Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

rafal87- domyślam się ,że w Twoim nicku jest zawarty Twój rok urodzenia( nawiasem mówiąc mam zięcia o imieniu Rafał i jest też z 87 rocznika)tak więc jesteś młodym człowiekiem.Jeśli się nie obrazisz dam Ci radę-daj ten zegarek do fachowca na czyszczenie i przegląd,załóż mu dobrej jakości pasek i.......odłóż na półkę dla wnuka.Nie zapomnij tylko kiedyś uświadomić mu wartości tego przedmiotu.Dziś jest wart parę stówek w/g ceny złomu złota,ale kiedyś.......       ..............Mam kolegę który dostał kiedyś od swojej babci zegarek Patek Philippe,niestety w ogóle nie wiedział z czym ma do czynienia.... ale może nie będę przynudzał.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj…tarczę możesz wyhaczyć za jakieś 10-30zł, wskazówki może 5-10zł. Do tego serwis - powinieneś się zamknąć w 65zł z serwisem. Znajdź tarczę, a wskazówki się znajdą. Popatrz na all… widziałem tam tarcze nawet dziś.

nie orientuję się jeszcze tak w kompletowaniu orginalnych części,

możesz podesłać link do tarczy o której mówiłeś? nawet na priv, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o radę (nie wycenę) czy na Wasze oko, zamieszczone zegarki to pełne oryginały, czy składaki z różnych podzespołów?

Z góry dziękuje za odpowiedz

post-69972-0-63729700-1393402923_thumb.jpg

post-69972-0-46851700-1393402945_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branzoleta dołożona to nie radziecka konstrukcja :-) same zegarki oryginalne jednak widać że juz troche przeszły i dobra rada nie ma co szaleć z ceną - można takie wyrwać w super stanie za dwucyfrową kwote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- panowie proszę o coś więcej na temat tego komandira ? ( jeśli masz wiedzę - napisz - jeśli ci się nie chce - nie hejtuj :-) )

 

post-66779-0-42432000-1393426771_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek KOMANDIRSKIE - współczesna produkcja Rosija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz, bo nic się nie dowiedziałem praktycznie wcześniej - to jakiś składak, nie? Jakoś mi się nie chce wierzyć, że zachowany jest tak idealnie, jeśli faktycznie pochodzi z lat 80, jak twierdzi sprzedający. :)

 

DSC08990.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Zegarki z lat 60 moga wygladac rownie dobrze. Nie wyglada na skladaka ale ciezko powiedziec po tym jednym zdjeciu.


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz, bo nic się nie dowiedziałem praktycznie wcześniej - to jakiś składak, nie? Jakoś mi się nie chce wierzyć, że zachowany jest tak idealnie, jeśli faktycznie pochodzi z lat 80, jak twierdzi sprzedający. :)

 

DSC08990.JPG

Od przodu wszystko gra - żaden składak po prostu ładna sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz, bo nic się nie dowiedziałem praktycznie wcześniej - to jakiś składak, nie? Jakoś mi się nie chce wierzyć, że zachowany jest tak idealnie, jeśli faktycznie pochodzi z lat 80, jak twierdzi sprzedający. :)

 

DSC08990.JPG

Nie ma w tym nic dziwnego. Zegarek jest w stanie idealnym, a przynajmniej tak wygląda od góry. To jest Rakieta z lat 8o-tych. Mam taką samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się (jeszcze!) i myślałem, że zegarek w takim stanie, to musi być składak ze współczesnych części. Ale skoro mówicie, że oryginał, to spróbuję o niego powalczyć. Dzięki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeY

 

Wczoraj nabyłem dwa zegarki i dopiero dzisiaj udało mi się ogarnąć fotki. Foty co prawda w nie najlepsze ale może pogląd na wygląd zegarków jakiś dadzą. Jeśli coś wiecie nt.tych zegarków to proszę o podzielenie się cennymi informacjami. Oba są zabrudzone ale sprawne. Tykają aż miło. Myślę, że po porządnym czyszczeniu i smarowaniu jeszcze trochę pochodzą.

 

Obie to Rakiety.

Pierwsza niestety nie radziecka ale rosyjska. W słabym świetle nie zauważyłem. Zegarek dla osób niewidomych i niedowidzących.

