Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, znalazłem taki wesoły budzik "SLOAN" w starej torbie ;D z dumnym "made in Poland" pod 6 :D Ktoś coś wie co to za okaz i kiedy był produkowany ?
Ln8H1U9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja taka dziwna czajkę znalazłem jest ona oryginalna?

665edcb953ed.jpg

 

ba98d7e234f8.jpg

 

31d3b3de49a8.jpg

 

 

 

Jeżeli można mógłby ktoś coś więcej napisać o tym zegarku?

Edytowane przez arek38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać szanownych klubowiczy :)

Otóż jakiś czas temu będąc u naszych wschodnich sąsiadów wszedłem w posiadanie automatycznego zegareczka pod nazwą  Cокол (Sokół) - niestety nie udało mi się dowiedzieć żadnych konkretów na temat tego co to za wynalazek i skąd dokładnie pochodzi. Posłyszałem jakieś opowieści dziwnej treści jakoby był to jakiś pokomunistyczny odłameczek Poljota - ale nie byłem w stanie tego potwierdzić.

 

Może któryś z forumowiczów byłby w stanie powiedzieć coś więcej o zegarku i jego pochodzeniu?

 

Wykonanie zegarka wydaje się być (takiemu laikowi jak ja) całkiem niezłe - komplikacje w postaci cyklu dobowego, sekundnika i tarczki 24h, przezroczysty dekielek i open heart... 

 

Sokol Front2

Sokol Front

Sokol Back2

Sokol Back

Sokol Side

Sokol Box

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego de luxa. Pomoglibyście określić okres produkcji mniej więcej, oryginalność i wartość kolekcjonerską (nie pieniężną). Przeleżał w szufladzie długi czas u starszego pana, wymieniłem koronkę (niestety nie oryginalna, bo nie miałem takowej), która wcześniej przystosowana była dla osoby starszej i nazwałbym ją raczej koroną oraz szkiełko, które wcześniej podwajało jego grubość. waham się co z nim zrobić, doinwestować, zostawić tak jak jest czy sprzedać.  

 

f7b715d999ad83f2gen.jpga9cec00a32523392gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z taka amfibią na żywo lub w katalogach? Wyjątkowo urodziwa bestia przynajmniej wg.mnie ale nigdy takiej nie widziałem. Mam ochotę kupić ale nietania niestety....

Edit. A słyszał ktoś żeby amfibie były w kopertach tytanowych? :wacko:

post-49869-0-38874000-1413314160_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytanowych nie widziałem ani nie słyszałem - ostatnio na giełdzie facet miał dwa komandiry w kopertach takich jak na tym ze zdjęcia - wyglądało to tak jakby czymś były napylone albo wypiaskowane ale na pewno nie były tytanowe

post-68206-0-25375600-1413316878_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytanowych nie widziałem ani nie słyszałem - ostatnio na giełdzie facet miał dwa komandiry w kopertach takich jak na tym ze zdjęcia - wyglądało to tak jakby czymś były napylone albo wypiaskowane ale na pewno nie były tytanowe

Oprócz tej co pokazałem gościu ma drugą w podobnym stylu ale pisze że tytanowa i chce drugie tyle co za tą. Szczerze mówiąc nie wydaje mi się. To byłby jakiś kosmos gdyby zegarek made by cccp był z tytanu. Ta co pokazałeś Paweł to jakiś współczesny patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powitać szanownych klubowiczy :)

Otóż jakiś czas temu będąc u naszych wschodnich sąsiadów wszedłem w posiadanie automatycznego zegareczka pod nazwą  Cокол (Sokół) - niestety nie udało mi się dowiedzieć żadnych konkretów na temat tego co to za wynalazek i skąd dokładnie pochodzi. Posłyszałem jakieś opowieści dziwnej treści jakoby był to jakiś pokomunistyczny odłameczek Poljota - ale nie byłem w stanie tego potwierdzić.

 

Może któryś z forumowiczów byłby w stanie powiedzieć coś więcej o zegarku i jego pochodzeniu?

 

Wykonanie zegarka wydaje się być (takiemu laikowi jak ja) całkiem niezłe - komplikacje w postaci cyklu dobowego, sekundnika i tarczki 24h, przezroczysty dekielek i open heart... 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Pochodzenie - Państwo Środka zwane Chinami

Mechanizm - zapewne ST 16

 

Zegarek ten z Rosją nie ma nic wspólnego , oprócz zastosowania cyrylicy. Mój zegarmistrz ma dość dosadne określenie na temat tych zegarków .... ".... " 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego de luxa. Pomoglibyście określić okres produkcji mniej więcej, oryginalność i wartość kolekcjonerską (nie pieniężną). Przeleżał w szufladzie długi czas u starszego pana, wymieniłem koronkę (niestety nie oryginalna, bo nie miałem takowej), która wcześniej przystosowana była dla osoby starszej i nazwałbym ją raczej koroną oraz szkiełko, które wcześniej podwajało jego grubość. waham się co z nim zrobić, doinwestować, zostawić tak jak jest czy sprzedać.  

