Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką maszynę do przemyślenia a czekać raczej nie będzie więc proszę panowie pomóżcie w istocie zakupu - czy warto ? :unsure:

post-66779-0-60765500-1394635385_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek produkcji rosyjskiej w kopercie chromowanej werk typu SU 3133.Koperta dosyć zniszczona a werki z SU nie maja dobrej opinii.Do 200zl warto powyżej lepiej poszukać radzieckiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to jest zegarek z klimatów szwajcarsko-niemieckich.

 

To jest stary GUB Glashutte, na ładnym krabie - cena na razie niewygórowana jak dla mnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czegóż to tak ? To SU nie są radzieckie ?

W rakietach zgoda werki z SU są radzieckie, ale w 3133 SU oznacza werk produkowany w Federacji Rosyjskiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za odp na wcześniejsze pyt.

 

mam kolejne dwie zagwozdki:

 

- http://allegro.pl/piekna-pobieda-w-zloconej-kopercie-sprawna-i4053723796.html

na ile ta pobieda jest oryginalna ? bo wskazówki przypominają mi dość mocno te poliota

 

- dwa stolicznyje (nie lubie spolszczać rosyjskich nazwy)

aktualna aukcja http://allegro.pl/kirow-stolicznyj-17-kamieni-bcm-i4053989260.html

i wcześniejsza http://allegro.pl/stolicznyje-kirow-meski-zegarek-50-te-i3965709854.html

niby podobne, ale jednak i tarcza i wskazówki i koronka się różnią, który jest bliższy oryginału ?

 

dzięki, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię martwić ale kolekcjonowanie radzieckich zegarków nie jest zadaniem prostym ponieważ wiele zegarków występuje w bardzo przeróżnych, fabrycznych konfiguracjach więc... oba Stoliczne są zasadniczo poprawne.

 

Są to 2 różne modele z innymi "komponentami". Główne wskazówki w obu są ok - tarcze i koperty oczywiście też.

Natomiast w tym aktualnym S. może ew. sekundnik jest zamieniony ale pewności nie mam (koronka też jest chyba ok - przynajmniej taką widziałem w innych egz.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

Nie chce Cię martwić ale kolekcjonowanie radzieckich zegarków nie jest zadaniem prostym ponieważ wiele zegarków występuje w bardzo przeróżnych, fabrycznych konfiguracjach więc...

nie martwisz,

w koncu robię to z wyboru i dla przyjemności

a pytam co rusz o coś, bo się uczę dopiero

 

a może wiesz coś o tych czajkach, co parę dni temu też pytałem:

pytanie takie,

znalazlem dwie podobne czajki, zlocone,

jedna ma zlocone wskazowki

http://allegro.pl/piekna-kolekcjonerska-czajka-na-chodzie-i4036291684.html

 

a druga czarne

http://allegro.pl/garniturowa-meska-czajka-17-kamieni-i4026963389.html

 

reszta taka sama

 

co jest orginalne ?

 

i do tego trzecia czajka, zlote wskazowki, ale czarna tarcza

http://allegro.pl/kolekcjonerska-zlota-czajka-17-kamieni-i4036079052.html

 

co sądzicie i o tej  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie.

 

Czy taki Komandirski ma stalową czy chromowaną kopertę? Bezel jest mosiężny, bo jest przetarty, ale co do koperty to nie jestem pewien.

(Zdjęcie zapożyczone z neta). Będę wdzięczny za wszystkie informacje.

5be0e2215e2ede9e.jpg

 

Kurde! po Twoim pytaniu zacząłem się przyglądać mojej amfibii automatowi "desert schield" w podobnej kopercie i zaczynam mieć wątpliwości, że jest stalowa...

Nie zauważam "surowego szlifu" charakterystycznego dla stalowych kopert z innych amfibii i mam jakieś takie wrażenie, że jej krawędzie są "wyoblone" tzn "oblane" chromem a nie "ostre"... poza tym zauważyłem mikroskopijne wgniecenie, które raczej możliwe byłoby dla miękkiego mosiądzu...

W mordę jeża! to chyba nie jest stal :(

 

Nie będę narażał zegara na próbę z magnesem, aby nie narobić sobie jakiegoś bigosu :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde! po Twoim pytaniu zacząłem się przyglądać mojej amfibii automatowi "desert schield" w podobnej kopercie i zaczynam mieć wątpliwości, że jest stalowa...

Nie zauważam "surowego szlifu" charakterystycznego dla stalowych kopert z innych amfibii i mam jakieś takie wrażenie, że jej krawędzie są "wyoblone" tzn "oblane" chromem a nie "ostre"... poza tym zauważyłem mikroskopijne wgniecenie, które raczej możliwe byłoby dla miękkiego mosiądzu...

