Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc w skrócie:

tarcza z Wołny albo z Ałmaza, nie pamiętam. Werk z Wostoka Precision (niekompletny), a koperta od Rakiety.

 

Drugi to chyba Majak(?)

 

Co do Zwiezdy, fajnie by było zobaczyć werk :), osobiście uważam że jedne z najładniejszych radzieckich.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta Zviezda jest damska? Przepraszam za takie infantylne pytanie :-)

 

 

Co do Wołno-Rakiety:

 

Proszę o info czy koperta i mechanizm jest Wołny. W tym przypadku potrzebuję tylko koperty?

Edytowane przez battrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niekompletny mechanizm w Wołnie, popatrz na precyzor do regulacji. Co do Zwiezdy, to ten model chyba jest damski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta Zviezda jest damska? Przepraszam za takie infantylne pytanie :-)

 

 

Co do Wołno-Rakiety:

 

Proszę o info czy koperta i mechanizm jest Wołny. W tym przypadku potrzebuję tylko koperty?

Mechanizm jest niekomplety i  pochodzi od Wostoka precyzyjnego. Koperta nie jest ani od Wołny, ani od Ałmaza czy Wostoka P. Możliwe, że tak jak napisał kolega Borewicz07, koperta pochodzi od jakiejś Rakiety ale w tym wypadku ktoś musiał się postarać żeby dopasować werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel w kopercie jest na 100% od rakiety (symbol globusa), więc koperta pewnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

battrek, jak dla mnie to doktor Frakenstein od tej wołno-rakety powinien dostać złoty medal za inwencję w konkursie (powyżej)

 

to graniczy z cudem aby werk cze-cze-zet cal.2809 o specyficznej geometrii wcisnąć do koperty pe-cze-zet o odmiennych parametrach (przystosowanej do werku 2609)

post-54348-0-71583200-1412148065.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

100 $...

 

Chyba nie wiesz po ile dolar teraz stoi ;-P

 

Jakby miał ten sznurek z karteczką to może 20-30$ można  by było...

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Zwiezdy, fajnie by było zobaczyć werk :), osobiście uważam że jedne z najładniejszych radzieckich.

 

Może dlatego że tak naprawdę to są francuskie. :P

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mechanizm 2414A jest dobry?

2414A Wostoka? jeśli tak, to 2414A jest z pułki "gniotsa-nie-łamiotsa" hulający w większości komandirów

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że tak naprawdę to są francuskie. :P

 

pozdrawiam

Narfas

Ale francuski ma zoltaczke, a radziecki ma ładne szlify :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale francuski ma zoltaczke, a radziecki ma ładne szlify :P

O ile zakład, że niekoniecznie? :P

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze były radzieckie z zoltaczka, to wiem, ale LIP-a że szlifem nie spotkałem

Były też radzieckie niklowane bez szlifu.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarło do mnie coś takiego jak na fotografii poniżej (fota sprzedawcy). Bardzo mi się podoba, więc pewnie zostanie ze mną na dłużej.   :)

Tylko pasek dam ciemno brązowy (jaszczur) i chyba będzie lepszy niż błyszczący czarny...

 

Dwa pytanka:

1. Czy ktoś może powiedzieć mi coś więcej o tym Łuczu, kiedy był produkowany itp.?

    Cienkie to to i mniejszej średnicy niż inne garniturowe Łucze.

 

2. Czy ktoś wie jak odświeżyć tarczę, bo jest brudna (na fotce nie widać tego tak wyrażnie).

    Umyć, czy odmalować, nie wiem??

    Albo może ktoś ma taki cyferblacik w lepszym stanie (np uszkodzony egzemplarz zegarka)? 

 

post-74389-0-42761600-1412427683_thumb.jpg


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarło do mnie coś takiego jak na fotografii poniżej (fota sprzedawcy). Bardzo mi się podoba, więc pewnie zostanie ze mną na dłużej.   :)

Tylko pasek dam ciemno brązowy (jaszczur) i chyba będzie lepszy niż błyszczący czarny...

 

Dwa pytanka:

1. Czy ktoś może powiedzieć mi coś więcej o tym Łuczu, kiedy był produkowany itp.?

    Cienkie to to i mniejszej średnicy niż inne garniturowe Łucze.

 

2. Czy ktoś wie jak odświeżyć tarczę, bo jest brudna (na fotce nie widać tego tak wyrażnie).

    Umyć, czy odmalować, nie wiem??

    Albo może ktoś ma taki cyferblacik w lepszym stanie (np uszkodzony egzemplarz zegarka)?

 

 

Napisał do Ciebie Zdzisiek w temacie "policzmy złote radzieckie na forum" - 16 post

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem, ale dzieki za info kchrapek.

A o Łuczu nic sie nie dowiem?

Szukałem na forum, ale cos niebardzo...


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem, ale dzieki za info kchrapek.

A o Łuczu nic sie nie dowiem?

Szukałem na forum, ale cos niebardzo...

Łucz jak Łucz, siedzi tam mechanizm 2209 (żółty), u mnie nie ma on wysokich notowań. Co do tarczy (faktycznie jest zabrudzona) to jeśli nie masz jakiejkolwiek wprawy to radziłbym Ci jej nie myć. Trzeba ją przede wszystkim ściągnąć (wyciągnąć werk, ściągnąć wskazówki, odkręcić tarczę), jak już masz ją ściągniętą to możesz spróbować ją namoczyć w letniej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń (najlepiej Ludwikiem) i po jakiś 10-20 minutach wyciągnąć i delikatnie patyczkami kosmetycznymi przecierać uważając na indeksy i napisy (lubią zejść). Można też (ja tak robię) wyprać w myjce ultradźwiękowej w samej wodzie i to zimnej, ale tu jest jeszcze większa ruletka, bo chwila nieuwagi i masz przepięknie czystą tarczę bez żadnych indeksów i napisów.  Życzę powodzenia :)


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz jak Łucz, siedzi tam mechanizm 2209 (żółty), u mnie nie ma on wysokich notowań. Co do tarczy (faktycznie jest zabrudzona) to jeśli nie masz jakiejkolwiek wprawy to radziłbym Ci jej nie myć. Trzeba ją przede wszystkim ściągnąć (wyciągnąć werk, ściągnąć wskazówki, odkręcić tarczę), jak już masz ją ściągniętą to możesz spróbować ją namoczyć w letniej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń (najlepiej Ludwikiem) i po jakiś 10-20 minutach wyciągnąć i delikatnie patyczkami kosmetycznymi przecierać uważając na indeksy i napisy (lubią zejść). Można też (ja tak robię) wyprać w myjce ultradźwiękowej w samej wodzie i to zimnej, ale tu jest jeszcze większa ruletka, bo chwila nieuwagi i masz przepięknie czystą tarczę bez żadnych indeksów i napisów.  Życzę powodzenia :)

 

E tam, 2209 to całkiem niezły werk. Co prawda ma krótką rezerwę chodu i źle się go nakręca, ale rozwiązanie konstrukcyjne tego mechanizmu nie jest złe. Trzeba pamiętać, że był to werk garniturowy, a nie wół roboczy. No i fakt faktem, ładnie się prezentuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.