 

 

lata 60`, o koronce sam pisałeś, wskazówka sek. raczej pomalowana lakierem , reszta oryginalna. Tarcza ładna, koperta z przetarciami ale ok.  mechanizm z Moskwy. Zrobisz z nim co zechcesz ... jak się podoba zostaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem coś takiego nie mam pojęcia czy to ruskie czy jakiś inny wytwór.

Postanowiłem ten zegarek wrócić do życia jednak nie wiem co to jest.

 

 

 

ca7cb4756e34.jpg

 

1e4cd9b1de60.jpg

 

99a81186df90.jpg

Edytowane przez arek38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zegarek Mołnia na mechanizmie 3602. Tarczę , wskazówki i resztę znajdziesz bez problemu. Gorzej może być z balansem.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tej co pokazałem gościu ma drugą w podobnym stylu ale pisze że tytanowa i chce drugie tyle co za tą. Szczerze mówiąc nie wydaje mi się. To byłby jakiś kosmos gdyby zegarek made by cccp był z tytanu. Ta co pokazałeś Paweł to jakiś współczesny patent.

 

Służby wywiadowcze USA, jakoś w środkowym okresie zimnej wojny, też miały wielki problem z uwierzeniem w to, że CCCP buduje kadłuby okrętów podwodnych z tytanu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem coś takiego nie mam pojęcia czy to ruskie czy jakiś inny wytwór.

Postanowiłem ten zegarek wrócić do życia jednak nie wiem co to jest.

 

 

 

ca7cb4756e34.jpg

 

1e4cd9b1de60.jpg

 

99a81186df90.jpg

 

Jak wspomniał gregch, to Mołnia 3602, jedna z paskudniejszych wersji. W dodatku werk wygląda jakby się ktoś z nim bawił pilnikiem albo grubym papierem ściernym. Powierzchnia mostków nigdy nie była piękna (to późna wersja z mostkami ze surowego mosiądzu bez wykończeń) ale ktoś to próbował szlifować i odniósł porażkę. Brakuje włosa, balans pewnie trafiony, brakuje wkrętów kopertowych, brakuje koła godzinowego, brakuje bigla, brakuje tarczy, brakuje lunety ze szkiełkiem, brakuje wskazówek... i cholera wie co jeszcze.

Nie chciałbym niszczyć entuzjazmu, ale to nadaje się co najwyżej na części. Takie coś w dobrym stanie dostaniesz na Allegro za kilkadziesiąt zeta.

Sorry...

 

Edit: kiedyś to wyglądało mniej więcej tak:

 

DSCF6477.jpg

 

Ktoś się pewnie napracował żeby usunąć SU albo RU z werku...

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocny kandydat w walce o tytuł brzydactwa wszech czasów. choc chińskie bezkamieniowce bywają jeszcze lepsze...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak myślę, że spora część Słis Kłality bije pod względem brzydactwa ten werk na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocny kandydat w walce o tytuł brzydactwa wszech czasów. choc chińskie bezkamieniowce bywają jeszcze lepsze...

To nadal dobry werk, tylko niewykończony i pozbawiony paru kamieni łożyskowych. Mostki możne przeszlifować, pomiedziować czy pozłocić i będzie cacy.

Z najprawdziwszymi szwajcarskimi budżetowcami niczego nie zrobisz. Takie kołkowe szity typu Baumgartner, Bettlach czy Brac (czyli nieślubne wnuki dziadka Roskopfa) są po prostu niereformowalne, nawet jeśli ktoś wetknął w nie parę kamieni. Takie werki były pakowane do zegarków jeszcze na początku lat '80...

 

Baumgartner_670.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to oryginalna Słis Kłalita panie, nie to co to ruskie badziewie  :).

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kuźwa, ale pinknota! niczym werk kitajskiego komandira... :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wpadł mi dzisiaj w ręce taki zegarek.

Chciałbym się o nim coś więcej dowiedzieć.

Pozdrawiam

 

post-67165-0-46202200-1413734327_thumb.jpgpost-67165-0-17551800-1413734349_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaki jest werk w rakiecie tzw. dwunastce ? i czy w dwunastce z napisem 16 kamieni (zdjęcie) powinien być 2603 ? jaka jest w ogóle między nimi różnica ? ;)

post-35857-0-61550200-1413875475.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.