Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Lata 80, początek 90. Ładny duży zegarek, na niemal niezniszczalnym mechanizmie tu bez komplikacji datownikowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 80, początek 90. Ładny duży zegarek, na niemal niezniszczalnym mechanizmie tu bez komplikacji datownikowych.

Jest ladna, tylko zaniedbana. Lata w szufladzie zrobily swoje...

 

Wiecie może czym czyscic i odswiezac zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ladna, tylko zaniedbana. Lata w szufladzie zrobily swoje...

 

Wiecie może czym czyscic i odswiezac zegarki?

Cape code. Sprzedaje kolega na bazarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatni prezent od znajomego. Kompletnie nie wiem co to. Nazwa mi nie znzna. Google malo mi mowi;)attachicon.gif20150416_200234.jpg

To Kirowskije ze zakładów Kirowa, nazywany też ze względu na kopertę "kirowskim krabem". Potem fabryka zmieniła nazwę na Poliot.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatni prezent od znajomego. Kompletnie nie wiem co to. Nazwa mi nie znzna. Google malo mi mowi;)attachicon.gif20150416_200234.jpg

Kirowski

Edyta.

Narfas minimalnie szybszy ;-)

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście o sowietach okolicznościowych http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95347-zegarki-okolicznościowe-zsrr-–-zbiór/page-13

@Treevill pokazuje swoją raketę z sylwetką niszczyciela sovremiennyj class

 

hmmm... z raketą z linka, mam problem, bo coś mi intuicja podpowiada, że ktoś "zaszalał" z tym beznadziejnie pospolitym zegarkiem i przyozdobił tarczę kalkomanią z okrętem i z napisem...

Przez staranne wykonanie wyszło dość wiarygodnie (choć napis "komandirskie" na rakecie pachnie mi amatorszczyzną). Ale ponieważ to ewidentny noworus, więc może być i tak, że to nie jacyś ukraińscy artyści tylko w Peterhoffie już zupełnie się skundlili i wypuszczają masowo takie ciekawostki wraz  z Fokkerem Albatrosem Manfreda von Richthofena 

post-54348-0-96326900-1429257240_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

właśnie zaczynam swoją przygodę ze starymi radzieckimi zegarkami. W moje posiadanie wszedł Poljot 17 Jewels, z tego co udało mi się dowiedzieć jest to wersja eksportowa. Czy moglibyście mi powiedzieć coś więcej o tym zegarku? Z jakich lat pochodzi?

 

post-36862-0-70094000-1429352315.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy rosyjski zegarek, może ktoś mniej więcej ocenić co to jest i jaki może być jego rok produkcji?

 

5fabdd789be166a3.jpg

 

 

88aadbd4075d4303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wostoczek na werku cal.2214 z późniejszych lat 70-tych

podobny model (cal.2209 - bez kalendarza) występuje w katalogu z 1976 ->https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5720047645424202017/5720048807356588530?banner=pwa&pid=5720048807356588530&oid=113098239036073221216

post-54348-0-41457200-1429446572.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od czego może być ten sekundnik?? Będę wdzięczny za każdy trop :)322a4cbf19d1c58a35c39d72eeb6eaa5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się kojarzy z kwarcowymi slavami np. Z pepsi. Choć na fotce ten wygląda na krótszy.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnosnie zegarka z tej aukcji: http://kiev.ko.olx.ua/obyavlenie/chasy-komandirskie-smersh-mehanizm-molniya-3602-IDd4GzX.html#be2a3716c4czy jest on oryginalny? Takie mam wrazenie, ze mechanizm jest w porzadku ale ta koperta... Prosze o podpowiedzi i z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się kojarzy z kwarcowymi slavami np. Z pepsi. Choć na fotce ten wygląda na krótszy.

