Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że to wszystko postsoviety bo by się zbierało, oj zbierało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale obstawiam, że w środku jeszcze werk z SU więc tarcza z trupka do zmiany i już mamy piękny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry strzał;) noworusek z SU, ale tarcza mi sie podoba;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry strzał;) noworusek z SU, ale tarcza mi sie podoba;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobry strzał ;) noworusek z SU, ale tarcza mi sie podoba;)

 

Właśnie wyglądem mnie zachwycił. ;)

 

Ale jak to kobieta na mechanizmach się nie znam i nie wiem w jakim jest stanie.

Ktoś może powiedzieć coś więcej?

Edytowane przez Noliena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to o mojej rakiecie było;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie składak, wydaje mi się, że tarcza jest noworuska, a mechanizm jeszcze z CCCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to o mojej rakiecie było;-)

Ech... A już miałam nadzieję, że czegoś się o tej Zarii dowiem. :P

 

Chciałabym wiedzieć jaki to rocznik, czy bardzo pospolity model i w jakim ogólnie jest stanie. I czy warto naprawiać, a jeśli tak, to jakie są mniej więcej koszta.

 

P.S. 

Jeśli to niewłaściwy temat na takie pytania, to może jaka dobra dusza przekieruje mnie do właściwego.  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... A już miałam nadzieję, że czegoś się o tej Zarii dowiem. :P

 

Chciałabym wiedzieć jaki to rocznik, czy bardzo pospolity model i w jakim ogólnie jest stanie. I czy warto naprawiać, a jeśli tak, to jakie są mniej więcej koszta.

 

P.S. 

Jeśli to niewłaściwy temat na takie pytania, to może jaka dobra dusza przekieruje mnie do właściwego.  :unsure:

Witam, zegarek w bardzo ładnym stanie pewnie z końca lat 80. Ale czy dobry to się okaże jak włożysz baterie. Starszego typu werk 1956 jest bardzo kapryśny i lubi robić niespodzianki. O ile dobrze pamiętam baterie się tam zakłada odwrotnie minusem do góry ale nie jestem pewny.Jeśli ruszy będzie bardzo sympatyczną i nietypową ozdobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co nieco o tej Zarii?

 

 

Witam, zegarek w bardzo ładnym stanie pewnie z końca lat 80. Ale czy dobry to się okaże jak włożysz baterie. Starszego typu werk 1956 jest bardzo kapryśny i lubi robić niespodzianki. O ile dobrze pamiętam baterie się tam zakłada odwrotnie minusem do góry ale nie jestem pewny.Jeśli ruszy będzie bardzo sympatyczną i nietypową ozdobą.

 

Uzupełniając Kolegę wlad2 dodam, że rzeczywiście ten werk lubi być kapryśny (sam mam zegarek z tym werkiem i dłuuugo go przywracałem do stanu używalności), ale na pocieszenie dodam, że jest on stosunkowo rzadko spotykany. Zatem można powiedzieć, że masz swego rodzaju unikat :) Wspomniane oznaczenie "1956" bierze się z tego, że dwie pierwsze cyfry oznaczają wielkość werku (19 mm "średnicy"), natomiast "56" oznacza specyfikację mechanizmu (kwarcowy z silnikiem krokowym, bez kalendarza).

Można powiedzieć, że ten werk, wraz ze swoim większym "bratem" (3056) to takie radzieckie kwarce I generacji - działanie identyczne, jak we współczesnych zegarkach kwarcowych, ale układ konstrukcyjny jeszcze nie tak "kompaktowy" :)

 

Nawiasem mówiąc muszę pochwalić nową Koleżankę za tak fachowe zadanie pytania o swój zegarek - nie dość, że w odpowiednim temacie, to jeszcze ze zdjęciami zegarka i werku. Rzadko zdarzają się tak zdyscyplinowani nowi użytkownicy ;)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z kolegów ostatnio robił zakupy na Ukrainie (aukro , ebay i inne zrodla )? a dokładnie chodzi mi o działanie poczty na trenie Ukrainy? pytam bo podczas zawieruchy w czasie zamieszek na Majdanie zaginęła jedna moja przesyłka i ciekawi mnie czy z podobnymi przypadkami można się liczyć teraz .


