Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

To sprawdzaj gdzie indziej, bo tu zabrania tego regulamin.

 

Z innej beczki:

Kto mi może coś na temat tego cuda powiedzieć?:

attachicon.gif$T2eC16J,!yYFIb4T6ODhBSKykyZG)!~~60_57.JPG

 

Już gdzieś na forum coś podobnego widziałem. Koperta jeśli dobrze pamiętam  jest dla nurków. Nie jestem tylko pewny czy w środku powinien siedzieć Poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam wersję nurka dla turystów. Z góry zastrzegam, że są to tylko moje przypuszczenia na oko, nie poparte żadnymi poszukiwaniami w sieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi Panowie powiedzieć co to za wynalazek? Kiedy to robili?

post-57308-0-31562500-1384586817_thumb.jpg

post-57308-0-40074100-1384586830_thumb.jpg

post-57308-0-33769100-1384586837_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest SALAVA radziecki damski zegareczek z lat 70/80. Nie gniotsa nie łamiotsa, a jak widzę w bardzo dobrym stanie i to jeszcze metka mu wisi u ucha. :D  Nie jestem tylko pewny czy ten model miał wskazówkę sekundową. Tu jej nie widzę.

Jeśli jest oś sekundnika to znaczy, że  oryginalna wskazówka gdzieś przepadła.

Gratuluję fajnego nabytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

To jest SLAVA, kolega powyżej chyba literówke popełnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, OK, o czas produkcji właśnie mi chodziło, wydawało mi się, że może być współczesna. Dzięki za odpowiedź. Damską Slavę w takiej kopercie widziałam inną tylko raz, okolicznościową na Olimpiadę '80. Nie miała wskazówki sekundowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to fajny  radziecki zegarek kieszonkowy Mołnia  z lat 80/90.   Bajka mówi, że jak nie słychać go z odległości 2m to znaczy, że jest popsuty :D Jeśli jest ci zbędny w kolekcji to chętnie go przygarnę :D w razie czego pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest juz rosyjski, nie radziecki, o ile dobrze rozumiem pikselki na dole tarczy ;) Ostatni wyraz jest za długi na CCCP, chyba już Rosja.

 

oddaj do majstra - cześci do tej wersji powinny być łatwo dostępne.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak - to po angielsku. Zaćmienie...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to. Nie zmienia to postaci rzeczy, że chciałbym posiąść w swe władanie Mołnie w tej budzie :D Dlaczego ja kruca bomba w szafach nic nie znajduję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to fajny  radziecki zegarek kieszonkowy Mołnia  z lat 80/90.  

Jesteś pewien, że z lat 80/90? Wydawało mi się, że jest o wiele starszy :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank. To właśnie wtedy w Mołni zaczęto robić tzw. cepeliadę, czyli różne okolicznościowe i nie tylko stylizacje kopert.

To, że na kopercie jest orzeł to nic nie znaczy. Wyobrażasz sobie co by się stało w latach 50/60 z projektantem, który umieściłby takiego orła na kopercie? Długo oglądałby tylko białe niedźwiedzie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem okazyjnie Poljota 29j czyli 2416, działa nieźle, naciąga w obie strony jest jedno ale.....

IMAG1703

NIe znalazłem nigdzie wersji ze srebrną tarczą, srebrnymi wskazówkami i w dodatku w kopercie którą mam, są prawie same deluxy w złocie.

Jescze parę fotek:
 

IMAG1711

IMAG1701

IMAG1712

Może ktoś podpowie z czego jest ta koperta i jaka była w oryginale ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem okazyjnie Poljota 29j czyli 2416, działa nieźle, naciąga w obie strony jest jedno ale.....

 

NIe znalazłem nigdzie wersji ze srebrną tarczą, srebrnymi wskazówkami i w dodatku w kopercie którą mam, są prawie same deluxy w złocie. Może ktoś podpowie z czego jest ta koperta i jaka była w oryginale ??

Osobiście miałem styczność z Sekondą de Luxe na werku 29j. z tarczą bardzo podobną do Twojej, ze srebrnymi wskazówkami. W tamtym przypadku koperta była stalowa, u Ciebie raczej jest chromowana, niemniej jednak stylistyka tamtej Sekondy była bardzo podobna, jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie też średnica tarczy, wszystkie Poljoty 29j mają 29,4mm mój ma 29,2mm. Próbowałem zamontować mniej zmęczoną życiem tarczę, ale nic nie pasuje do tej koperty. Muszę przekopać jeszcze Sekondy 29j. może coś się znajdzie. Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie? Czy to jest oryginalny Majak?

Wprawdzie tą aukcję odpuściłem ale ciekawość pozostała.

post-60300-0-80809300-1384899128_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go odpuściłem ;) Wg mnie poza kopertą jest ok.

