Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się może nie tyle wersja rzadsza (chociaż mechanizm wcześniejszy) co tarcza mniej spotykana :-)

Ok, wiem o co chodzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
wpadły mi w ręke dwa stopery.
W jednym uszkodzony balans, toteż z dwóch będzie naprawiony tylko jeden.
Pytanie- który?
Który z nich jest ciekawszy? lepszy? starszy?
Z lewej - nie wiem co to nawet za nazwa - 11 kamieni.
Z prawej- 15 kamieni, Azam.

Pozdrawiam!
 

post-65187-0-01387200-1421492493_thumb.jpg

post-65187-0-98562800-1421492500_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lewej to Zlatoustowski a z prawej Agat - ten z lewej ma fajniejszą tarczę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A liczba kamieni nie swiadczyla w tym wypadku o jakosci? A lata produkcji? Bo jeden z nich chce dzisoaj naprawic a wiadomo chce wybrac ten ktory ogolnie jest lwpszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Ostatnio dostałem kilka zegarków, w tym bardzo zwyczajną Pobiedę o mało zwyczajnej (popularnej) tarczy. Może któryś z bardziej obeznanych Kolegów potrafiłby odpowiedzieć mi na pytania :

 

1. czy to Pobieda dla jakiś ex-republik radzieckich (jakich) ?

2. czy może to jakas wersja eksportowa ?

3. czy też chałupnicza podukcja jakiegoś "upiększyciela" zegarków  ?

4. w jakim języku są napisy na tarczy ?

5. co tam jest napisane ?

 

pozdrawiam    :)

post-44579-0-02407100-1421534498_thumb.jpeg

Edytowane przez AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co najmniej trzecia taka, którą widzę na forum, więc raczej oryginał, nic więcej nie wiem, poza tym, że napisy wyglądają na arabskie a ten "Maziaj" to nazwa zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyferki są arabskie. 

post-61474-0-89826100-1421536294.gif

To logo Pobiedy pojawia się już wielokrotnie.

Czy ktoś wie kiedy i gdzie było używane? 

 


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na tym forum już o tym pisał,ale nawet nie wiadomo co do szukajki wpisać,z tego co pamiętam to jakaś kooperacja? czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy na takie cudo natrafiłem przeglądając ulubiony portal aukcyjny "http://allegro.pl/lucz-jak-klasyczny-atlantic-tosal-poljot-i4859906805.html"-cóż to może być?

Najbardziej interesuje mnie czy łucz rzeczywiście produkuje takie zegarki, – bo na ich stronie internetowej nie udało mi się znaleźć. Zresztą Allegro to w ogóle jedyne miejsce gdzie natrafiłem na ten zegarek.

Próbowałem już zadać to pytanie w dziale: "ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM„ ale bez odpowiedzi - co utwierdza mnie w przekonaniu, że sprawa jest zagadkowa :rolleyes: .

Edytowane przez JA_GREGOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy na takie cudo natrafiłem przeglądając ulubiony portal aukcyjny "http://allegro.pl/lucz-jak-klasyczny-atlantic-tosal-poljot-i4859906805.html"-cóż to może być?

Najbardziej interesuje mnie czy łucz rzeczywiście produkuje takie zegarki, – bo na ich stronie internetowej nie udało mi się znaleźć. Zresztą Allegro to w ogóle jedyne miejsce gdzie natrafiłem na ten zegarek.

Próbowałem już zadać to pytanie w dziale: "ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM„ ale bez odpowiedzi - co utwierdza mnie w przekonaniu, że sprawa jest zagadkowa :rolleyes: .