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając Kolegę wlad2 dodam, że rzeczywiście ten werk lubi być kapryśny (sam mam zegarek z tym werkiem i dłuuugo go przywracałem do stanu używalności), ale na pocieszenie dodam, że jest on stosunkowo rzadko spotykany. Zatem można powiedzieć, że masz swego rodzaju unikat :) Wspomniane oznaczenie "1956" bierze się z tego, że dwie pierwsze cyfry oznaczają wielkość werku (19 mm "średnicy"), natomiast "56" oznacza specyfikację mechanizmu (kwarcowy z silnikiem krokowym, bez kalendarza).

Można powiedzieć, że ten werk, wraz ze swoim większym "bratem" (3056) to takie radzieckie kwarce I generacji - działanie identyczne, jak we współczesnych zegarkach kwarcowych, ale układ konstrukcyjny jeszcze nie tak "kompaktowy" :)

 

Nawiasem mówiąc muszę pochwalić nową Koleżankę za tak fachowe zadanie pytania o swój zegarek - nie dość, że w odpowiednim temacie, to jeszcze ze zdjęciami zegarka i werku. Rzadko zdarzają się tak zdyscyplinowani nowi użytkownicy ;)

 

a słaby punkt tego werku to połaczenie płytki drukowanej z cewką czy jak kto woli silnikiem lubią zaśniedzieć czy też lubi tam być zimny lut :)

bateria jak to w ruskach pleckami do dołu :)

 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem po raz pierwszy w tym wątku i chciałbym sie dowiedzieć czegoś od szanownych kolegow o tym zegarku, wiem tylko tyle ze jest to pobieda :)

Zegarek należał do mojego dziadka i leżał sobie tak w szufladzie przez ponad 10 lat az do wczoraj.

 

post-36857-0-68422500-1399812707_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-36857-0-82344900-1399812785_thumb.jpg

 

Wiekopomna chwila.

Po ponad 10 latach ruszył po raz kolejny :D

Edytowane przez kulabambula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm od Rakiety w Pobiedzie? Czy to nie dziwne? Raczej tak być nie powinno niestety. Wracając do samego zegarka to jest to dość pospolity model Pobiedy z lat 80 bodajże.

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamożnym człowiekiem to mój dziadek nie był a na pewno nie zegarmistrzem.

Edytowane przez kulabambula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zamożność, pytasz o zegarek więc opowiadam Ci o nim: czyli werk przełożony od Rakiety, tarcza ze wskazówkami są orginalne i lata produkcji wskazałem na tyle ile się orientuję. Mimo wszystko, jeśli dziadek go miał, to jaki zegarek by nie był, jest to napewno cenna pamiątka :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamożnym człowiekiem to mój dziadek nie był a na pewno nie zegarmistrzem.

Po pierwsze - witaj w dziale skoro to pierwszy raz :)

Po drugie - wartość sentymentalna pamiątek jest znacząco wyższa niż wartość realna a każda pamiątka po przodkach staje się z biegiem czasu właściwie bezcenna

Po trzecie - jak pokazuje przykład mechanizmu w Twoim zegarku. Kolekcjonowanie radzieckich zegarków, wbrew obiegowym i uproszczonym opiniom, nie tylko nie jest łatwe ale wręcz staje się powoli trudną i wysublimowaną sztuką kolekcjonerską ze względu na dekady ingerencji w zegarki - najpierw fabryk, potem zegarmistrzów a w ostatnich kilkunastu latach handlarzy i składaczy.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak z tym wyjątkiem ze bezcenna ;)

Chętnie poznał bym wiecej szczegółów....

Lata produkcji i coś o werku.

Edytowane przez kulabambula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby sie tez gruntowne czyszczenie i przegląd... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W petrodworcu oprócz rakiet produkowano m.in. także pobiedy więc nie musi to być coś niespotykanego, choć może lepiej niech się wypowie ktoś bardziej obeznany w sowieckich Часовых заводах.

 

Ed.

Dorzucam foto , które nie weszło w następnym poście.

post-68064-0-49969700-1399843250_thumb.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powiemi z którego roku jest ta mołnia? , można to chyba ustalić po cyfrach na werku, tylko nie mam pamięci do tego , jak.

post-68064-0-30428700-1399842568_thumb.jpg

post-68064-0-03734800-1399842863_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.