Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie było tylko mod przeniósł z innego tematu i gdzieś po drodze zdjęcie się zagubiło  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kupiłem takie dwa zegarki.

Nie znam się na radzieckich,a ciekaw jestem czy mają jakąś wartośc /oczywiście kolekcjonerską <_< /.

 

 

post-56002-0-85246400-1445249328_thumb.jpg

 

post-56002-0-90741700-1445249349_thumb.jpg

 

 

Oba sprawne,ładne tarcze,tylko szkiełka do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie są to jakieś kolekcjonerskie perełki, Rakieta panda i Zaria kieszonkowa,

ta kieszonka na pewno rzadziej występujca na targach czy internetach

Edytowane przez etz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć co to za werk (z jakich lat, ile ma kamyczków itp.) i w jakim zegareczku powinien siedzieć?

 

post-74389-0-86167500-1445428479_thumb.jpg

 

EDIT: Literówka.

Edytowane przez Łyski

Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż to najzwyklejsza 15-to kamieniowa pobieda cal.2603! w dodatku bez zdobień, więc stosunkowo 'młoda', zapewne z Zawoda Maselnikowa?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż to najzwyklejsza 15-to kamieniowa pobieda cal.2603! w dodatku bez zdobień, więc stosunkowo 'młoda', zapewne z Zawoda Maselnikowa?

 

:D  :D  Dzięki, #cofer potrzebowałem potwierdzenia.  ;)


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@popeyefiddichow - moim zdaniem tak!  tyle, że  ja taki mam w 'późniejszym' komandirze "desert shield" z okresu przełomu,. W kopercie, która ma koronkę na "2"


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie wrocilem do Twojego zdjecia...jezeli chodzi Ci o tego po prawej to chyba nie jest to samo...

post-82362-0-54400500-1445444237_thumb.jpg

moze na moim zdjeciu tego nie widac ale na bezelu wszystkie kropki sa tej samej wielkosci jak i kreski tej samej dlugosci...

normalnie na 12 jest wieksza kropka a obok niej sa dwie krotsze kreski...

pierwszy raz widze bezel z jednakowymi kropkami....post-82362-0-84038300-1445444760_thumb.jpg

Edytowane przez popeyefiddichow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@popeyefiddichow - chyba masz rację! 

zanim napisałem #8992  specjalnie patrzyłem na wielkość kropek - w moim ta piąta czerwona jest wyraźnie większa! z tym, ze wydawało mi się jakoś tak, że w pokazanym przez Ciebie, także... teraz patrzę i chyba wszystki kropy są równe


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.....bezel nie wyglada na chinola...ktos ma jakis pomysl?Pijana zmiana to robila?

Edytowane przez popeyefiddichow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.....bezel nie wyglada na chinola...ktos ma jakis pomysl?Pijana zmiana to robila?

To może być jedno z wytłumaczeń... Sprawdziłem na swoich starych zdjęciach jednego z tych bardziej skośnych wersji, to również miał jedną z czerwonych kropek większą. Dla porównania fotka tego na którym naciął się mój znajomek - bo chciał mieć zegarek z czołgiem... i drugi, którego udało się dla niego znaleźć. Są różnice w bezelach, ale i tak skrajna prawa czerwona kropka jest większa

post-78052-0-56736200-1445450255_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój jest taki sam i wg. mnie ok:

 

Taki sam poza różnicami ;-)

 Jakiś taki alfabet Morse'a się tu robi.... Kreski i kropki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZEGAREK Vostok Europe Expedition NH35A/5955196 Automatic Line

Kolejny model, który pojawił się na mojej liście zegarków, które najprawdopodobniej nabędę w najbliższej przyszłości. Jakie są wasze opinie na temat tego zegarka?

