Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam tutaj Wostok'a, jedyne co o nim wiem to że ma 18 kamieni, moglibyści mi o nim powiedzieć więcej? ;p

 

0h48.jpg

 

x45x.jpg

 

0dnw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TabaQ - mam taką samą Moskwę i wygląda bardzo podobnie, tarcza też się mieni:

post-34219-0-88557200-1390739164_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TabaQ - mam taką samą Moskwę i wygląda bardzo podobnie, tarcza też się mieni:

 Dziękuję właśnie zastanawiało mnie czemu nie ma jakiejś sygnatury gdzie wyprodukowano czy coś.

 

Właśnie przed chwilą zakupiłem taką Rakiete za (24zł z wysyłką), jak myślicie good deal czy raczej wtopa? Wskazóka sekundowa raczej do wymiany na czarną.

b142ac702b612581.jpg

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziękuję właśnie zastanawiało mnie czemu nie ma jakiejś sygnatury gdzie wyprodukowano czy coś.

 

Właśnie przed chwilą zakupiłem taką Rakiete za (24zł z wysyłką), jak myślicie good deal czy raczej wtopa? Wskazóka sekundowa raczej do wymiany na czarną.

b142ac702b612581.jpg

Dobry zakup!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kieszonka  jest koszerna?? Werk z 1MCzZ

post-67292-0-24519400-1390816137_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich. Obserwuje ten temat od pewnego czasu. Cały czas czekałem aż pojawi się jakiś ciekawy Poljot. Znalazłem te dwa tyle, że chciałbym się czegoś o nich dowiedzieć.Przede wszystkim o stan i oryginalność.Pozdrawiam serdecznie. Oto załączone zdjęcia. Dodam,że chciałbym dać za nie max 150-200zł za sztukę, czy jest to realne?

1el63.jpg

2.jl6e.jpg

roi6.jpg

7zkx.jpg

Edytowane przez rehus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tarcza Zlatoust??

W złotychustach powinien być taki mechanizm i taka koperta - twoja koperta jest z takiego jak na dole

post-68206-0-54749700-1390824289_thumb.jpg

post-68206-0-93234400-1390824297_thumb.jpg

post-68206-0-18812500-1390824353_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#0279 w katalogu Marka Gordona "tow. Turkowskiemu" ma podobnie -mechanizm z Moskwy, a tarcza Zlatoust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za ciosem, czy z tym poljotem wszystko gra?

Czy nikt nie wypowie się w temacie poljota?

Mam jeszcze wątpliwość. Która koperta jest oryginalna w wostoku poniżej?

post-29341-0-41236900-1390843898_thumb.jpg

post-29341-0-21989000-1390843936_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sam zdążyłem ustalić iż w tym białym Poljocie wskazówki są nieoryginalne, może ktoś coś doda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#0279 w katalogu Marka Gordona "tow. Turkowskiemu" ma podobnie -mechanizm z Moskwy, a tarcza Zlatoust

Szukałem ale nie moge znaleść - tam w tej jego kolekcji chyba wszystkie możliwe kombinacje kopert z mechanizmami - czy to wszystko tak wychodziło z fabryk to bym głowy nie dał - wiele to podejżewam kombinacje zegarmistrzów - widziałem różne wskazówki w podobnych modelach różne koperty itp... aż tyle modeli tego było ???? - Wiadomo coś czy ta kolekcja to taka WZORCOWA ??? Pytam bo sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie wypowie się w temacie poljota?

Mam jeszcze wątpliwość. Która koperta jest oryginalna w wostoku poniżej?

Miałem swego czasu kilka takich wostoków i wszystkie były w kopercie z dolnego zdjęcia ale ta górna wygląda identycznie plus te wcięcia :wacko: nie wiem

- Co do poliotów ten czarny jak dla mnie OK

- Ten dolny na pewno wskazówki zamienione

Tam kolega pyta czy jak da 200 za poliota to będzie realne ?? :wacko:  :wacko:  :wacko: Jak ci się podoba to wal ile się da !!!!  nie patrz na innych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Wostok wg. wujka googla częściej przedstawia wostoka z wycięciami. Właśnie, czy na tym forum jest skarbnica katalogów zegarków? Kilka udał mi się ściągnąć z sieci ale do pełni szczęścia jeszcze daleko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nie moge znaleść - tam w tej jego kolekcji chyba wszystkie możliwe kombinacje kopert z mechanizmami - czy to wszystko tak wychodziło z fabryk to bym głowy nie dał - wiele to podejżewam kombinacje zegarmistrzów - widziałem różne wskazówki w podobnych modelach różne koperty itp... aż tyle modeli tego było ???? - Wiadomo coś czy ta kolekcja to taka WZORCOWA ??? Pytam bo sam nie wiem

Jest na drugiej stronie subkatalogu Slatoustowsky z ID 0279 .Spytam inaczej-Czy ten zegarek Twoim zdaniem jest wart uwagi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć,że kwota którą podałem jest mocno zawyżona? Ponieważ forma z jaką się Pan do mnie zwraca jest dla mnie niezrozumiała:)Nie można po prostu powiedzieć, dajesz za dużo/za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na drugiej stronie subkatalogu Slatoustowsky z ID 0279 .Spytam inaczej-Czy ten zegarek Twoim zdaniem jest wart uwagi???

Czy wart uwagi? ja bym go dla siebie kupił z myśla o przekładce koperty a mechanizm z tarczą bym sobie zostawił jako zapas - miałem kiedys dawno taką koperte i sprzedałem bo myślałem że to jakis wynalazek (no bo gdzie taka zdobiona)

Wszystko zalezy na ile jest tam gdzieś wyceniona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć,że kwota którą podałem jest mocno zawyżona? Ponieważ forma z jaką się Pan do mnie zwraca jest dla mnie niezrozumiała:)Nie można po prostu powiedzieć, dajesz za dużo/za mało?

Witaj kolego - nie Pan tylko Paweł - zasada panująca na forum zabrania wycen zegarków - musisz samemu podjąć decyzje czy brać i za ile - nie pomoge ci w tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wart uwagi? ja bym go dla siebie kupił z myśla o przekładce koperty a mechanizm z tarczą bym sobie zostawił jako zapas - miałem kiedys dawno taką koperte i sprzedałem bo myślałem że to jakis wynalazek (no bo gdzie taka zdobiona)

Wszystko zalezy na ile jest tam gdzieś wyceniona?

Moim zdaniem koperta jest zgodna z werkiem i datownik-3Q/37 pasuje do loga pierwszej fabryki z lat 36-38.Jedynie cyferblat jest Zlatoustowski.Cena niezbyt wysoka plus-minus dwie Molnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koperta jest zgodna z werkiem i datownik-3Q/37 pasuje do loga pierwszej fabryki z lat 36-38.Jedynie cyferblat jest Zlatoustowski.Cena niezbyt wysoka plus-minus dwie Molnie.

No tak - tam co wyżej wkleiłem zdjęcie tego KIROWA ze zdobionymi rantami on ma właśnie taki mechanizm

Ja tylko pisałem że z tego twojego bym zabrał koperte bo mechanizm z tarczą mam oryginalny czyli mechanizm taki jak twój i tarcza z napisaem KIROWA jak na zdjęciu wyżej - po prostu mam komplet i nie byłoby sensu rozbierac tylko przekładka koperty

 

A ja kupuje nawet niekompletne - pozamieniane , trupki - części takich nie ma a moj zegarmistrz zawsze płacze co ja mu znowu za szrota przyniosłem - daje mu pudełko z częściami mówie które według mnie do którego i on robi

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.