Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda jak skośnooki badziew... ale równie dobrze, może to być jakiś noworuski syfek. Jak pokazałbyś mechanizm, to można byłoby coś jednoznacznie powiedzieć


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noworus. Reklamówka Gazpromu?

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że współczesny. Już ma nawet napis rus na mechanizmie.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,na moje to w Rosji, stosunkowo niedawno :P

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post na forum, także chciałbym serdecznie powitać wszystkich. Forum przeglądam już jakiś czas, ale człowiek onieśmielony wiedzą forumowiczów bał się pisać :) A tak poważniej, mam drobne pytanie odnośnie zakupionej ostatnio na "Alle... tu są ceny z kosmosu" Rakiety. Mianowicie, jak bardzo jest ona poskładana? Wydaje, mi się, że koronka nie jest od tego modelu, ale oczywiście mogę  się mylić. 

 

https://lh3.googleusercontent.com/-AQuIdXb_QuU/Vk3_K1sQAlI/AAAAAAAAAGA/va-qIJtBVYE/s800-Ic42/IMG_20151119_172918.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-FN_MWO1RS60/Vk3-8fXsKwI/AAAAAAAAAF4/6-xFW6tCTlM/s512-Ic42/IMG_20151119_173101.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was spotkał się z taka amfibią Poljota? Macie jakieś informacje na jej temat? Nigdzie nie mogę jej namierzyć, znalazłem dosłownie tylko ten jeden egzemplarz na Avito w koszmarnej cenie.

post-49869-0-48502800-1447960503_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was spotkał się z taka amfibią Poljota? Macie jakieś informacje na jej temat? Nigdzie nie mogę jej namierzyć, znalazłem dosłownie tylko ten jeden egzemplarz na Avito w koszmarnej cenie.

attachicon.gifamfa.jpg

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/126521-zestaw-wintydzowych-nurasow-poljot-sicura-sorna-i-inne/?do=findComment&comment=1595115

post-68206-0-20683300-1447961818_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was spotkał się z taka amfibią Poljota? Macie jakieś informacje na jej temat? Nigdzie nie mogę jej namierzyć, znalazłem dosłownie tylko ten jeden egzemplarz na Avito w koszmarnej cenie.

attachicon.gifamfa.jpg

 

Ciekawy. Nie spotkałem takiego jeszcze. Wydaje się ze oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten który pokazałeś Paweł to właśnie popularny model, mam go zresztą. Nie spotkałem się jeszcze z kolei z takim o który pytam z wyjątkiem tej aukcji:

https://www.avito.ru/sankt-peterburg/chasy_i_ukrasheniya/tfm_polet_amfibiya_vodonepronitsaemye_chasy_sssr_600567766

No i drugiego egzemplarza który właśnie kupiłem, niestety z wytartym do zera bezelem ale za to za bardzo małe pieniążki :) Przeszukałem wszystko co możliwe i się nie natknąłem ani w katalogach ani w kolekcjach ani na forach :huh:

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ten który pokazałeś Paweł to właśnie popularny model, mam go zresztą. Nie spotkałem się jeszcze z kolei z takim o który pytam z wyjątkiem tej aukcji:

https://www.avito.ru/sankt-peterburg/chasy_i_ukrasheniya/tfm_polet_amfibiya_vodonepronitsaemye_chasy_sssr_600567766

No i drugiego egzemplarza który właśnie kupiłem, niestety z wytartym do zera bezelem ale za to za bardzo małe pieniążki :) Przeszukałem wszystko co możliwe i się nie natknąłem ani w katalogach ani w kolekcjach ani na forach :huh:

A tu oglądałeś ? http://forum.watch.ru/showpost.php?p=2638900&postcount=669

Cały temat tu: http://forum.watch.ru/showthread.php?t=1076

Pojawia się kilka razy. W innych wersjach tarczy również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu oglądałeś ? http://forum.watch.ru/showpost.php?p=2638900&postcount=669

Cały temat tu: http://forum.watch.ru/showthread.php?t=1076

Pojawia się kilka razy. W innych wersjach tarczy również.

Tak, przeglądałem ale nigdzie nie było właśnie tej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tak, przeglądałem ale nigdzie nie było właśnie tej tarczy.

No jak nie ? 

W pierwszym linku, który podałem jest właśnie taka, a piszą, że pojawia się kilka razy w tym temacie.

Mnie nie chciało się przeglądać wszystkich 70-kilku stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ? 

W pierwszym linku, który podałem jest właśnie taka, a piszą, że pojawia się kilka razy w tym temacie.

Mnie nie chciało się przeglądać wszystkich 70-kilku stron.

Faktycznie, musiałem przeoczyć mimo iż przeglądałem cały temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taką oto starą Radziecką pasówkę, chciałbym się czegoś o niej dowiedzieć jakie lata zegarka jaki mechanizm itd.

Ma kilka wad i braków, ale cyka :)

Nie mam do niej tarczy i tu moje pytanie jaka powinna być? i jakiej szukać by miało to ręce i nogi.

Druga wada to koło zębate ze zdjęcia ma sporo wyłamanych ''zębów'' i trzecia nie można wyjąć wałka z koronką, bo ktoś zniszczył ten wkręt który płaskim wkrętakiem się luzuje by wyciągnąć wałek, by to zrobić teraz trzeba odkręcić połowę tylnej części zegarka.

Może ktoś ma na zbyciu w dobrej cenie części potrzebne, do złożenia tego zegarka do ''kupy''?

 

Pozdrawiam

post-67339-0-18521600-1448455447_thumb.jpg

post-67339-0-73955300-1448455447_thumb.jpg

post-67339-0-22527200-1448455448_thumb.jpg

post-67339-0-72141600-1448455448_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na wstępie gratulacje posiadasz dużo fajnych zegarków :) inni też mają fajne okazy.

Faktycznie taki sam ;) poznaje po kopercie i po napisach na mechanizmie.

Ale koronka u mnie inna, czyli tarcza powinna być dokładnie taka sama? czy wychodziły do tych mechanizmów też inne tarcze? i gdybyś mi mógł powiedzieć co jest napisane na tej tarczy? :D czyli mechanizm z lat 50? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były też inne tarcze a mechanizm to slynny K-43 z lat 1936 - 1941

Mam tylko problem z tym "pasowka" - ta koperta wygląda jak zrobiona fabrycznie do zegarka narecznego.

 

Ed

Twój mechanizm jest dokładnie z 1938 roku. Masz datę pod logiem :)

Ed2

Przypomnij się na pw. Koło na pewno mam.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak z Waszego doświadczenia, jak jest z reanimacją K-43? Zegarmistrzowie mają części? (mój niby twierdzi, że coś tam ma). To nie były chyba popularne zegarki u nas?

Co tam było newralgicznym elementem? Balans? Na co zwracać uwagę przy kupowaniu dawców części? Czy w ogóle Waszym zadaniem takie reanimowanie/ składanie K-43 ma sens?

Egzemplarze na rynku to i tak składaki, a jak oryginał i ładny to poza zasięgiem finansowym. Dlatego takie kombinowanie to będzie dla mnie raczej jedyna szansa na zbiorek K-43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy K-43 mają oznaczenia numeryczne na mostkach balansu a także podobno na bębnach sprężyny. Najcżesciej padają osie balansu przynajmniej w moim wypadku ale egzemplarze kupowane na aukro mają też inne defekty.

Ogólnie z częściami jest problem ale jak się je zbiera to i w dawców trzeba się zaopatrzyć :) Najtrudniej zdobyć tarcze i wskazowki. Wiem bo wskazówek poszukuje cały czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.