W mordę jeża! to chyba nie jest stal :(

 

Nie będę narażał zegara na próbę z magnesem, aby nie narobić sobie jakiegoś bigosu :)

No tak tak one są chromowane ostatnio bahuone pisał do mnie na PW z tym pytaniem - są po prostu ładnie przygotowane dla tego wygląda to jak stal a to chromek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

 

... a może wiesz coś o tych czajkach, co parę dni temu też pytałem:

Ta z pierwszego linka jest przecież w innej kopercie !??!!

Edytowane przez JaronC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde! po Twoim pytaniu zacząłem się przyglądać mojej amfibii automatowi "desert schield" w podobnej kopercie i zaczynam mieć wątpliwości, że jest stalowa...

Nie zauważam "surowego szlifu" charakterystycznego dla stalowych kopert z innych amfibii i mam jakieś takie wrażenie, że jej krawędzie są "wyoblone" tzn "oblane" chromem a nie "ostre"... poza tym zauważyłem mikroskopijne wgniecenie, które raczej możliwe byłoby dla miękkiego mosiądzu...

W mordę jeża! to chyba nie jest stal :(

 

Nie będę narażał zegara na próbę z magnesem, aby nie narobić sobie jakiegoś bigosu :)

Oryginalne Wostoki "Desert Shield" są tylko w stalowych kopertach.Nie chce Cie martwic ale skoro Twoja amfibia jest chromowana to jest to tylko zwykły Wostok .W oryginalnym Wostoku Desert Shield .tył zegarka powinien wyglądać w ten sposób:

post-67292-0-19871000-1394725368_thumb.jpg

post-67292-0-00782500-1394725386_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...shiiiit

czyli kupiłem kundla :(   bless your heart! mayor, za oświecenie w temacie :)

środek  (werk) identyczny lecz dekiel mojej amfibii jest "normalny" ->
 
Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...shiiiit

czyli kupiłem kundla :(   bles your heart! mayor, za oświecenie w temacie :)

środek  (werk) identyczny lecz dekiel mojej amfibii jest "normalny" ->

 

Nie aż takiego kundla .Jest to oryginalny Wostok z tarcza desert shielda  Całkowicie oryginalne DS z zamówienia Pentagonu są to zegarki bardzo rzadkie.Cala produkcja to 40tys. sztuk w dwóch rozmiarach męski i damka (Junior)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Znalazłem takie coś

 

 

 

Powiedzcie, czy warto za to coś dać, ile? Nie chcę tego kupować dla siebie, jeśli znajdzie się tu ktoś chętny, oddam po kosztach. Ale nie chcę ujawniać źródła :)

Dodam, że zostało niewiele ponad 2 godziny do końca licytacji

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stareńki kieszonkowy Zim, przerobiony na naręczny. Myślę, że znalazłby swojego adoratora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...shiiiit

czyli kupiłem kundla :(   bless your heart! mayor, za oświecenie w temacie :)

środek  (werk) identyczny lecz dekiel mojej amfibii jest "normalny" ->

 

 

Cofer.. no błagam..

Przecież masz świetną i czystą Amfibie Desert Shield! Super stan.

 

A o tych deklach ja też nie słyszałem.

Jakie jest źródło tej informacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z pierwszego linka jest przecież w innej kopercie !??!!

faktycznie

a sądzilem ze to zdeforowane zdjecie

wtopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A o tych deklach ja też nie słyszałem.

Jakie jest źródło tej informacji?

Dotarcie do źródła nie było by proste trzeba by spędzić kilka godzin w bibliotece i przewertować roczniki amerykańskich gazet z tego okresu .Na szybko mam tylko taki wycinek z gazety

post-67292-0-72675800-1394746815.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. W temacie związanym z deklem to tu nic nie ma.

Ale i tak jestem zachwycony, że jest jakikolwiek sensowny ślad po tym zamówieniu. Jak tylko ktoś pokaże DS w okolicznościowcach to dokładamy ten wycinek. :)

Co to za gazeta?

 

 

PS.

quality Swiss - się mi to podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. W temacie związanym z deklem to tu nic nie ma.

Ale i tak jestem zachwycony, że jest jakikolwiek sensowny ślad po tym zamówieniu. Jak tylko ktoś pokaże DS w okolicznościowcach to dokładamy ten wycinek. :)

Co to za gazeta?

 

 

PS.

quality Swiss - się mi to podoba :)

Nie pamiętam dokładnie ale ten wycinek jest chyba ze Stars&Stripes. Czytałem tez kiedyś w NYT minireportaż z wizyty dyrektora generalnego CzCzZ Władysława Zivilinina w Nowym Jorku pod koniec 1990 roku...W treści tego wycinka nie ma opisu dekla,ale jest napisane "is made of stainless steel",czyli chromowany nie jest oryginalny.W porównaniu jakości Wostokow DS do Swiss quality nie ma przesady. Zegarki z tej serii były wykonane bardzo starannie z najlepszych materiałów,ale kosztowały w tym czasie zawrotna sumę 149 dolarów,zwykła Amfibia była wtedy sprzedawana za 28 do 32 dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.