 

Ciekawy link. W życiu bym takiego czegoś nie kupił. Jak dla mnie kolejny "projekt" polegający na poskładaniu zegarka na łatwo dostępnych podzespołach, szkoda tylko, że pod marką Łucz, która kojarzyła się do tej pory jednak z zegarkami własnej produkcji ZSRR a potem Białorusi. Jeśli ta chromowana koperta jest wykonana na takim poziomie jak inne znane mi z białoruskich Łuczy, to szybko od spodu pojawią się wżery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy link. W życiu bym takiego czegoś nie kupił. Jak dla mnie kolejny "projekt" polegający na poskładaniu zegarka na łatwo dostępnych podzespołach, szkoda tylko, że pod marką Łucz, która kojarzyła się do tej pory jednak z zegarkami własnej produkcji ZSRR a potem Białorusi. Jeśli ta chromowana koperta jest wykonana na takim poziomie jak inne znane mi z białoruskich Łuczy, to szybko od spodu pojawią się wżery.

Tak.. tak szczerze mówiąc to nie chciałem go kupić, ale tak najbardziej  dziwi mnie to, że to niby produkt Łucza a jedyne miejsce gdzie można go kupić a przynajmniej zobaczyć to polskie Allegro?

Pyzatym  zestawienie staro szwajcarskiego design, japońskiego mechanizmu i białorusko – szwajcarskiej(podobno) produkcji też mnie trochę dziwi.

Edytowane przez JA_GREGOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym osoba, która go sprzedała ma mało zegarków (obecnie żadnego) jak na wyłącznego, jak sam to określił, i oficjalnego dystrybutora łucza w Polsce. ;)

 

 

Pozdrawiam. Arek


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę na telefonie to Zaria. Widziałem taką tylko była w złoconej kopercie.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem sobie POLJOT'a z którego tylko wiem, że jest dosyć popularnym modelem, ale Ja nie mogę nic znaleźć na jego temat. Możecie mi powiedzieć coś o nim więcej ? 

470c1dd0ee0f3418b92c3a762fffab24141.101.

470c1dd0ee0f3418b92c3a762fffab24141.101.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy na takie cudo natrafiłem przeglądając ulubiony portal aukcyjny "http://allegro.pl/lucz-jak-klasyczny-atlantic-tosal-poljot-i4859906805.html"-cóż to może być?

Najbardziej interesuje mnie czy łucz rzeczywiście produkuje takie zegarki, – bo na ich stronie internetowej nie udało mi się znaleźć. Zresztą Allegro to w ogóle jedyne miejsce gdzie natrafiłem na ten zegarek.

Próbowałem już zadać to pytanie w dziale: "ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM„ ale bez odpowiedzi - co utwierdza mnie w przekonaniu, że sprawa jest zagadkowa :rolleyes: .

I mamy tu też doskonały białoruski mechanizm MIYOTA 8205     ;) 


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciał bym dowiedzieć się coś więcej na temat tej Rakety,jak widać niema koronki i tu pytanie czy takowa jest osiągalna,a może któryś z kolegów miałby taką na zbyciu?

Zegarek jest sprawny tyle że do wyczyszczenia.

post-75949-0-25202400-1421857387_thumb.jpg

post-75949-0-01440500-1421857410_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kupiłem na Ukrainie.

Mam już kilka Rodin ale ta ma dziwną kopertę.

 

Na 2 zdjęciu znajduje się po prawej stronie.

Dziwnie wyglądają uszy są bardzo ostre krawędzie w miejscu gdzi pokazują strzałki.

Dodatkowo kąt też jest jakby bardziej ostry niż w tej po lewej.

 

Może któryś z kolegów mi pomoże rozwiać wątpliwości.

post-60685-0-95069300-1422011191_thumb.jpg

post-60685-0-54360600-1422011202_thumb.jpg

post-60685-0-85372000-1422011214_thumb.jpg

Edytowane przez Arni12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się krzywizna nóżek nie przejmował.,Przede wszystkim ten zegarek ma przeszczepiony mechanizm.,Powinien być mechanizm 2415 A.,a w tym zegarku jest chyba 2414.,

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak! :(

Rodina bez automatu praktycznie wypacza sens Rodiny.

Przecież cała sława tych zegarków to nie tylko rewelacyjny design ale przede wszystkim fakt, że były pierwszymi radzieckimi automatami (lata 50' !!!!)

W ten sposób narodziła się legenda Rodin i dlatego są pewnego rodzaju arystokracją..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.