Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wg mnie to składak. Tarcza oryginalna ale w środku powinien byc werk 2601. Taki jak poniżej

 

 

Zgodnie z radziecką nomenklaturą oznaczeń werków 2601 byłoby właśnie odpowiednim oznaczeniem dla takiej konfiguracji. Teraz rodzi się pytanie czy ten werk z aukcji może mieć "chałupniczo" przerobioną oś sekundnika (złamany lub zeszlifowany koniec). No i skąd został wzięty ćwiertnik? (może pasował od starszej generacji werków z bocznym sekundnikiem?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę rzadziej spotykana odmiana Wostoka na werku 2409A, produkowana prawdopodobnie w latach 80-tych. Stylistycznie blisko mu do Komandirksich (podobne wskazówki i zakręcana koronka) ale ma bardziej "cywilny" wygląd. Fajnie byłoby przeprowadzić mu przegląd werku, przepolerować szkiełko i dobrać pasek. To trwałe zegarki, więc codzienne noszenie na pewno mu nie zaszkodzi ;)

 

A ja mam pytanie do Kolegów; cóż to za dziwoląg?

 

http://www.ebay.pl/itm/VINTAGE-RARE-JUBILEE-MILITARY-PRIZE-USSR-RUSSIAN-GOLD-PLATED-MENS-WATCH-RAKETA-/231494085291?hash=item35e61f6aab:g:9ikAAOSwpDdU84Pb

 

Tarcza o stylistyce podobnej, jak w Rakietach z małym sekundnikiem, ale tego sekundnika brak. W środku natomiast werk z centralną osią sekundową, która musiała być w tej konfiguracji skrócona (zaślepiona tulejka ćwiertnika). To jakaś samoróbka czy to tak wychodziło z Petrodvorca?

 

 

 

problem jest taki ze dziadek zegarek dostal grubo ponad 30 lat temu, a przed nim miala go jeszcze jedna osoba tez ok 10lat wiec musi on byc ciut starszy niz lata 80. 

 

co do przepolerowania i ogolnego przegladu to wlasnie wybieram sie z nim do Pana Krawczyka z Zielonki :)

Edytowane przez laskowik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki ze dziadek zegarek dostal grubo ponad 30 lat temu, a przed nim miala go jeszcze jedna osoba tez ok 10lat wiec musi on byc ciut starszy niz lata 80. 

 

Możliwe, że jest starszy, dlatego też w poprzednim poście napisałem "prawdopodobnie" :) Wostokowe werki z rodziny 24xx pojawiły się w latach 70-tych i są ciągle w produkcji. Wątpliwości rozwiałoby zdjęcie werku, bo w poszczególnych latach wygląd werków nieco się zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komandirski 24-godzinny...to cos nowego?Czy jeszcze 90-te lata?

moim zdaniem, to jakaś 'kombinatoryka stosowana'  :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki ze dziadek zegarek dostal grubo ponad 30 lat temu, a przed nim miala go jeszcze jedna osoba tez ok 10lat wiec musi on byc ciut starszy niz lata 80. 

 

co do przepolerowania i ogolnego przegladu to wlasnie wybieram sie z nim do Pana Krawczyka z Zielonki :)

 

Ten zegarek pojawia się w katalogach wostoka w 1992 roku, więc lata 80 to juz optymistyczne podejście a lata 70 - wręcz niemożliwe. Popatrz w katalogach:  https://picasaweb.google.com/113098239036073221216

Poniżej fotka z 1992 roku:

 

Możliwe, że jest starszy, dlatego też w poprzednim poście napisałem "prawdopodobnie" :) Wostokowe werki z rodziny 24xx pojawiły się w latach 70-tych i są ciągle w produkcji. Wątpliwości rozwiałoby zdjęcie werku, bo w poszczególnych latach wygląd werków nieco się zmieniał.

Faktycznie zdjęcie werku rozwiałoby wątpliwości. A jak wrócę do domu to sprawdzę jaki mechanizm siedzi u mnie w takim samym.

post-27093-0-19884100-1449475604_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o kopertę do K-43. Czy to jakiś fabryczny wyrób? Fotka ze strony Krisa, z podkatalogu z Czystopola.

 

DSC_0096.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakich lat ten rolek? pierwszy raz widze taka koperte. to mosiadz pod pozlotka i 23 kam z dokrecaniem jak w 55g? f347554eb54d014355fe25bf97f0a240.jpg

 

Nill Satis Nisi Optimum

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 80. W katalogu z 1983 roku są w takich kopertach - tylko chromowane.