 

3dcf312c1e6bb623m.jpg

e781cede432fa6d2m.jpg

23a091d6236c2662m.jpg 2612fb929fdf6c1dm.jpg b0a1ac826a0557b5m.jpg

 

Drugi to lodówka też sfatygowany ale jakoś do mnie przemówił.

 

6fa4f0c78c544090m.jpg

08d0ab68d52c943em.jpg

742ec29b093dbbb4m.jpg

 

Pozdrawiam

Mishi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Dostałem w prezencie taki oto zegarek.. Szukałem informacji w sieci ale nie znając jego historii niewiele się można dowiedzieć :( nawet nie wiem z jakich lat może pochodzić... Zatem proszę o opinię czy to oryginał. 

Na kopercie pod teleskopem widnieje Au10- zobaczyłem dopiero po oględzinach pod lupą. . . 

Ktoś coś wie? oryginał? W jakich latach mógł być wyprodukowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy taki model poljota miał miejsce? Wskazówki bez wypełnienia, koronka jakaś duża i nie wiem cz szkiełko za bardzo wypukłe? Wypucowany, że aż po oczach daje.

http://allegro.pl/show_item.php?item=4009950483

To poljot 55g, tylko ring ktoś zamienił z jakimś wynalazkiem a wskazówki ktoś wypełnił lakierem na czarno.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy taki model poljota miał miejsce? Wskazówki bez wypełnienia, koronka jakaś duża i nie wiem cz szkiełko za bardzo wypukłe? Wypucowany, że aż po oczach daje.

http://allegro.pl/show_item.php?item=4009950483

nie zgadza się tarcza , jest z innego modelu, ring też nie wiadomo skąd , szkło powinno być płaskie , takiego modelu nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wostok-koperta-ze-stali-nierdzewnej-niespotykany-i3980470163.html

 

WOSTOK koperta ZE STALI NIERDZEWNEJ NIESPOTYKANY

 

hmmm... czyżby autor aukcji celowo tytułem zaprzeczył, temu co podał w opisie?

tzn że na fali sukcesu marketingowego niejakiego Zbysia-ileśtam (posuwającego na allegro chińczyki imitujące poljoty w stalowej kopercie)  w opisie wostoka podaje że koperta jest ze stali nierdzewnej i jednoczesnie w tytule pisze, że takiego okaza się nie spotyka (czytaj: nie występuje)

 

koledzy, czy Czystopol w ogóle wypuszczał jakieś zegarki w stali oprócz amfibii??


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zbysiopolu produkują tylko stalowe Poljoty z folią na deklu. Cofer, też to zauważyłem, że stalowe zegarki cieszą się coraz większym powodzeniem, ale połowa tych zegarków ma tylko chromowane. A, tak w ogóle jak rozpoznać organoleptycznie czy to stalowa koperta? Nie znając katalogów. Na pewno, po wadze i braku wżerów, ale miedziane koperty też bywają bez wżerów.

 

Edit:

 

Wykopałem u ojca takiego Łucza, straszny "mikrus" w środku siedzi werk 1300. Zdjęcie przy 1 groszówce. Ktoś coś wie na jego temat?

2hmy.jpg

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wostok-koperta-ze-stali-nierdzewnej-niespotykany-i3980470163.html

 

WOSTOK koperta ZE STALI NIERDZEWNEJ NIESPOTYKANY

 

hmmm... czyżby autor aukcji celowo tytułem zaprzeczył, temu co podał w opisie?

tzn że na fali sukcesu marketingowego niejakiego Zbysia-ileśtam (posuwającego na allegro chińczyki imitujące poljoty w stalowej kopercie)  w opisie wostoka podaje że koperta jest ze stali nierdzewnej i jednoczesnie w tytule pisze, że takiego okaza się nie spotyka (czytaj: nie występuje)

 

koledzy, czy Czystopol w ogóle wypuszczał jakieś zegarki w stali oprócz amfibii??

Były takie Wostoki w stali i ten egzemplarz wg mnie na taki wygląda. Nawet w temacie

нержавеющая сталь   ktoś takiego pokazywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kchrapek!

kolega Buran identycznego pokazuje twierdząc, że koperta stalowa...

może i stakowa? ...chromolę! nie będę przecież licytował, tylko po to aby to sprawdzić :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.