Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Hipek - dzięki za zdjęcie poglądowe - i niech moc będzie z Tobą!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipek - dzięki za zdjęcie poglądowe - i niech moc będzie z Tobą!  :)

Dodatkowo, nigdy się nie spotkałem (nie twierdzę, że nie ma) z datowaniem powyżej 59' roku. Czyli jak wcześniej zostało napisane  - obstawiam na lata 60'.


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Dziś porządkowałem trochę stryszek i wpadł w moje ręce taki o to zegarek (link do galerii poniżej)
http://imageshack.us/g/1/10331708/
Chciałbym się dowiedzieć co to za zegarek, jakiej firmy, z jakich lat pochodzi, czy jest coś wart, oraz z czego jest wykonany.
Na metal to nie wygląda (magnes nie przyciąga), również na złoto czy srebro też nic nie wskazuje (brak oznaczeń).
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziecka Czajka,damska,wartość niewielka......magnes nie wszystkie metale przyciąga :D -Twoj prawdopodobnie jest ze stopu aluminium ,pokryty chromem.

No i na przyszłość nie sprawdzaj zegarków magnesem... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 (magnes nie przyciąga), również na złoto czy srebro też nic nie wskazuje (brak oznaczeń).

Hej,

nie eksperymentuj z magnesem i zegarkami. Włos potrafi się namagnesować, skleić i zegarek będzie śpieszył.

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnesem tylko bransolete sprawdziłem ;)
No nic dzięki wielkie za tak szybkie odpowiedzi i więcej nie będę się bawił magnesem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

stałem się posiadaczem takiego oto Poljota 17 kamieni. 

Ma luźną wskazówkę minutową, po nakręceniu chodzi. 

Zastanawiam się co moglibyście mi więcej powiedzieć o tym zegarku. 

Ewentualnie ile mogą wynieść koszty związane z czyszczenie zegarka, naprawą wspomnianej wskazówki ( na tą chwilę nie da się pewnie powiedzieć ile dokładnie mogą wynieść naprawy związane z poprawą punktualności zegarka)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

stałem się posiadaczem takiego oto Poljota 17 kamieni. 

Ma luźną wskazówkę minutową, po nakręceniu chodzi. 

Zastanawiam się co moglibyście mi więcej powiedzieć o tym zegarku. 

Ewentualnie ile mogą wynieść koszty związane z czyszczenie zegarka, naprawą wspomnianej wskazówki ( na tą chwilę nie da się pewnie powiedzieć ile dokładnie mogą wynieść naprawy związane z poprawą punktualności zegarka)

 

Pozdrawiam,

czyszczenie z naprawa tej wskazowki to. w zaleznosci od majstra koszt od 20 do 50 zl.

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przesyłam moje rakiety z wykopalisk! CO wy myślicie o tym ? czy opłaca sie je przywracac do sprawności ? jakie wskazówki mam do nich dorzucić ? wiem ze koperta do tego niebieskiego jest nie odpowiednia. pozdrawiam

post-65207-0-54244800-1380544956_thumb.jpg

post-65207-0-97165100-1380544961_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie z naprawa tej wskazowki to. w zaleznosci od majstra koszt od 20 do 50 zl.

Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze tak się zastanawiam, czy jeśli ewentualne koszty naprawy i regulacji miałyby przekroczyć 100 zł, warto jest inwestować w ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze tak się zastanawiam, czy jeśli ewentualne koszty naprawy i regulacji miałyby przekroczyć 100 zł, warto jest inwestować w ten zegarek?

Jeszcze do tego dolicz wymianę szkiełka (jakieś 10-20 zł) ma pęknięcie między 12 a 1 i w ogóle jest chyba całe spękane. 

Koszty nie powinny przekroczyć tej kwoty,

ale jeśli:

- jeżeli zegarek ma wartość sentymentalną to warto!

