Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raphael1215

Post chyba mi nie wskoczył :) Dlatego piszę jeszcze raz jeśli będzie dubel to przepraszam. Taki zegarek jest do sprzedania. Cena 180 do negocjacji. Tylko te 2 zdjęcia. Co sądzicie Panowie? O co można by jeszcze zapytać sprzedającego ?

 

post-56849-0-48480700-1457437246_thumb.jpg

post-56849-0-35298400-1457437254_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie te papiery to fejk. Są od Pobiedy a zegarek Rakieta :)

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac na date wypustu, raczej nie tak ladnie zdobionego, ale tak, to ten werk. z subsekunda, bez datownika o naciagu manualnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

 O co można by jeszcze zapytać sprzedającego ?

Poprosić aby pokazał mechanizm. Po tym negocjować i brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na paszporcie jest napisane że od Pobiedy 2602

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Dziękuję za szybką odpowiedź. Napisałem maila czy oferta nadal aktualna i zobaczymy co sprzedający odpisze. Jak coś to go wypytam dokładnie o zdjęcia werku itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, niedaleko pada Petrodworec od Samary ;) Czy jakoś tak ;) Drobne 2 tysiące kilometrów ;)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi cokolwiek na temat ruska, którego posiadaczem jestem.
Wiem tylko że to SLAVA na 26 kamieniach, a chciałbym wiedzieć coś więcej na temat tego modelu.
Chciałbym go doprowadzić do ładu, żeby móc czasem nosić, więc jeżeli jest ktoś w stanie pomóc odnośnie części, wycenić mniej więcej koszt naprawy.
Zegarek ma pęknięte szkiełko, odbarwienia na bokach cyferblatu (nie wiem czy coś da radę z tym zrobić), lekko przyrdzewiałe wskazówki i brak sekundowej (podejrzewam że oryginalnie sekunda była).

Przepraszam też za jakość zdjęć, ale w tej chwili niewiele byłem w stanie zdziałać, o lepsze postaram się jutro.

 

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc,

pozdrawiam Ch.J.

post-80380-0-14983900-1457475562_thumb.jpg

post-80380-0-09738400-1457475563_thumb.jpg

post-80380-0-04812300-1457475564_thumb.jpg

post-80380-0-01698200-1457475565_thumb.jpg

post-80380-0-88308900-1457475565_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz to co ujrzałem po otwarciu zegarka (to mój pierwszy raz :D, więc pewnie bez powodu, ale cieszę się jak dziecko).
Widać że ktoś kiedyś przy nim majstrował, bo brakuje jednej śrubki (pewnie stąd stukot jak nim lekko potrząsałem), czy trudno o takie części ?
Czy widząc co "w trawie piszczy", ktoś jest w stanie udzielić mi jakichkolwiek informacji o zegarku czy samym werku? :)
Swoją drogą nakręcony i ustawiony punkt o 00:00 o godzinie 10:30 wskazywał 10:32, więc w niecałe 11h spieszy przynajmniej dwie minuty.

 

post-80380-0-85425800-1457519472_thumb.jpg

Edytowane przez skaucik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz to co ujrzałem po otwarciu zegarka (to mój pierwszy raz :D, więc pewnie bez powodu, ale cieszę się jak dziecko).

Widać że ktoś kiedyś przy nim majstrował, bo brakuje jednej śrubki (pewnie stąd stukot jak nim lekko potrząsałem), czy trudno o takie części ?

Czy widząc co "w trawie piszczy", ktoś jest w stanie udzielić mi jakichkolwiek informacji o zegarku czy samym werku? :)

Swoją drogą nakręcony i ustawiony punkt o 00:00 o godzinie 10:30 wskazywał 10:32, więc w niecałe 11h spieszy przynajmniej dwie minuty.

 

attachicon.gif12837592_1575111692807145_1887498733_o.jpg

 

Posiadasz Sławę prawdopodobnie z lat 80'tych. Szkiełko oryginalnie chyba było wypłaszczone, więc może nie udać się dostać identycznego, ale z typową "kopułką" też będzie wyglądać dobrze. Koszt wymiany szkła u zegarmistrza to pewnie 10-20zł. Tarczy nie da się tak po prostu poprawić - w grę wchodzi albo pogodzenie się z odbarwieniami, albo wymiana na nową (jest szansa, że w zakładzie zegarmistrzowskim "starej daty" będą taką mieli, bo to dość późny model. Łatwo było pozyskać takie tarcze, bo koperty złocone szły często na przetop w celu odzysku złota, a tarcze z mechanizmami zostawały) Wskazówki pewnie można oczyścić, sekundę też zegarmistrz z pewnością dobierze bez problemu. Dokładność rzędu +/- 5 minut na dobę da się wyregulować. Sam koszt naprawy może być bardzo rózny w zależności od zakładu i miejsca na mapie Polski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz Sławę prawdopodobnie z lat 80'tych. Szkiełko oryginalnie chyba było wypłaszczone, więc może nie udać się dostać identycznego, ale z typową "kopułką" też będzie wyglądać dobrze. Koszt wymiany szkła u zegarmistrza to pewnie 10-20zł. Tarczy nie da się tak po prostu poprawić - w grę wchodzi albo pogodzenie się z odbarwieniami, albo wymiana na nową (jest szansa, że w zakładzie zegarmistrzowskim "starej daty" będą taką mieli, bo to dość późny model. Łatwo było pozyskać takie tarcze, bo koperty złocone szły często na przetop w celu odzysku złota, a tarcze z mechanizmami zostawały) Wskazówki pewnie można oczyścić, sekundę też zegarmistrz z pewnością dobierze bez problemu. Dokładność rzędu +/- 5 minut na dobę da się wyregulować. Sam koszt naprawy może być bardzo rózny w zależności od zakładu i miejsca na mapie Polski. 