 

post-27093-0-47811300-1449669315_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o zegarek, ktory ojciec kupil mi kiedys jak bylem dzieckiem, oczywiscie "od ruskich" na bazarku:) Nie podam nic oprocz opisu z pamieci, dzis nie wiem co sie stalo z tym zegarkiem, licze na to ze znajde go gdzies kiedys:) lub kupie chociaz taki sam:)

To byl na pewno kwarc, dosc cienki, nie za wielki, mysle ze mial nie wiecej niz 35 37 mm w koncu byl dla dziecka. Zegarek byl bialy a w srodku mial jakby okrag o innym kolorze (raczej czarnym). Nie byl to glisz, ale tak jakby zloto-srebrne paski na ciemnym tle (chyba czarnym), pod kątem 90 stopni do siebie, ale nie byly to kreski pionowe i poziome, tylko minej wiecej pod katem 45 stopni do spodu zegarka. Mial rzymskie cyfry, czarne, chyba na kazdej gdzinie. Wydaje mi sie ze mial tez dzien godzinie 3-ciej.

Byl to na bank zegarek ruski, gdzies w ok 1990-1994 kupiony, pewnie jeden z wielu takich samych, ale chcialbym go kupic znow, jesli nie znajde swojego:) Mial metalowy pasek taki nie zginalny (caly czas jakby sie go mialo na reku). Gdyby ktos z Was taki zegarek kojarzyl to bede wdzieczny:) Zupelnie nie pamietam jaki mial znaczek,

To ten zegarek, poszukuje go... https://www.google.pl/search?q=lucz+zegarek+kwarcowy&client=ms-android-samsung&biw=360&bih=301&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiu7qWoyc_JAhVjc3IKHfaZCCgQ_AUIBigB#imgrc=EqGLkG6-bGya4M%3A

 

wysłane z telefonu, sorry za błędy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tylko cos takiego. Nie sorawdzalem czy dziala, brak baterii. Z racji tego ze interesuja mnie tylko mechaniki, nie myslalem nad przywroceniem go do zycia:) jak nie znajdziesz tego idealnego to zglos sie do mnie. Na bezrybiu i rak ryba;D

post-65187-0-63878600-1449702489_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dopiero rozpoczynam swoją przygodę z Ruskami, wpadło mi w ręce coś takiego. Na kopercie AU. 

post-86560-0-08300700-1449831213_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dopiero rozpoczynam swoją przygodę z Ruskami, wpadło mi w ręce coś takiego. Na kopercie AU. 

 

Gratuluję:-) Świetna elegancka Rakieta na dobry początek przygody z ruskami. Lata 80'te, ale podobny mechanizm produkowany był w różnych radzieckich fabrykach i wariacjach od lat 40'stych. Twój w wersji z zabezpieczeniem antywstrząsowym. Oczyścić kopertę i szkiełko, wymienić pasek na nowy odpowiedniej szerokości i nosić - byle nie na deszczu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jakiś czas temu dostałem jeszcze coś takiego. po napisie na pasku - Minsk Watch Plant wnioskuje, że to coś współczesnego. Myslę tylko nad zmiana paska moim zdaniem nie pasuje ten "krokodyl" :)

post-86560-0-88135500-1449836547_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a feeee!!!

(wyjaśniam) miłośnicy sowietów nie przepadają za tzw noworusami! nawet jak w rzeczywistości są nowobiałorusami :))

 

Z tego co piszesz, to masz 'komplet' czyli zegarek i pasek z Mińska, więc po co to rozdzielać?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a feeee!!!

(wyjaśniam) miłośnicy sowietów nie przepadają za tzw noworusami! nawet jak w rzeczywistości są nowobiałorusami :))

 

Z tego co piszesz, to masz 'komplet' czyli zegarek i pasek z Mińska, więc po co to rozdzielać?

Chciałem wymienić bo moim zdaniem nie pasuje :). Nie pozbędę się go bo to był prezent. ;p. Od tej pory będę wrzucał tu tylko jak mi coś prawdziwie Ruskiego wpadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wymienić bo moim zdaniem nie pasuje :). Nie pozbędę się go bo to był prezent. ;p. Od tej pory będę wrzucał tu tylko jak mi coś prawdziwie Ruskiego wpadnie :)

 

Znowu noworus :D


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Panowie, przepraszam, że pytam tutaj, ale nie znalazłem odpowiedniejszego tematu. Właśnie zadzwonił do mnie brat, że jego kursant (jakiś szef kuchni ze statków), chce mu sprzedać nowy zegarek Invicta Russian Diver. Model No. 10364 za 200 zł. Sądząc po sytuacji materialnej jego właściciela nie sądzę aby była to podróbka. Ale do rzeczy, mieliście kiedyś styczność z tym zegarkiem? Warto się nim zainteresować ( nie zwracając uwagi na cenę). Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.