Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

wiecie moze gdzie lub kto mógłby mi powiedziec ile moge wziąć za te zegarki??

 

bruce.gif

 

...tyle możesz  wziąć ;-P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Balth

Witam serdecznie :)

Otóż od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem takiego Łucza:

ucz_005.jpg

 

ucz_004.jpg

 

Teraz pytania: Są szanse na odczytanie roku produkcji? Co więcej można powiedzieć o tym mechaniźmie? 

 

Dodatkowo mam bransoletę z oznaczeniem: 9pv660k, to tylko oznaczenie modelu, czy coś wiecej?

Edytowane przez Balth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Na bransolecie to cena - 9 rubli 60 kopiejek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od "ciotki z Londynu" Wostoka 17 2650 takiego jak ten załącznika. Wiem że to nie drogi zegarek ale na chodzi i całkiem ładnie leży na ręku. Czy ktoś wie jakie są plusy i minusy tego modelu, trwałe toto czy awaryjne? Dokładność mojego egzemplarza to +-20s/d.

post-45739-0-38963700-1373616354_thumb.jpg

post-45739-0-09330000-1373616361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

czy te wostoki miały taki sam werk jak pobiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Nigdzie nie można znaleźć informacji o tych mechanizmach. W szczególności czy są trwałe.

Edytowane przez huba_buba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm zapewne zbliżony do Poljota 17 jewels. W wyglądzie jest również nieco zbliżony ;)

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&0&2uswk&Poljot_2614_2H

 

Mam ten Poljotowski i 0 problemów (odpukać :D ). Mój mechanizm i Poljot mają grubo ponad 30 lat, a mechanizm jest w świetnym stanie ;)


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Nigdzie nie można znaleźć informacji o tych mechanizmach. W szczególności czy są trwałe.

Ten werk to dokładnie K26 (Pobieda) ale z incablockiem i kalendarzem. Są bardzo trwałe. Ze wspomnianymi poljotami 26XXN nie mają nic wspólnego. Poza tym że są bardzo trwałe. K26 IMO jest nawet wytrzymalszy. To o wiele starsza konstrukcja, zaraz powojenna, na bazie francuskiego LIP'a. Pierwsze zegarki na "pobiedzie" z datą wabiły się Czajka i Saturn, ten wostok to ich następca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dostałem od "ciotki z Londynu" Wostoka 17 2650 takiego jak ten załącznika. Wiem że to nie drogi zegarek ale na chodzi i całkiem ładnie leży na ręku. Czy ktoś wie jakie są plusy i minusy tego modelu, trwałe toto czy awaryjne? Dokładność mojego egzemplarza to +-20s/d.

 

Nie mam pojęcia. Nigdzie nie można znaleźć informacji o tych mechanizmach. W szczególności czy są trwałe.

 

Raczej 2605 ;) mechanizm produkowany chyba od 1956r, ten model zegarka jest z 1976 r.

Zaletą jest dość długa rezerwa chodu - spokojnie około 40 godzin.

Jeśli o niego odpowiednio zadbasz, czyli zrobisz porządny serwis, to jeszcze długo posłuży.

Odchyłkę chodu tez można lepiej skorygować, ale to już po serwisie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o niego odpowiednio zadbasz, czyli zrobisz porządny serwis, to jeszcze długo posłuży.

Odchyłkę chodu tez można lepiej skorygować, ale to już po serwisie.

On jest już po serwisie, skorygowałem go od wczoraj i udało się na -1s/d do teraz, aż dziw że taki egzemplarz się trafił. Ciotka twierdzi że przeleżał conajmniej z 15 lat w szufladzie. Dzięki za informację. Powiem wam że ten zegarek bardziej mi leży niż szwajcar.

 

-1s/d przy noszeniu na ręku a po leżeniu w nocy +5s/d. Wynik mnie satysfakcjonuje.

Edytowane przez huba_buba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem uzalazeiony od zegarkow wydawanych z jakiejs okazji lub zwiazanych z historia ZSRR.

Rzecz jasne marzy mi sie Komandir,Sputnik, zegarki zwiazane z olimpiadą 1980 itd itp...

 

no i znalzlem takie cos:

 

http://allegro.pl/unikat-radziecki-zegarek-olimpijski-pobieda-1980-i3375096255.html

 

Dlugo sie zastanawialem zanim go odpuscilem:)

Moje watpliwosci dotyczyly tego czy byl "grzebany i jak bardzo"

Wskazowki wydawaly mi sie wypelniane na nowo ale to bym przezyl tylko na zdjeciu  werku cos mi nie pasowalo.

On nie byl przykrecony. Czy to tak moglo byc w oryginale?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Treevill ale co do oryginalnosci tej strony watpliwosci raczej nie mialem :)

 

najbardziej to mi sie marzy slawa olimpijska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Na mój gust to malowanka, bo nie widziałem jeszcze takiej tarczy w tym kolorze, oraz napisy sa jakieś krzywe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego zegarka. Co to za wynalazek? Wyczytałem że firma POLJOT SPUTNIK nie ma nic wspólnego z firmą POLJOT, w paszporcie zegarka podana jest strona internetowa www.1957sputnik.ru, która nie istnieje.... To link do tej strony http://forums.watchuseek.com/f5/1957-sputnik-u-boat-24h-watch-russia-821529.html

Lubię 24 godzinne zegarki, a tu dodatkowo automat... Czy warto byłoby się w to wbijać???

post-6248-0-86260200-1373985366_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie boje prawie wszystkiego co pochodzi z Federacji Rosyjskiej dodatkowo moze sie okazac ze werk z ChRL. ale zegarek ladny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani to wielka okazja ani humbug. Tak naprawdę do żadnego działu się nie nadaje... W ogóle dział okazje jest do bani i nigdy nie ma w nim okazji bo jak jakiś forumowicz taką zobaczy to klika kup teraz i okazja się kończy :P (tak się skończyły te okazje, które ja widziałem...)

 

A tak na poważnie nikt bogatemu nie zabroni go kupić bo to fajny zegarek, a dla rasowego poszukiwacza zegarków sztuka polega na tym aby taki sam kupić za 20 zł od niechcenia lub za 200 zł jak ma na taki ochotę :)

 

Czy on ma przypadkiem koronkę od wołny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi przybliżyć co to za marka? Bo z ruskimi znaczkami jestem na bakier.

Oraz czy zegarek jest wart tego aby miec go w swojej kolekcji, czy jest on raczej popularny.

83450_zegarek.jpg


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno warto go mieć. to Iskra czyli taka rzadsza Molnia . zanieś do serwisu i ciesz się fajnym kieszonkowym ruskiem

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Treevill. A wiesz może jeszcze co to za cudo? Wygląda dziwacznie, niestety nie mam zdjęcia werku.

78341_IMG_3032.JPG


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest Pobieda - też rzadziej spotykana kieszonka

 

ogólnie gratuluje ci tych kieszonek . fajne sztuki udało ci się zdobyc


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.