Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie, ale Łucze kwarcowe mają bardzo dobre mechanizmy ;). Chyba miały najlepszą opinię z rosyjskich kwarców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, ale Łucze kwarcowe mają bardzo dobre mechanizmy ;). Chyba miały najlepszą opinię z rosyjskich kwarców.

łucze może nie wszystkie, 2356 to na pewno natomiast elektromechaniki już nie koniecznie


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żadna "perełka" :P ??

Jak go podrasujesz (podratujesz, podpicujesz) to może, może - ponieważ to jest jedna z ładniejszych konfiguracji estetycznych. Mnie ta wersja bardzo się podoba - poniżej mój:

 

post-60300-0-81371700-1400694231.jpg

post-60300-0-44809100-1400694233.jpg

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

otóż ostatnio poszedłem do zegarmistrza z zegarkiem od mojej babci. Nie zdążyłem nic powiedzieć a on na dzień dobry powiedział mi, że da mi za niego 50 zł i zaczął się (i wcale nie przesadzam, może to potwierdzić mój kumpel który był ze mną) ślinić!

 

Szukałem po zdjęciach na googlach i niczego na jego temat nie znalazłem. Na allegro też nic.

 

Nakręcany zegarek Rakieta 24h. Stan prawie nieużywany, nie był otwierany. Podobno ma 17 kamieni, ale nie wiem czy na pewno tyle. Co więcej nadal działa, wystarczy nakręcić. (Tyle udało mi się wyciągnąć od babci.)

 

 

Moglibyście mi powiedzieć jaka jest mniej więcej jego wartość, model i po co mu ta tarcza czerwono-niebieska? Tarcza jest ruchoma. Steruje się nią przez dodatkowe pokrętło.

 

 

http://w376.wrzuta.pl/obraz/8tTIEYQuuvU/zegarek_rakieta24h_-_1

http://w376.wrzuta.pl/obraz/6HWb71dsLpE/zegarek_rakieta24h_-_2

http://w376.wrzuta.pl/obraz/94p0CpJpwJQ/zegarek_rakieta24h_-_3

http://w376.wrzuta.pl/obraz/7hPacniZ6LM/zegarek_rakieta24h_-_4

http://w376.wrzuta.pl/obraz/4T4RkFETU8a/zegarek_rakieta24h_-_5

 

 

Edit: Znalazłem coś na tablicy, model inny lecz wyglądem przypomina trochę ten zegarek. Czy moge mniej więcej założyć, że ten ma podobną cene?

 

http://olx.pl/oferta/zegarek-rakieta-24h-2623-h-CID87-ID4QEVx.html

 

PS: Boje się iż  z tym do zegarmistrza bo moge tego zegarka już nie zobaczyć. ;d

Edytowane przez Rakieta24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Witam,

 

otóż ostatnio poszedłem do zegarmistrza z zegarkiem od mojej babci. Nie zdążyłem nic powiedzieć a on na dzień dobry powiedział mi, że da mi za niego 50 zł i zaczął się (i wcale nie przesadzam, może to potwierdzić mój kumpel który był ze mną) ślinić!

 

Szukałem po zdjęciach na googlach i niczego na jego temat nie znalazłem. Na allegro też nic.

 

Nakręcany zegarek Rakieta 24h. Stan prawie nieużywany, nie był otwierany. Podobno ma 17 kamieni, ale nie wiem czy na pewno tyle. Co więcej nadal działa, wystarczy nakręcić. (Tyle udało mi się wyciągnąć od babci.)

 

 

Moglibyście mi powiedzieć jaka jest mniej więcej jego wartość, model i po co mu ta tarcza czerwono-niebieska? Tarcza jest ruchoma. Steruje się nią przez dodatkowe pokrętło.

