Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Jako stały bywalec giełd i bazarków współczuję Kolegom skazanym wyłącznie na A....o i inne tego typu portale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ta Zaria ma 16mm w uszach? (zdjęcie zapożyczone z internetu)

img0496eu.jpg

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ta Zaria ma 16mm w uszach? (zdjęcie zapożyczone z internetu)

img0496eu.jpg

mam wersję z datownikiem, ale wygląda na taką samą kopertę, 16 mm w uszach. :)

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję z datownikiem, ale wygląda na taką samą kopertę, 16 mm w uszach. :)

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wersję z datownikiem, ale wygląda na taką samą kopertę, 16 mm w uszach. :)

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki serdeczne :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma wiedze dotyczaca tego frankena : http://allegro.pl/show_item.php?item=4156281748 czy aby koperta nie pochodzi ze slavy ?? nigdy nie widzialem taiej w poljotach !

W Poljotach co prawda takiej koperty nie widziałem, ale w eksportowych wersjach de Luxe'ów (Sekondach) to i owszem. Bardzo podobną albo nawet identyczną. Więc jeśli nawet była tam jakaś przekładka, to na częściach z jednej fabryki :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot na 100% oryginał. Mam takiego samego i długo szukałem go po katalogach. O ile dobrze pamiętam był w katalogu Poljota z '72 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co to za wynalazek ?? Mechanizm widzę pierwszy raz w życiu, wygląda na jakiegoś składaka:
http://allegro.pl/rzadki-kolekcjonerski-poljot-17-kamieni-mala-sek-i4170986082.html

Jest duży luz między mechanzmem, a kopertą. Sam mechanzm wygląda na wybrakowany. Oczywiscie moge się mylić.
W opisie jest info, że to mechanizm na bazie 3133.

 

post-58026-0-53897500-1398160918_thumb.jpg

post-58026-0-33123200-1398160962_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm faktycznie dziwny, co do tego to niestety się nie wypoweim, ale zegarek widnieje w tym katalogu: http://molnija.eu/wp-content/uploads/downloads/Uhren%20aus%20Russland%20%7C%20Watches%20from%20Russia%20%7C%20N4.pdf

 

... i z zewnątrz wygląda naprawdę OK, sam mechanizm faktycznie mi nie pasi.

 

Tutaj na skróty: 

post-46829-0-32003000-1398161723.jpg


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mechanizm 3133 bez modułu chronografu.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mechanizm 3133 bez modułu chronografu.

 

Czyli składak tak? Bo zegarek powinien mieć17 kamieniowy mechanizm a 3133 jest 23 kamieniowy.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK.To zegarek kryzysowy z okresu tzw.pierestrojki,dla turystów.Po prostu w ramach oszczędności sprzedawali zegarki bez modułu chrono tak jak są wersje werków bez modułu automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając wpowiedzi Kolegów, wedle radzzieckiej/rosyjskiej nomenklatury ten werk winien mieć oznaczenie 3105 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może któryś z forumowiczów posiada jakąś wiedzę o tym zegarku? ja wiem tylko tyle że 20 lat temu otrzymałam go od babci, dziś odnaleziony w pamiątkach. Z boku koperty ma wygrawerowany napis " AU10" albo "Alio" ciężko mi jest odczytać. Ile może być wart? Chciałabym poznać jakąś historię tego zegarka, babci nie zdążyłam zapytać.

post-71347-0-95939300-1398167506_thumb.jpg

post-71347-0-65682000-1398167530_thumb.jpg

post-71347-0-91510100-1398168669_thumb.jpg

Edytowane przez matynka88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła damska Czajka  w pozłacanej kopercie. "Au 10" to symbol chemiczny złota i jego grubość, czyli 10 mikronów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj , po pierwsze nie wycenia się tutaj zegarków (patrz regulamin) :) . AU 10 oznacza , że jest pozłacany warstwą o grubości 10 mikronów , nie jest żadną rzadkością , więc nie jest wart zbyt wiele , natomiast jako pamiątka po babci dla mnie byłby bezcenny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła damska Czajka  w pozłacanej kopercie. "Au 10" to symbol chemiczny złota i jego grubość, czyli 10 mikronów.

Równoczesna odpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bezcenny i dalej dla mnie taki pozostanie :) Byłam po prostu ciekawa historii jego oraz wartości która kiedyś zostanie przekazana dalej :) Serdecznie dziękuje za szybkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć szybko się zorientujesz, że Każdy tutaj ma swoje bezcenne pamiątki. Mimo "niskiej" wartości rynkowej, zegareczek nie jest wcale taki "słaby", czy "zły". Tym bardziej, że zachowany jest w ładnym stanie. Spokojnie, po przeglądzie i konserwacji możesz nosić go z dumą w ważniejszych dla siebie momentach swego życia. 

A tak w ogóle to witamy na Forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli składak tak? Bo zegarek powinien mieć17 kamieniowy mechanizm a 3133 jest 23 kamieniowy.

To jest Poljot 3105, spotykany do dziś w zegarkach postsowieckich np. w Buranach.

Rzeczywiście, praktycznie to jest 3133 bez modułu chrono - i dlatego tak paskudnie wygląda.

Po upadku Sojuza pakowano do zegarków wszystko co tam pozostało w magazynach - albo i przepakowywano mechanizmy do nowych kopert. Cuda, Panie. ;)

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.