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam poza różnicami ;-)

 Jakiś taki alfabet Morse'a się tu robi.... Kreski i kropki :-)

No fakt. Nie zauważyłem. U mnie kreski, kropki  a tam tylko kreski :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej czerwone kropki są jednakowego rozmiaru - to może być ten "poszukiwany trop" :) Chyba, że Twojego również zrobiono na zmianie, która przyszła do pracy zaraz po dużym święcie narodowym....  :rolleyes: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - powinienem zapytać pewnie w wątku o oryginalności ale tu chyba będzie też dobrze. Niedawno Roman pokazywał zdobytą (oczywiście mu się nie należało :P)  Sekondę na 31 kamieniach, czyli niby mityczny ale jednak istniejący zegarek :) I tu moje pytanko - tak sobie tu szykuję jesienną wyprz i sprzątam w wiadrze. Wyciągam Sekondę 27 kamieni - otwieram a tam na wahniku 31 kamieni i symbol 2 moskiewskiej :ph34r: Się ucieszyłem połowicznie - mam żadki mechanizm, ale tarcza nie teges bo przecież 27 kamieni jak byk pisze. I wtedy przypomniałem sobie dyskusję na temat radzieckich brandów eksportowych, a w szczególności tego, że zaniżano (z powodu opłat celnych) liczbę kamieni na tarczach - czyli na tarczy 17 a w środku siedzi sobie 19 jewels. I nie były to frankeny tylko radziecka myłś racjonalizatorska jak obejść szwajcarskie zabezpieczenia rynku zegarmistrzowskiego przed zalewem konkurencji.

I nie wiem co o tym myśleć.... A co Wy myślicie.... Idę sobie zrobić drinka bo jednak 31 kamieni z oryginalnym wahnikiem to nie byle co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - powinienem zapytać pewnie w wątku o oryginalności ale tu chyba będzie też dobrze. Niedawno Roman pokazywał zdobytą (oczywiście mu się nie należało :P)  Sekondę na 31 kamieniach, czyli niby mityczny ale jednak istniejący zegarek :) I tu moje pytanko - tak sobie tu szykuję jesienną wyprz i sprzątam w wiadrze. Wyciągam Sekondę 27 kamieni - otwieram a tam na wahniku 31 kamieni i symbol 2 moskiewskiej :ph34r: Się ucieszyłem połowicznie - mam żadki mechanizm, ale tarcza nie teges bo przecież 27 kamieni jak byk pisze. I wtedy przypomniałem sobie dyskusję na temat radzieckich brandów eksportowych, a w szczególności tego, że zaniżano (z powodu opłat celnych) liczbę kamieni na tarczach - czyli na tarczy 17 a w środku siedzi sobie 19 jewels. I nie były to frankeny tylko radziecka myłś racjonalizatorska jak obejść szwajcarskie zabezpieczenia rynku zegarmistrzowskiego przed zalewem konkurencji.

I nie wiem co o tym myśleć.... A co Wy myślicie.... Idę sobie zrobić drinka bo jednak 31 kamieni z oryginalnym wahnikiem to nie byle co :D

Są i inne teorie, że podobno werk jest we wszystkich taki sam tylko na tarczy był nadruk 31 kamieni. Ktoś kiedyś na forum analizował werk i nie znalazł różnic z wyjątkiem napisów jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorii jest sporo. Jedną i najbardziej moim zdaniem wiarygodną pokażę za chwilę.

Pokaż Grzegorz ten mechanizm i spróbuj znaleźć zdjęcie w necie takiego samego :)

Jak znajdziesz taki oprocz mojego oczywiście to stawiam flaszkę rudej :)

A dyskusję jedna k przeniesiemy do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorii jest sporo. Jedną i najbardziej moim zdaniem wiarygodną pokażę za chwilę.

Pokaż Grzegorz ten mechanizm i spróbuj znaleźć zdjęcie w necie takiego samego :)

Jak znajdziesz taki oprocz mojego oczywiście to stawiam flaszkę rudej :)

A dyskusję jedna k przeniesiemy do odpowiedniego działu.

O to ciekawe :)  Czekam :)  Nie ukrywam  że brakuje mi dyskusji na forum. Mam wrażenie że kiedyś było więcej merytorycznych, choć nieraz obciążonych emocjami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktoś wie czy było tam 31 kamieni, czy to tylko jakiś wybieg lub chwyt marketingowy?

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.