Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :-) wpadł mi w łapki kolejny zegarek, tym razem cuś małego i zapewne kobiecego hehe, pewnie dowiem się coś od Was więcej na jego temat :-) pozdrawiam

 

6g7r.jpg

 

 

8hll.jpg

 

t8cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu bardziej mnie interesowało co to za zegarek :) Chcę go przywrócić do porządku :) ale jeśli regulamin zabrania to już nie dopytuje co, gdzie i jak, dzięki za pomoc :)

A może ktoś dysponuje zdjęciami, jak zegarek wyglądał oryginalnie w całej okazałości?

byłbym bardzo wdzięczny :)

regulamin nie zabrania pytania gdzie naprawić zegarek (zabrania pytania o wartość zegarka)

tu zapytaj o fachowca http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32882-debata-o-zegarmistrzach/

 

tu zdjęcie katalogowe

https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5517473624181720993/5517473761803077874?banner=pwa&pid=5517473761803077874&oid=113098239036073221216

 

a tu ładne zdjęcia tego modelu

http://uhrforum.de/raketa-handaufzug-kaliber-2614-made-in-ussr-mit-weissem-blatt-t73638

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc: czy Rakieta z tej aukcji jest oryginalna czy składak?

http://allegro.pl/rakieta-czarna-tarcza-grubo-zlocona-au-20-i3306550977.html

Pytam, bo na tarczy jest 21 jewels a na werku 21 kamieni...Czy tak ma być, czy werk jest z innego modelu niż tarcza?

Mój pierwszy post - witam wszystkich!

Rakietę udało się kupić mnie :) Pięknie działa i wszystko z nią OK. Jedynie jak koledzy pisali, po kopercie się ktoś nieco za mocno przeleciał i złocenie miejscami straciło na grubości :( Rakietę taką znajdziesz w katalogu z 1968 roku z oznaczeniem 2906A/463048.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i zapytam o pewien zegarek, który jakiś czas temu wpadł w moje łapki i do dziś nic o nim nie znalazłem... Może ktoś z kolegów już się z czymś takim spotkał?

 

100_3300.jpg

 

100_3307.jpg

 

Na werku "15 JEWELS" i chyba "3 ADJTS", poza tym nic, na deklu też pusto...

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jakiś szwajcar...Zapytaj na forum szwajcarskim, może coś się tam dowiesz.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jakiś szwajcar...Zapytaj na forum szwajcarskim, może coś się tam dowiesz.

Dzięki, zatem zmykam ze zdjęciami tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z takimi kwarzami? Pokopałem w sieci i nic...

55588435_2_644x461_zegarki-slawa-zdjecia

 

55588435_3_644x461_zegarki-slawa-zegarki
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo kopałeś znaczy. Wpisz w google slava quartz to zobaczysz wiecej. To są normalne slavy kwarcowe na mechanizmie 3056 lub 2356. Jak działaja to masz szczęście bo w większości uwalone są cewki od nieumiejętnej wymiany baterii.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo kopałeś znaczy. Wpisz w google slava quartz to zobaczysz wiecej. To są normalne slavy kwarcowe na mechanizmie 3056 lub 2356. Jak działaja to masz szczęście bo w większości uwalone są cewki od nieumiejętnej wymiany baterii.

Wpisałem, wpisałem :) I z tymi tarczami nie znalazłem...ale nie będę się upierał, w końcu mogłem przeoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłam ten zegarek (przeglądałam forum i nie znalazłam takiego samego, jeśli już był to przepraszam). Chciałabym się czegoś o nim dowiedzieć, np. ile może mieć lat. O wartość nie pytam, bo podejrzewam, że na piwo może by starczyło. Z góry dziękuję. 

P.S. z tyłu jest statek

claude-bernard-7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Mołnija, lata 70-80. Masz rację, pewnie na dobre piwo by starczyło i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie panowie

 

Ruskie idą w góre. Na "drogo" szał cenowy i byle co ma kosmiczne ceny.

Na rynku np Bałucki w  Łodzi gość z pełną powaga za Poljota złoconego 10u ( chyba na 2614)   woła 120 zł !!! .

Co sie dzieje?

Edytowane przez soft1house

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej kupców, coraz mniej towaru = ceny idą w górę ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedronsky dzięki za odpowiedź, w takim razie potrzymam go aż mnie przysuszy :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia, ale może komuś coś powie sam opis. Otóż dostałem od jednego ze swoich pracowników zegarek Łucz. Zegarek nie jest do końca ani damski ani męski (za duży jak na damski i nieco za mały jak na męski...chociaż skłaniam się raczej ku męskiemu), ma jakby sześciokątną kopertę w kolorze srebrnym. W tą kopertę jest wtopiony pasek, a właściwie bransoleta - nie ma szans jej wymienić, jakby co - też w kolorze srebrnym. W środku 2209 jak w de łux'ie w złotym kolorze. Tarcza w kolorze srebrnym...tak ogólnie, chociaż przypomina masę perłową. Z zegarka ktoś wymontował cały balans, dlatego pojechał do zegarmistrza. Ogólnie zegarek jest niezniszczony, jednak poza balansem, wygląda na to, że jakoś do tarczy dostała się wilgoć, która spowodowała przebarwienia w ciemnym kolorze na brzegach. Nie dało się tego zmyć, a bałem się użyć środków typu benzyna, bo szkoda mi ryzykować indeksów. Z tego co powiedział mi dziś zegarmistrz, to jak pracuje 37 lat, nie widział tagiego egzemplarza. Powiedział też, że być może był to model nie dostępny w naszym kraju.

Nie wiem czy komuś coś powie ten opis, ale czemu ten model jest taki enigmatyczny... Szukałem w googlach i nie znalazłem takiego. W każdym razie, jeśli ktoś ma do tego cuda tarczę, chętnie kupię :D A jak zegarek do mnie wróci, zrobie foty i zamieszczę.

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bransoleta jest jakby z drobnego łańcuszka, przypomina pasek. Ma z resztą tego typu jak pasek zapięcie. Poza tym, mój egzemplarz jest raczej w pionie niż poziomie, jeśli wiesz o co mi chodzi. Sama bransoleta jest na stałe zamontowana w kopertę. 


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

W takim razie koniec zgadywanek z mojej strony ;)

Poczekam na fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Na allegro znalazłe takie cos :

http://allegro.pl/wostok-vostok-pozlacny-cyfry-jak-atlantic-i3360877223.html

 

 

 

Nie poszlo toto bo chyba wszyscy mieli takie same wątpliwosci. Mianowicie tarcza ma indexy ale nie ma na niej nic pozatym. 

 

Co o tym sądzicie?

 

 
 
 

 

Edytowane przez wolktm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Na allegro znalazłe takie cos :

http://allegro.pl/wostok-vostok-pozlacny-cyfry-jak-atlantic-i3360877223.html

 

 

 

Nie poszlo toto bo chyba wszyscy mieli takie same wątpliwosci. Mianowicie tarcza ma indexy ale nie ma na niej nic pozatym. 

 

Co o tym sądzicie?

Ja sądzę, że poza indeksami cała reszta się zmyła... one jedyne są "niezmywalne" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem co i kto zmyl te napisy na tarczy . zegarek mój a taki już był jak kupiłem . ktoś chętny na niego ?

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.