiony, a ma już nowy ruski "incablock", najpewniej późne lata 60-te., może bardzo wczesne 70-te. To taki sam werk jak w Pobiedach (i wielu innych zegarkach) ale w porządnej wersji, bo z nakrywką i systemem przeciwwstrząsowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. O takie info mi chodziło. Mogę dodać, że zegarek będzie w najbliższym czasie czyszczony i przywracany do życia. Fajnie o nim wiedzieć trochę więcej od strony technicznej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie czy może ktoś mi pomóc w temacie 1 zegarka, szperając po necie ustaliłem iż zegarek ma związek z Pavlem Buhre i tyle wiem

post-62864-0-17776700-1370646719_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to jest napisane na pudełku. A jak chcesz więcej niż opinii jasnowidza, to zrób lepsze fotki z każdej strony, a przede wszystkim mechanizmu, tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostałem posiadaczem takiego oto stopera, "made in USSR" Moglibyście, przybliżyć mi czy jest on coś wart nie w sęsie cenowym lecz takim wartościowym, i mnie więcej jego wiek?

 

Pozdrawiam

656f88b64d4be7d3med.jpg

b833110692afdf9amed.jpg

Edytowane przez polish944

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostałem posiadaczem takiego oto stopera, "made in USSR" Moglibyście, przybliżyć mi czy jest on coś wart, i mnie więcej jego wiek?

 

Pozdrawiam

656f88b64d4be7d3med.jpg

b833110692afdf9amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostałem posiadaczem takiego oto stopera, "made in USSR" Moglibyście, przybliżyć mi czy jest on coś wart nie w sęsie cenowym lecz takim wartościowym, i mnie więcej jego wiek?

 

Pozdrawiam

 

 

W "sęsie (brrr!!!) cenowym" - wpisz sobie w wyszukiwarce Allegro - stoper Agat.

Użytkowo stopery mechaniczne są przyrządami pomiarowymi mocno przestarzałymi, zwłaszcza prosty Agat, na dodatek nie konserwowany od wielu lat.

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc: czy Rakieta z tej aukcji jest oryginalna czy składak?

http://allegro.pl/rakieta-czarna-tarcza-grubo-zlocona-au-20-i3306550977.html

Pytam, bo na tarczy jest 21 jewels a na werku 21 kamieni...Czy tak ma być, czy werk jest z innego modelu niż tarcza?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Wszystko z nią w porządku, tylko tarcze były eksporotwe, werki wszystkie były tak samo oznaczane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, fajna rakieta, szkoda że koperta tak mocno wypolerowana do zdjęcia - sporo złocenia podczas polerowania na pewno musiało zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

Dziś wypłynął 2 zegarek i też chciałbym czegoś się o nim dowiedzieć, na necie coś tam poszperałem ale chyba niezbyt dobrze bo w tym kształcie nie znalazłem

 

Sekonda 19 Jewels - na dolnej części obudowy syg. AU10

 

dsc03451j.jpg

 

 

dsc03456l.jpg

 

 

dsc03466y.jpg

 

dsc03468v.jpg

 

dsc03469.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym kształcie nie znalazłem

 

Fajny telewizorek - w necie poszukaj rakiet tv, znajdziesz sporo. A jak Ci się już znudzi to ślij do mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, fajna rakieta, szkoda że koperta tak mocno wypolerowana do zdjęcia - sporo złocenia podczas polerowania na pewno musiało zejść.

 

To nie od polerowania ,przetarcia przy koronce to normalne zużycie od nakręcania, niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy na tarczy po rosyjsku, na werku po angielsku. Kombinowany, czy taka kozacka wersja mi się trafiła?

post-58041-0-25391300-1370973958_thumb.jpg

post-58041-0-18136700-1370973959_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę, że ok, chociaż nie wiem czy nie był kombinowany. Mam podobnego i chyba ma podobnie Muszę go odszukać...Sam jestem ciekaw co powiedzą znawcy tematu.. ;)

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj dostałem od dziadka taki o to nie używany w ogóle zegarek :) Możecie mi coś o nim powiedzieć ? Przybliżyć wartość   :) szukałem na allegro ale nie umiem znaleźć takiego akurat 

Zegarek marki Poljot 18 JEWELS z tyłu numer 112516 stan : celujący  :)

pozdrawiam 

post-62968-0-87288700-1371031056_thumb.jpg

post-62968-0-22181900-1371031063_thumb.jpg

Edytowane przez Nevolk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mogę prosić o jakieś opinie na temat tego zegarka? Poljot 23 kamienie automatic.

 

Ile jest warty żeby nie przepłacić? Czy to ogólnie dobry zakup?

 

http://allegro.pl/poljot-23j-automatic-duzy-solidny-i3318670183.html

 

Edit: Z ciekawości; z jakich lat jest ten zegarek?

Edytowane przez Brydzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.