Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie jak po prawej opisane start. 20/30 szt.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Enkil, ale dalej zastanawiam się czy były stosowane zamiennie, do konkretnych modeli, czy chodzi o lata produkcji zegarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że są to zamienniki serwisowe, podobnie jak wskazówki sekundowe do błonia z czerwonym grotem - nie wychodziły takie zegarki z fobrykiale sekundniki produkowano jako serwisowe zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie wskazówki w katalogu "czasy katalog" u Antonowa. Na stronie chyba 98 są starty. Niestety z komórki nie mogę dać linku.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich dużych Startach mam te z wcięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również mam wersję z wcięciami,

a mam tego rzadszego, dużego Starta z większą sub-sekundą nachodzącą na indeks "6"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy warto dać 100pln za ten zegarek?

Uważam że nie. (Widziałem go) :ph34r: Tarcza nieładna z zabrudzeniami.

Tu masz z piękną tarczą tylko z kolei koperta z przetarciami, ale łatwiej poszukać kopertę choć też na drodze nie leży.... ;)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, śni mi się po nocach Rakieta 24h. Czym różnią się te z licytacji od tych kup teraz? Zegarek będzie czasami noszony, czasami tylko nakręcany i czasami tylko odpoczywał w pudełku ;)

 

http://allegro.pl/antyki-i-sztuka?order=p&string=rakieta+24h&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-1-kol-1209&department=wszystkie+dzia%C5%82y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tych z kup teraz to współczesne produkcje. Myślę, że warto poszukać wersji radzieckiej.

Edit: te współczesne mają czasem też radziecki werk.

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych "kup teraz" nie ma żadnej informacji odnośnie werków, nie pisząc już o tym że dość długo zalegają na alle, trudno, na wszelki wypadek poluję na te z licytacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych "kup teraz" nie ma żadnej informacji odnośnie werków, nie pisząc już o tym że dość długo zalegają na alle, trudno, na wszelki wypadek poluję na te z licytacji ;)

Witam.

Wiekszość tych nowych z "kup teraz" ma przerabiane "normalne" werki np. 2609. Osobiście widziałem taki wynalazek u klnącego zagarmistrza (po otworzeniu tego "cuda")

 

Wiesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O popatrz, też się zastanawiałem i nie doszedłem do sensownych wniosków. Trudno wyrokować po jednym zdjęciu, ale wygląda mi to całkiem spójnie (minus koronka) i zupełnie dziwnie, bo nie pasuje mi do żadnej "linii" Kirowskich.

Użyłem właśnie sporej ilości słów żeby napisać "nie wiem", czas na karierę w polityce.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno jakiś przejściowy model,taki już prawie Poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Wolna franken zagadka, mechanizm jest 22 kamieniowy i pasuje, tarcza ukraińska współczesna, wskazówki faktycznie z Wolny, dekiel i koronka również, ale z czego jest koperta??

Czy to może być koperta z precyzyjnego??

post-52629-0-18721000-1424985823_thumb.jpg

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdecydowanie nie jest czasem ałmaz! ...to naprawdę jest zagadka :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili też myślałem, że to jest koperta od Ałmaza, ale wygląda na to, że ma większy rozstaw uszu (18 a nie 16 mm jak w Ałmazach). Podobne koperty były zdaje się w pewnej rzadkiej wersji Sportiwnego. Pojawia się pytanie czy ona czasem nie jest stalowa - o ile dobrze pamiętam były takie  w 2809, ale to byłby raczej biały kruk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pozoru koperta ładnie wygląda, ale jak się bliżej przyjrzeć, to chromowany mosiądz.

Czy to nie jest pasówka do koperty rakety 21j ??


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie ta dyskusja nie bardzo ma sens ponieważ mechanizm 2809 można zamontować do każdej koperty o średnicy powyżej 28mm i kraj pochodzenia nie będzie miał żadnego znaczenia.Koperta jest nieoryginalna i tyle ,Ale jak koledzy lubią takie dyskusje to proszę.,Co to za rzadki model Poljota??,.Czy ma oryginalne wskazówki ?? Czy jest w katalogu??Jak nie to może u Gordona ,albo Antonowa??

post-67292-0-38417500-1425048403_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pozoru koperta ładnie wygląda, ale jak się bliżej przyjrzeć, to chromowany mosiądz.

Czy to nie jest pasówka do koperty rakety 21j ??

 

Nie bardzo, bo jest zakręcana, a wszystkie rakiety które widziałem (21j) były na deklach wciskanych. To też był mój pierwszy typ.

 

Do mayor:

Oprócz średnicy ważne jest umiejscowienie otworu na wałek (spróbuj sobie z wostokami 18 kamieniowymi niby to samo a jednak nie bardzo się mechanizmu z datą da wsadzić do koperty bez daty).

 

W mojej kopercie siedzi wszystko aż za idealnie stąd pytanie czy mam totalnego frankena czy tylko tarczę z "ukraińskiej fabryki czapa", a gdzie się mam pytać jak nie tutaj.

Zaznaczam że googla sobie "czeknąłem" już...

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie:

Taką tarczę zakupiłem:

post-29552-0-59939000-1425057314_thumb.jpg

 

Czy ktoś ma fotkę całego zegarka? Czy zegarek był radziecki, czy to jakaś współczesna produkcja dla turystów?

 

Edytowane przez Slavny Hans

www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.