Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Lata masz podane 4 -60 czyli czwarty kwartał 1960.

A co do drugiego pytania to nie jest 4 tylko "c" - Czystopolski prawdopodobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lata masz podane 4 -60 czyli czwarty kwartał 1960.A co do drugiego pytania to nie jest 4 tylko "c" - Czystopolski prawdopodobnie :)

Dzięki. Wszystko ładnie opisane. Szkoda, że w późniejszych/współczesnych zegarkach nie jest tak opisywana data produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem szczątki zegarka niby 2408 bo tak pisze i wygląda ale jest inny.Są dodatkowo 2 kamienie inne jest naciąganie sprężyny

nie wiem co za cudo.post-52154-0-10430200-1376943928_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem szczątki zegarka niby 2408 bo tak pisze i wygląda ale jest inny.Są dodatkowo 2 kamienie inne jest naciąganie sprężyny

nie wiem co za cudo.attachicon.gif2408.JPG

Te niepasujące do 2408 elementy to jakieś resztki z Rodiny ;) Dziwny komplet... Odwrotny układ zwykle jest w Rodinach pozbawionych automatu... Tzn właśnie te elementy które tu są z Rodiny zastępowało się tymi ze zwykłego 2408/9....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie mi się nasunęło gdy przeglądałem allegro.

chodzi o taką sławę:

 

http://allegro.pl/zegarek-slava-26-jewels-i3475428670.html

 

Czy ten zegarek ma oryginalną wskazówkę sekundową czy w oryginałach była chorągiewka? Spotkałem i taka i taką wersję więc może były dwie?

Moim zdaniem ta wskazówka jest oryginalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio w starych rupieciach znalazłem 3 zegarki, jeden jest nowszy, dwa radzieckie. Poprosiłbym o określenie ile są warte i czy warto je sprzedać:

 

Zegarek nr 1: Q&Q Quartz: Stan bdb wizualnie, nakręciłem go, ale niestety nie działa ;/

 

csp9.jpg

 

svce.jpg

 

 

Zegarek nr 2: ??? : Stan idealny, działa, nakręcany:

 

quwx.jpg

 

xw0e.jpg

 

Zegarek nr 3: ??? : Słaby stan paska, stan zegarka dobry, działa, nakręcany:

 

0v7z.jpg

 

tq0c.jpg

 

wbos.jpg

 

Proszę o pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio w starych rupieciach znalazłem 3 zegarki, jeden jest nowszy, dwa radzieckie. Poprosiłbym o określenie ile są warte i czy warto je sprzedać:

 

Zegarek nr 1: Q&Q Quartz: Stan bdb wizualnie, nakręciłem go, ale niestety nie działa ;/

 

csp9.jpg

 

svce.jpg

 

 

Zegarek nr 2: ??? : Stan idealny, działa, nakręcany:

 

quwx.jpg

 

xw0e.jpg

 

Zegarek nr 3: ??? : Słaby stan paska, stan zegarka dobry, działa, nakręcany:

 

0v7z.jpg

 

tq0c.jpg

 

wbos.jpg

 

Proszę o pomoc

 

Pierwszy post i od razu z grubej rury:)

Na tym forum raczej nie wyceniamy zegarków co do ceny.

Pierwszego zegarka nie nakręcisz bo to jest quartz na baterie, spróbuj włożyć nową.

Co do wartości wzystkich razem to bez urazy, ale o takich zegarkach mówi się: "na wagę" lub "pod koło"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

No własnie, tak jak mowił przedmowca, zegarek damski nawet w stanie idealnym nie jest dużo wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. U ojca znalazłem taki zegarek jak na zdjęciach. Czy ktoś coś wie na jego temat ? Nie mogę go znaleźć po zdjęciach w google, wiem tyle że to sekonda. Z góry dziękuję za kilka zdań o tym zegarku. Pozdrawiam

 

Jakość zdjęć nie powala ale tylko telefon mam pod ręką.

post-64666-0-29127800-1377248138_thumb.jpg

post-64666-0-85044400-1377248138_thumb.jpg

Edytowane przez suchy203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. U ojca znalazłem taki zegarek jak na zdjęciach. Czy ktoś coś wie na jego temat ? Nie mogę go znaleźć po zdjęciach w google, wiem tyle że to sekonda. Z góry dziękuję za kilka zdań o tym zegarku. Pozdrawiam

 

Jakość zdjęć nie powala ale tylko telefon mam pod ręką.

podeślij jakieś lepsze (wyraźniejsze) zdjęcia, 

przydałoby się tez zobaczyć zegarek od spodu i od wewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post i od razu z grubej rury:)

Na tym forum raczej nie wyceniamy zegarków co do ceny.