 

 

http://w376.wrzuta.pl/obraz/8tTIEYQuuvU/zegarek_rakieta24h_-_1

http://w376.wrzuta.pl/obraz/6HWb71dsLpE/zegarek_rakieta24h_-_2

http://w376.wrzuta.pl/obraz/94p0CpJpwJQ/zegarek_rakieta24h_-_3

http://w376.wrzuta.pl/obraz/7hPacniZ6LM/zegarek_rakieta24h_-_4

http://w376.wrzuta.pl/obraz/4T4RkFETU8a/zegarek_rakieta24h_-_5

Fajne zegarki babcia nosiła :D

 

Wydziobane z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zegarki babcia nosiła :D

 

Wydziobane z telefonu.

Ale musi mieć łapę... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę się sugerować cenami z tablicy, tylko z allegro ;). Jakimś specjalnym unikatem ten zegarek nie jest, ale jest to dość chodliwy produkt "kolekcjonerski", warty na pewno więcej niż 50zł (tak, tak, na forum nie wyceniamy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chodzi oto, że to męski zegarek? ;d

 

Dostałem od babci nie wiem czy go nosiła, czy trzymała np. dla ojca. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>Nie radzę się sugerować cenami z tablicy, tylko z allegro ;). Jakimś specjalnym unikatem ten zegarek nie jest, ale jest to dość chodliwy

>>>>>>produkt "kolekcjonerski", warty na pewno więcej niż 50zł (tak, tak, na forum nie wyceniamy).

 

 

Domyśliłem się, że tak jest bo nie codzień widze jak się ktoś ślini na widok przedmiotu, tak czy inaczej dzięki za info, teraz mam pewność. ;d

 

Wiesz chociaż może co to za model? Albo jakąkolwiek więcej informacje? Byłbym wdzięczny. ;D

 

 

 

Edit: Dobra, znalazłem co nie co o tym zegarku informacji, co jest dosyć dziwne bo gdy pół roku temu szukałem jakichkolwiek informacji na ten temat nie znalazłem nic, nawet zdjęcia. ;d

 

Dla tych co by w przyszłosci mieli z tym problem:

 

Wpisałem w google rakieta 2623H i znalazłem trochę informacji na jego temat. To chyba jest ten model, ale ekspertem w przeciwieństwie do was nie jestem więc pewności nie mam. Podaje info co znalazłem. :D

 

Jest to zegarek wojskowy, męski. Rocznik około 1984. Prawdopodobnie używali go marynarze. Może do niego pasek dorobie i zacznę go nosić? ;d

 

Jeszcze raz dzięki za info i rady. ;D

Edytowane przez Rakieta24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w tym Łuczu wskazówki są oryginalne? Znaleźć jakiś konkretny katalog Łucza jest ciężko 

 

xdfsrt.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w tym Łuczu wskazówki są oryginalne? Znaleźć jakiś konkretny katalog Łucza jest ciężko 

 

Na moje oko są oryginalne. W Łuczach montowano wskazówki z białym paskiem. Nie wiem jakie dokładnie powinny być w tym modelu z niebieską tarczą, ale obstawiam, że właśnie takie jak masz..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go podrasujesz (podratujesz, podpicujesz) to może, może - ponieważ to jest jedna z ładniejszych konfiguracji estetycznych. Mnie ta wersja bardzo się podoba - poniżej mój:

 

attachicon.gif74ł4573 - Kopia.JPG

attachicon.gif74ł4579 - Kopia.JPG

No nieźle, naprawde ładnie wygląda na brązowym pasku. Dzięki za pomysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko są oryginalne. W Łuczach montowano wskazówki z białym paskiem. Nie wiem jakie dokładnie powinny być w tym modelu z niebieską tarczą, ale obstawiam, że właśnie takie jak masz.. :)

 

W tamtym momencie to jeszcze nie był mój zegarek :). Teraz już kupiony, zobaczymy co to będzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w tym Łuczu wskazówki są oryginalne? Znaleźć jakiś konkretny katalog Łucza jest ciężko 

 

Wiem, że w wersji ze srebrną tarczą są identyczne. Możesz być spokojny, że są ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej startej. Ktoś chyba testował rozmaite środki chemiczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda jakby tarcza była odbarwiona, ale po założeniu srebrnych wskazówek nosił bym ten zegarek z przyjemnością i często.