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech to... Szkoda.

Dopiero po Twoim poście zmobilizowałem się do rzucenia okiem na katalogi i faktycznie jest jako "Оформление ЧН-56К"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu dostałem po dziadku taką Slavkę. Z tego co się orientuję zegarek kupiony był w latach '60-'70 i dziadek używał go cały czas aż do '95 kiedy to został włożony do szuflady i zapomniany na 15 lat, po którym to czasie zainteresowałem się nim ja.

 

Z mojej strony dostał mu się serwis u zegarmistrza starej daty (wymiana jakiegoś elementu w mechanizmie, czyszczenie i nasmarowanie) na początku chodził różnie, teraz się elgancko ustabilizował i w okresie dwóch miesięcy kiedy trzeba przeskoczyć o dzień nie przyspiesza więcej niż minutę.

 

 

Czy możecie powiedzieć mi coś więcej na temat tego modelu? Nazwa, opinie, awaryjność, dokładność, na co trzeba uważać?

 

 

 

 

post-66822-0-00871400-1384980964_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu dostałem po dziadku taką Slavkę. Z tego co się orientuję zegarek kupiony był w latach '60-'70 i dziadek używał go cały czas aż do '95 kiedy to został włożony do szuflady i zapomniany na 15 lat, po którym to czasie zainteresowałem się nim ja.

 

Z mojej strony dostał mu się serwis u zegarmistrza starej daty (wymiana jakiegoś elementu w mechanizmie, czyszczenie i nasmarowanie) na początku chodził różnie, teraz się elgancko ustabilizował i w okresie dwóch miesięcy kiedy trzeba przeskoczyć o dzień nie przyspiesza więcej niż minutę.

 

 

Czy możecie powiedzieć mi coś więcej na temat tego modelu? Nazwa, opinie, awaryjność, dokładność, na co trzeba uważać?

 

Nie do końca wcelowałeś we właściwy temat (bo to w dziale "rosyjskim" jest temat z pytaniami o zegarki), ale z racji tego, że jesteś tu nowy (i nie pytasz o wartość zegarka :) ) odpowiem Ci:

 

Twoja Slava to dość popularny model na mechanizmie 2414; "24" oznacza średnicę mechanizmu, a "14" - specyfikację - w tym wypadku "mechanizm z centralnym sekundnikiem, datownikiem i zabezpieczeniem antywstrząsowym".

Wyprodukowany został zapewne w latach 70-tych; ja mam prawie identyczny egzemplarz, który jest pamiątką rodzinną z grawerką na deklu - z datą 01.05.1975 :)

Oficjalnej ani też potocznej nazwy ten model Slavy nie miał; fabrycznie podawano jedynie wielocyfrowe oznaczenie, które określało specyfikację koperty.

Opinie, awaryjność, dokładność? Wielokrotnie w dziale rosyjskim był poruszany temat typowych usterek Slav na werkach serii 24xx. Podstawowy problem to sprzęgiełko łączące przekładnię chodu z przekładnią wskazań - pewną wadą było to, że cierne połączenie po pewnym czasie stawało się "mniej cierne" - w efekcie mechanizm pracował, ale wskazówki stały w miejscu. Zdarzały się również awarie datownika, a w wersji automatycznej - uszkodzenia elementów "automatu".

Na co trzeba uważać? Na wspomniane awaryjne sprzęgiełko: zbyt częste przestawianie wskazówek może spowodować przedwczesną awarię sprzęgiełka. Jest to o tyle istotne, ze w wersji z pojedynczym datownikiem nie było opcji szybkiego przestawiania tegoż datownika - żeby przestawić datownik trzeba było kręcić wskazówkami :)

Od siebie dodam jeszcze, że model, który posiadasz jest moim zdaniem bardzo udany stylistycznie. Zegarek bardzo dobrze leży na ręce; w Twoim przypadku sugerowałbym wymianę szkiełka i paska (na klasyczny dwuczęściowy bez podkładki), co powinno poprawić walory wizualne :)

 

Edit: widzę, że post został przeniesiony do właściwego działu, zatem pierwszy akapit można uznać za nieaktualny :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem i nie mam zamiaru sprzedawać tego zegarka, nawet mi przez myśl taka zbrodnia nie przeszła!

Podobno gdzieś są jeszcze oryginalne papiery z zakupu, poszukiwania trwają ;)

 

 

Faktycznie, bardzo wygodnie nosi się go na ręce, jest odpowiednio ciężki, ale nie ciąży.

Szkiełko idzie do wymiany przy najbliższej okazji.

Czy ten zegarek jest w jakimś stopniu wodoszczelny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.