Może został obcięty lub złamany za kółkiem?, a tulejka od sławy kwarc by pasowała do rakiety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnosnie zegarka z tej aukcji: http://kiev.ko.olx.ua/obyavlenie/chasy-komandirskie-smersh-mehanizm-molniya-3602-IDd4GzX.html#be2a3716c4czy jest on oryginalny? Takie mam wrazenie, ze mechanizm jest w porzadku ale ta koperta... Prosze o podpowiedzi i z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Trudno tu mówić o oryginalności bo to współczesna pasówka na mechanizmie Mołni. Takie garażowe zestawienie.

Tarcza to już w ogóle: gwiazda, sierp i młot, napis "śmierć szpiegom" i cccp. Zegarek nijak cccp nie widział. Ogólnie straszna współczesna cepelia

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu mówić o oryginalności bo to współczesna pasówka na mechanizmie Mołni. Takie garażowe zestawienie.

Tarcza to już w ogóle: gwiazda, sierp i młot, napis "śmierć szpiegom" i cccp. Zegarek nijak cccp nie widział. Ogólnie straszna współczesna cepelia

Ale świetna koperta, dałbym jakąś starą tarczę i była by świetna pasówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu mówić o oryginalności bo to współczesna pasówka na mechanizmie Mołni. Takie garażowe zestawienie.

Tarcza to już w ogóle: gwiazda, sierp i młot, napis "śmierć szpiegom" i cccp. Zegarek nijak cccp nie widział. Ogólnie straszna współczesna cepelia

 

Ale świetna koperta, dałbym jakąś starą tarczę i była by świetna pasówka

Dziekuje za odpowiedzi. Bardzo pomogly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli lata 70, dzięki cofer. Zdziwiło mnie to, że napis na godzinie 6-tej brzmi dosłownie "MADE IN USSR", czyli jakby jakaś eksportowa wersja. W każdym razie zegarek wyczyściłem, założyłem mu nowy pasek, podobny do tego ze zdjęcia, tylko z fakturką i noszę go od południa, póki co czas trzyma bardzo ladnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdziwiło mnie to, że napis na godzinie 6-tej...

to zupełnie nic dziwnego... w starszych sowieckich zegarkach były na tarczach napisy wyłącznie w cyrylicy (zwykle nazwa i producent) ale gdzieś tak od 63-go (lot Gagarina) ujednoliciły(wyodrębniły) się brandy, zwykle kojarzące się z lotami kosmicznymi (poljot, wostok, rakieta...) i obok cyrylicy pojawia się pisownia angielska (zegarki przeznaczone na eksport do demoludów i dalej)

 

Tak więc Twój wostoczek z napisem made in ussr jest najnormalniejszy pod słońcem. Rzekłbym, że np. dla mnie, kolekcjonera sowietów, zegarek z napisem sdjełano w sssr ma "większy smaczek"

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może został obcięty lub złamany za kółkiem?, a tulejka od sławy kwarc by pasowała do rakiety?

Zegarmistrz mógł dopasować. Choć nigdy nie próbowałem zakładać sekundnika od kwarca do mechanika i może pasować :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KlaudiaL

weekendowa wizyta u babci i znaleziska  :rolleyes:  niestety niesprawne, ten jeden to chyba szwarcaj więc średnio się tu nadaje... ale może moderator pozwoli go tu zamieścić B)

post-80732-0-34530300-1429463722_thumb.jpg

post-80732-0-73105200-1429463729_thumb.jpg

post-80732-0-45442900-1429463817_thumb.jpg

post-80732-0-32725800-1429464208_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od czego może być ten sekundnik?? Będę wdzięczny za każdy trop :)

 

Mi się kojarzy z kwarcowymi slavami np. Z pepsi. Choć na fotce ten wygląda na krótszy.

 

Sekundniki w kwarcowych Slavach miały kółeczko na jednym końcu, ale nigdy nie miały kółeczka na przeciwwadze :) I rzeczywiście były dłuższe. Ten sekundnik wygląda raczej na coś nie-radzieckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.