Ed.

Oczywiście nie miałem na myśli odbarwienia naturalnego, tylko takie jak opisał Gregorian ;)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca to znany z kanciarstwa ale czy ten woststok jest w 100% ok ??? bo jeśli tak to niezła perełka jest do wyrwania http://allegro.pl/zlocony-klasyczny-wostok-lata-60-te-jak-z-fabryki-i4252666048.html

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O  w mordę jeżyka ...Zbynio12/2005!!! normalnie w szoku jestem! :)

nawet jak bym chciał się czepić... to nie mam czego - wostoczek w świetnym stanie! określenie "perełka" odnosi się do jego znakomitego wyglądu, tak? bo model (tzn tarcza, bo werk i koperta - normalka) nie jest jakąś szczególną rzadkością...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam zegarek Pavel Bure. Tarcza jest ceramiczna. Na zdjęciach zaznaczyłem wszelkie napisy jakie udało mi się znaleźć. Czy po tych informacjach da się określić datę produkcji zegarka? 

 

Na jednym zdjęciu jest błąd. Zamiast "467" Jest tam "647"

post-72155-0-13175500-1401128366_thumb.jpg

post-72155-0-51637900-1401128369.jpg

post-72155-0-21791600-1401128375_thumb.jpg

post-72155-0-06046500-1401128376_thumb.jpg

post-72155-0-75090100-1401128380_thumb.jpg

post-72155-0-24854100-1401128382_thumb.jpg

Edytowane przez Kamil Sikora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy to numer nabity na krawędzi koperty ten 59 jest on też nabity na deklach od wewnątrz i tylko po nim można datować zegarek - ten konkretny to 1901 lub 1902 rok

Drugi numer na krawędzi 1687 to po prostu końcówka numeru koperty 511687 w sumie nic nie oznacza

TMW i numer 467 na tyle zegarka to skrót jakiejś instytucji , jednostki wojskowej ale też moży być stacji kolejowej po prostu numer przydziałowy

Fajny zegarek - jak byś chciał się pozbyć to pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest związek między numerem 59 a datą produkcji? Wolałbym go zatrzymać (przekazywany w rodzinie). Oraz gdzie mogę go naprawić? Numer 5336 również jest numerem jakieś instytucji? 

Edytowane przez Kamil Sikora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chodzi to zegarmistrz ale taki prawdziwy - szukaj takich starej daty (podaj miasto może ktoś ci podpowie)

wszystko co na tylnym deklu to oznaczenia przydziałowe - zależy gdzie zegarek trafił - jak pisałem może to być skrót jakiejś stacji kolejowej , urzędu pocztowego , jednostki wojskowej - opcji jest wiele

Zegarki Pawła Bure były stęplowane na kopertach (na krawędzi) tutaj masz tabele- kliknij na nią to się powiększy będzie widać co i jak

post-68206-0-21603800-1401136096_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Łodzi nie bardzo się orientuję w dobrych ( i uczciwych) zegarmistrzach. Podejrzewam, że sprężyna jest zerwana. Oryginalność można w jakiś sposób określić? 

Edytowane przez Kamil Sikora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jak najbardziej - masz wszystko w oryginale - mechanizm z charakterystyczną nakładką na kołach naciągu , oryginalną ale podmęczoną tarczą , koperta sygnowana oryginalna , nawet uszko do zaczepienia dewizki (łańcuszka) nie widze tylko koronki ale nie podejżewam że ktoś zmienił - i jeszcze wskazówki też są bardzo typowe dla tych zegarków - jeśli balans jest sprawny a tylko zerwana sprężyna to w 100zł zmieścisz się z naprawą + czyszczenie i smarowanie ze 40-60zł

Wygląda jak by nie miał ramki ze szkłem - nie ma ??? czy tylko zdjęte do zdjęc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.