Pierwszego zegarka nie nakręcisz bo to jest quartz na baterie, spróbuj włożyć nową.

Co do wartości wzystkich razem to bez urazy, ale o takich zegarkach mówi się: "na wagę" lub "pod koło"

 

Właśnie później zorientowalem sie, ze ten Q&Q jest na baterie, tylko nie wiem jak mam podważyć tą blaszkę z tyłu i go otworzyc.

Czyli 2 radzieckie na smieci, a Q&Q dzialajacy za ile moglby pojsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2 radzieckie na smieci, a Q&Q dzialajacy za ile moglby pojsc

 

To jest forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków i jego nazwa sugeruje, że wyrzucanie zegarków na śmieci nie jest mile widziane.

Na forum nie wycenia się zegarków - tak mówi regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie później zorientowalem sie, ze ten Q&Q jest na baterie, tylko nie wiem jak mam podważyć tą blaszkę z tyłu i go otworzyc.

Czyli 2 radzieckie na smieci, a Q&Q dzialajacy za ile moglby pojsc

wystaw sobie na alle to zobaczysz ile dostniesz rynek je wyceni!


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków i jego nazwa sugeruje, że wyrzucanie zegarków na śmieci nie jest mile widziane.

Bezwzględnie tak. Takie sformułowanie tutaj to w ogóle dyskwalifikujące faux pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na śmietnik było w cudzysłowie :) Nie mam zamiaru ich wyrzucac skoro dzialają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te zegarki mają różne tarcze? Czy to tylko światło w tym pierwszym pada inaczej?

Poszukuję tego pierwszego - 'straśnie' mi się podoba! a ten drugi jest na alledrogo, ale nie ma już tego 'czegoś' ;)

 

2.jpg?screen

 

1.jpg?screen

/zdjęcia z internetu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ten z alledrogo i wkręć słabą żarówkę lub zapal świeczkę będziesz miał to coś :) z pierwszego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was prośbe. Znalazłem na forum zdjęcie ładnej Rakiety i chciałbym się was zapytać jaki jest to dokładnie model i gdzie bym mógł taka nabyć??

post-59763-0-44805000-1377419490_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam NOSową RAKETE z wiecznym kalendarzem 2628H jak na zdjęciu. z pudełkiem i gwarancja/paszportem

niestety nie działa i w odróżnieniu od innych moich znalezisk w szafach dziadka nie ruszyła po nakręceniu...

 

1. Czy warto w nią zainwestować - nie znalazłem jeszcze zegarmistrza, któremu się chce zainteresować takim "ruskiem" - jeśli tak czy możecie polecić kogoś w Warszawie (preferowana prawobrzeżna + Stara Miłosna/WAWER/SULEJÓWEK) kto mnie nie spławi mówiąc że szkoda czasu.

2. Czy jest na forum artystka który podrabia tarcze aby pokazywała dobry rok żeby kalendarz działał? tutaj jest 1980-2000

 

 

qz98.jpg

 

moje inne Rakety maja sie świetnie i są noszone na co dzień pomimo wieku

czarna zaczynała rok temu jako NOS, natomiast miodowa była używana od zawsze.

a żeby nie było nie na temat - czy ktoś moze mi pomóc zidentyfikować w poniższych coś więcej niz 2614H

podejrzewam lata 80 ale każde dodatkowe info mile widziane

 

 

eljs.jpg

Edytowane przez xaoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xaoo

1 - warto i na pewno znajdziesz zegarmistrza choćby tu

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/10390-zegarmistrz-warszawa

ale jest też kilka podobnych wątków

2 - raczej nie, i ja bym tego nie polecał, po co psuć zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale kolega się myli i gość z tej aukcji też to jest łucz

dzisiaj przyszedł miałbyć ljuksem a okazał się łuczem na 23 kamykach, faktycznie neitypowy łucz ale łucz

Dla mnie ten Łucz jest świetny! Nie ma co żałować Ljuksów - pojawiają się średnio raz na miesiąc na A. a takiego Łucza mało kto ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zakup, ale znalezisko w internecie ;)

 

26122203703_2.jpg

 

Miał ktoś styczność z tym zegarkiem ?

 

http://www.ebay.pl/itm/POLJOT-Signal-2612-Russian-Navigator-Alarm-watch-Rechenschieber-Glasboden-/380375872858

 

Przyznam, że jakby kosztował w granicach 600 zł to bym się nie zastanawiał, ale jakoś nie potrafię się przekonać do rosyjskich zegarków (wizualnie bardzo mi się podobają, ale nie wiem jak z ich jakością).

Co o nim sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.