Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio pośród pamiątek po dziadku udało mi się odkopać ten zegarek. Niestety zupełnie nie znam się ani na zegarkach ani na rosyjskim. Dlatego bardzo prosiłabym o identyfikację. Dodatkowo może mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki pasek zamiast bransolety pasowałby do tego zegarka i ile wraz z wymianą szybki(która jest bardzo porysowana) i ogólnym odnowieniem całości u zegarmistrza musiałabym mniej więcej wydać?

attachicon.gif10567960_711434125559045_1337264350_n.jpg

attachicon.gif10567960_711434125559045_1337264350_n.jpg

Daj fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek to Wostok Komandirski. Szkiełko daj do spolerowania, bo po wymianie stracisz wodoszczelność. Pasek 18 mm, dobierz tak żeby pasował Ci kolorystycznie. Zegarmistrz z czyszczeniem zegarka i konserwacją mechanizmu zaśpiewa Ci w granicach 60-80 zł.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie za odpowiedź (:

 

Przekopując się jeszcze przez różne zdjęcia znalazłam jeszcze takie cudo, które bardzo mi się spodobało. Czy ktoś wie jaki to dokładnie model i gdzie mogę go dostać?

post-73995-0-57715200-1408205953_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy proszę o info, ponieważ ja się nie znam na kieszonkach, a ta jest ładna (stan i wygląd) mogę ją kupić. Proszę o opinię, 23 kamienie jeszcze nie widziałem w kieszonce tak starej, więc mnie korci ten zakup.

post-62679-0-61936100-1408260106_thumb.jpg

post-62679-0-91972900-1408260111_thumb.jpg

 

 


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale porównując te dwa zdjęcia to widać ze ta do RTK jest przerobiona a na dodatek jeden z otworów nachodzi na napis


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale faktycznie dużo jest tutaj pytań bez odpowiedzi, a że cenowo sporawo to odpuszczam temat. Dziękuję za Waszą pomoc.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spadku odziedziczyliśmy po naszym dziadku bardzo stary zegar, udało nam się odszukać informacje, że jest to prawdopodobnie dzieło firmy Badische Uhrenfabrik Furtwangen AG. Niestety nic więcej nie udało nam się znaleźć. Czy jest ktoś wstanie potwierdzić kto jest autorem zegara i jaki może być jego rocznik?

 

2014_07_13_14_37_16.jpg

2014_07_13_14_37_24.jpg

CAM00198.jpg

CAM00199.jpg

CAM00200.jpg

CAM00201.jpg

CAM00202.jpg

CAM00203.jpg

CAM00204.jpg

 

Do niedawna zegar był cały czas nakęcany i działał, mimo to z pewnością należy mu się dobra konserwacja, czy polecacie dobrego zegarmistrza, który mogłby odrestaurować zegar w krakowie i okolicach?

 

Dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>tu<<< masz link do działu o zegarach- tam na pewno będzie wiele osób, które ci pomogą. tutaj mamy dział o zegarkach radzieckich, a z większych to ewentualnie budziki  <_<

Pozdrawiam :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

    znalazłem zegarek Radziecki, nie mam pojęcia co to za cudo. Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozpoznaniu?

Mam nadzieję, że zdjęcie jest wystarczające :)

 

Z góry dzięki

post-66241-0-84580000-1408471994_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Łucz na 23 kamieniach z mechanizmem 2209.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cudo to Łucz. Powiedz gdzie znalazłeś bo ja za nic znaleźć nie mogę żadnego? ;)

Żeby powiedzieć więcej to potrzebne będzie zdjęcie dekla i mechanizmu. Prawdopodobnie 2209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cudo to Łucz. Powiedz gdzie znalazłeś bo ja za nic znaleźć nie mogę żadnego? ;)

Żeby powiedzieć więcej to potrzebne będzie zdjęcie dekla i mechanizmu. Prawdopodobnie 2209

Na strychu znalazłem :P

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za Poljocik i z których lat? Coś w katalogu na szybkiego nie mogłem znaleźć. Jakbyście określili jego rzadkość?

 

$_12.JPG

 

http://www.ebay.com/itm/USSR-SOVIET-WATCH-POLJOT-17-JEWELS-EXPORT-VERSION-NEW-LEATHER-STRAP/281417815018?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D23490%26meid%3D6a513b3ae9f44b148c0d640897cd8d64%26pid%3D100011%26prg%3D10073%26rk%3D5%26rkt%3D10%26sd%3D271574763599

 

Już parę katalogów przejrzałem i nic.

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Koperta nieoryginalna - powinna być taka jak w Poljocie jajo moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jest taka sama koperta. A więcej w google nie mogłem znaleźć. I w katalogu też nie. Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Tutaj model w tej samej kopercie na tym mechanizmie i złoceniu au10 http://forums.watchuseek.com/f29/very-beautiful-vintage-poljot-17-jewels-gold-plated-au10-watch-631214.html.

 

596694d1326027807-very-beautiful-vintage

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

No to może to jajo to był składak... ale takich z kolei tez kilka widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiem ze to ZARIA na 21 kamykach

wyprodukowany w USSR

 

czy moze ktos podac rok produkcji etc ??

post-72300-0-72509300-1408538373_thumb.jpg

post-72300-0-62691400-1408538379_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się ten Poljot, dlatego rozpocząłem dyskusję. Nie jest może to jakiś topowy model, ale ładnie się prezentuje. Widziałem w google mnóstwo złoconych w takich kopertach i na tym mechanizmie. Szukam z taką samą tarczą, przecież to nie może być jakaś rzadkość. Czy ten mechanizm 2609 jest dobrym mechanizmem?

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2609 to świetny wół roboczy ( pod warunkiem, że nie ma datownika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2609 to świetny wół roboczy ( pod warunkiem, że nie ma datownika)

;) bo wtedy nazywa się 2614 (ewentualnie 2628). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.