- jeżeli nie, to moim zdaniem szkoda pieniędzy, to dość popularny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam zegarek po dziadku. Nie znam sie na zegarkach. Na tarczy pisze : POLJOT  23 jewels automatic  Made in USSR, na oprawce znalazłem : AU 10 .  Pod spodem jest jakiś numer 074004.  Załączam  zdjęcia , a raczej skany (mam nadzieję że dobrze dodam). Chciałbym poznać cene tego zegarka w takim jakim jest stanie : szkiełko porysowane i pęknięte, oprawka porysowana. Sekundnik zatrzymuje sie, jak nim poruszam to  zaczyna działać. Czy opłaca się go naprawiać i ile mniej więcej by to kosztowało. Dziękuję za ewentualną pomoc.

o3sy.jpg

efua.jpg

 

post-65565-0-16241500-1380562127_thumb.jpg

post-65565-0-57713900-1380562157_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie wyceniamy zegarków. Wpisz w allegro poljot zobaczysz co najmniej kilkanaście używanych 23 kamieniowych automatów poljota.

 

Nie jest to Rolex, więc wartość nie jest zbyt duża. Za to jest to całkiem porządny radziecki automat, do tego w jednej z kopert, których stylistyka znosi świetnie próbę czasu (zegarek najpewniej z początku lat 80 tych)

 

Doprowadzenie takiego zegarka do dobrego stanu to kilkadziesiąt złotych, maksymalnie do stu, wliczając przegląd mechanizmu i wyczyszczenie koperty (30-50 zł), nowe szkło (10 - 20 zł) jakiś dobry pasek (10 - 30 zł).

 

Po takiej inwestycji można go nosić solidnych parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

To fajny poljot w automacie Neonek i majster powinien go doprowadzić niewielkim kosztem  (myślę, że do 50  - 60pln z czyszczeniem i smarowaniem) do ładnego stanu. Do tego fajny pasek i masz zegarek na lata. Rozumiem, że nienawidziłeś dziadka i Cię wk.....ał i w cholerę chcesz się go pozbyć - tu musisz zdać się na rynek i wystawić na All od zetki. Gdybym ja miał zegarek po dziadku byłby bezcenny!

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz, że pamiątka rodzinna, dwa, że ten Poljot to po prostu świetny zegarek. Z tego co widzę na zdjęciu jest tylko brudny. Będziesz zdumiony efektem naprawy/czyszczenia. Miałem takiego Poldka i pamiętam, że super leży na ręce. Tak jak pisali koledzy to pełnowartościowy zegarek o niezłej stylistyce, który będzie służył jeszcze wiele lat i na pewno dziadek by chciał by służył Tobie, a nie komuś kto zegarek odkupi na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam… dostałem zegar elektryczny Radziecki – Jantar.

Zegar w stanie b.db działa świetnie. Załączam fotki. Ciekawe jest rozwiązanie gdzie w zasadzie zamieniono sprężynę napędu na elektromagnes. Włos pozostał na kole balansu.

post-31-0-15966700-1380798001_thumb.jpg

post-31-0-95273100-1380798007_thumb.jpg

post-31-0-02737300-1380798016_thumb.jpg

post-31-0-53900000-1380798022_thumb.jpg

post-31-0-22709700-1380798028_thumb.jpg

post-31-0-78668000-1380798034_thumb.jpg

Edytowane przez Jarosław

Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam… dostałem zegar elektryczny Radziecki – Jantar.

Zegar w stanie b.db działa świetnie. Załączam fotki. Ciekawe jest rozwiązanie gdzie w zasadzie zamieniono sprężynę napędu na elektromagnes. Włos pozostał na kole balansu.

 A czy w tym mechanizmie nie jest czasem tak, że ten elektromagnes (za pośrednictwem zwory)  "nakręca" krótką sprężynę w odstępach kilkunastominutowych? Takie rozwiązania były stosowane np. w zegarach z polskich samochodów (można się domyślać kim inspirowali się polscy konstruktorzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Na mój gust tarcza nie oryginalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spodobał mi się zegarek oferowany na tej aukcji:http://allegro.pl/wostok-ladny-solidny-i3604987233.html

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o zegarki. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy warto go kupić?

Prawdopodobnie jest złożony z kilku, chociaż pochodzi z okresu, gdzie różne rzeczy składali. W mojej galerii mam kilka takich wostoków, tarczę z rzymskimi indeksami widziałem z innymi wskazówkami (u mnie w galerii jest wostok, co ma takie wskazówki, jakie moim zdaniem powinny być http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/6519-wostok-4/) ale z ruskami nigdy nie można być pewnym :) jeśli jest oryginalny, to cena dobra.

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.