Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze, że  nie zawsze są to "składaki" One po prostu z racji swoich lat mają prawo być wypracowane, mają prawo mieć pobrudzone lub lekko uszkodzone tarcze, wymienione szkła, wskazówki  itd. 

Typowego składaka tak naprawdę bardzo łatwo rozpoznać - widać to na pierwszy rzut oka  :)

 

Są też egzemplarze prawie  takie jak wyszły z fabryki ale o takie to raczej ciężko niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakiś noworus? W środku siedzi 3133.

post-61474-0-63405800-1448486973_thumb.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, to jakiś pospolity werk w tej czajce?

b7c4fc2c76e78cb238a9107ec520afcb.jpg

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czajkach tylko werk 1200 jest rzadki. Reszta to typowe werki.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować zdjęcie Krisa:

post-68297-0-88645800-1448904132.jpg

 

Szukam referencji w katalogach i nie mogę znaleźć. To jest koperta nierdzewna, zgadza się? One były też w złoconych (albo złotych)?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować zdjęcie Krisa:

attachicon.gifPrzechwytywanie.JPG

 

Szukam referencji w katalogach i nie mogę znaleźć. To jest koperta nierdzewna, zgadza się? One były też w złoconych (albo złotych)?

Koperta jest stalowa więc podmieniona. 17 kamieniowa opcja była chyba w złoconych, a 23 kamieni automat w złotych, były też 30 kamieni i chyba tylko w złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chrapku. Chodzi mi o wersję 17 kamieni- masz jakieś zdjęcie poglądowe?

 

Przejrzałem chyba wszystkie katalogi ruskie, a tego modelu nie mogę znaleźć.

Edytowane przez blackcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby siedział tam prawidłowy werk, to cena i tak nie jest atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka by była atrakcyjna za 24 godzinowa rakietę w bdb stanie? Bo ostatnio ponizejn200 to ciężko spotkać.

 

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka by była atrakcyjna za 24 godzinowa rakietę w bdb stanie? Bo ostatnio ponizejn200 to ciężko spotkać.

 

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

Nie uważam żeby cena 200 zł była mocno przegięta.Te zegarki są dosyć atrakcyjne ze względu na rozmiar i rzekomą podwodno-polarną legendę, dlatego nieźle się sprzedają,.Mnie w zeszłym roku taka Rakieta sprzedała się niemal natychmiast po wystawieniu http://forums.watchuseek.com/f29/sold-fs-raketa-24h-submarine-radio-room-nos-condition-1024397.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie ta cena nie jest ani atrakcyjna, ani też przesadnie zawyżona. To właśnie miałem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd jak nie kupie czarnej 55 będę negocjować :)

 

Edit. Przyznać się kto ją zawinął!

?:) wrrr

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki pacjent. wiem ze brak mikroregulacji (da rade dokupic?). pytanie o to czy skladak ,

 

Nill Satis Nisi Optimum

Się przypomina :)

 

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez fankaDaktarina
cytujemy bez zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się przypomina :)

 

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

Werk z Wostoka bo sygnowany więc nikt nie przełożył np. z Wołny.

Wskazówki zagadka. Nie wiem choć mam Wostoka precyzyjnego NOSa z takimi. Myślę że Wostok takie zakładał choć w katalogach takich nie znajdziesz.

Koperta oryginał, tarcza też.

A co do mikroregulacji to proszę:

http://allegro.pl/zegarki-radzieckie-almaz-wolna-wostok-precision-i5834633429.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu jesteś bezcenny. Dzięki.

 

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

 

Ja się wtrącę i dodam, że gdybyś nie chciał licytować w tej aukcji lub jej nie wygrał, to mogę Cie poratować brakującą częścią tego mostka :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) 
Jestem tu nowy :)
Mam zegarek po dziadku marki Vostok ( stary bardzo stary), ale nie mam pojęcia co to za zegar :)post-86992-0-54484000-1449254740_thumb.jpg ;) Pomóżcie :)

Edytowane przez laskowik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) 

Jestem tu nowy :)

Mam zegarek po dziadku marki Vostok ( stary bardzo stary), ale nie mam pojęcia co to za zegar ;) Pomóżcie :)

 

To trochę rzadziej spotykana odmiana Wostoka na werku 2409A, produkowana prawdopodobnie w latach 80-tych. Stylistycznie blisko mu do Komandirksich (podobne wskazówki i zakręcana koronka) ale ma bardziej "cywilny" wygląd. Fajnie byłoby przeprowadzić mu przegląd werku, przepolerować szkiełko i dobrać pasek. To trwałe zegarki, więc codzienne noszenie na pewno mu nie zaszkodzi ;)

 

A ja mam pytanie do Kolegów; cóż to za dziwoląg?

 

http://www.ebay.pl/itm/VINTAGE-RARE-JUBILEE-MILITARY-PRIZE-USSR-RUSSIAN-GOLD-PLATED-MENS-WATCH-RAKETA-/231494085291?hash=item35e61f6aab:g:9ikAAOSwpDdU84Pb

 

Tarcza o stylistyce podobnej, jak w Rakietach z małym sekundnikiem, ale tego sekundnika brak. W środku natomiast werk z centralną osią sekundową, która musiała być w tej konfiguracji skrócona (zaślepiona tulejka ćwiertnika). To jakaś samoróbka czy to tak wychodziło z Petrodvorca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę rzadziej spotykana odmiana Wostoka na werku 2409A, produkowana prawdopodobnie w latach 80-tych. Stylistycznie blisko mu do Komandirksich (podobne wskazówki i zakręcana koronka) ale ma bardziej "cywilny" wygląd. Fajnie byłoby przeprowadzić mu przegląd werku, przepolerować szkiełko i dobrać pasek. To trwałe zegarki, więc codzienne noszenie na pewno mu nie zaszkodzi ;)

 

A ja mam pytanie do Kolegów; cóż to za dziwoląg?

 

http://www.ebay.pl/itm/VINTAGE-RARE-JUBILEE-MILITARY-PRIZE-USSR-RUSSIAN-GOLD-PLATED-MENS-WATCH-RAKETA-/231494085291?hash=item35e61f6aab:g:9ikAAOSwpDdU84Pb

 

Tarcza o stylistyce podobnej, jak w Rakietach z małym sekundnikiem, ale tego sekundnika brak. W środku natomiast werk z centralną osią sekundową, która musiała być w tej konfiguracji skrócona (zaślepiona tulejka ćwiertnika). To jakaś samoróbka czy to tak wychodziło z Petrodvorca?

Były takie i są stosunkowo rzadkie. No ale cena tego... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były takie i są stosunkowo rzadkie. No ale cena tego... :o

 

One pojawiają się od dłuższego czasu na e-bayu, najczęściej z Bułgarii i Francji. To już kolejny egzemplarz, który udało mi się zauważyć. Wszystkie wyglądały perfekcyjnie, toteż moja wątpliwość co do tego czy to nie współczesna twórczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.