Bardzo konkretna odpowiedź, za którą dziękuję :)

Wcześniej jednak zdążyłem odkryć, że najprawdopodobniej mechanizm zegarka to 2428, w wolnej chwili poczytam coś więcej.

Nie znam jeszcze nazewnictwa wszystkich elementów zegarka, ale zdaje się że wspomniana została ?oś? kiedy pytałem kiedyś zegarmistrza o wskazówki, bo sekunda najpewniej jest wyrwana/wyłamana i należałoby pewnie ją całą wymienić. Czy o takie części ciężko ? A może pasowała by z Poljota, którego chcę pozyskać od kolegi, kształt koperty niemalże ten sam, ALE werk zupełnie inny będzie, bo na 17 kamieniach.

I czy samemu łatwo wyregulować taki zegarek? Nie ukrywam, że swoją przygodę z zegarkami, którą dopiero zaczynam chciałbym poszerzyć o wiedzę praktyczną, ale tej sztuki mi szkoda i nie chcę majstrować za dużo, żeby nie popsuć :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej: (??)

 

post-74389-0-60479800-1457626042_thumb.jpg

 

post-74389-0-35827100-1457626045_thumb.jpg

 

 


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Damska wisiorkowa Czajka na mechanizmie 1601A, 17 kamieni, koperta złocona.

Wot i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Może wskażesz mi katalog, bo nijak nie czaję sie w tych damkach...  :unsure:


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Np. katalog z 1977 r. Ale to wcześniejsze modele z inną tarczą i innym logo.

https://picasaweb.google.com/113098239036073221216/1977

 

Tu dokładnie strona z tymi wisiorkami:

https://picasaweb.google.com/113098239036073221216/1977#5513124942349462946

 

A stronę wcześniej masz opis mechanizmu:

https://picasaweb.google.com/113098239036073221216/1977#5513124920036639058

 

Albo tu, tylko Czajki są nawet opisy w j.polskim:

https://picasaweb.google.com/113098239036073221216/197603#

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.  :)


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą do szanownego grona kolegów o zidentyfikowanie jak to określił zegarmistrz "cudaka". Znalazłem tego Poljota u teścia w garażowych rupieciach. Leżał biedak i dogorywał. Mówię wezmę go i może przywrócę mu życie. oczyściłem go i jakimś cudem ruszył. NAwet jest na prawidłowym chodzie. Niestety koronki z wałkiem już nie potrafiłem włożyć. Sama ( jak to u Pawlaków było z karabinem ) wylata i nie da się go nakręcić. Chciałem też dać mu nowe szkiełko i przy okazji jak juz byłem u zegarmistrza zrobic mu przegląd i profesjonale czyszczenie. Co mnie spotkało? Powiedział , ze to składak i on do tego ręki nie przyłoży. Powiedział ze mechanizm poljota wciśnięty na siłe ( dziwne bo mi wszystko wypadło z koperty bez najmniejszego trudu) w kopertę Wostoka. Nawet nie chciał słyszeć o dopasowaniu szkiełka tylko od razu doradził aby pozbyc się go w pobliskim koszu. Jak tak można? Kota na dwór w taka pogodę nie wywalę a co dopiero taki zegarek :-). Może on i nie jest nic wart, ale to jakaś rodzinna pamiątka i bardzo bym chciał aby był dalej w naszej rodzinie. 

Koledzy proszę Was jako pasjonatów i fachowców o wyrażenie swojej opini i doradzenie mi co mogę zrobić z Tym wałkiem aby mozna go było nakręcić i przy okazji może ktoś będzie mieć szkiełko do tego .....CUDAKA 

Pozdrawiam Robert

 

 

Pierwszy raz wklejam zdjęcia ze zmniejszacza, więc nie denerwujcie się jak nie wgrają się obrazy a będa tylko linki do nich :-)

post-88222-0-32836100-1457693952_thumb.jpg

post-88222-0-42050600-1457693953_thumb.jpg

post-88222-0-27785900-1457693954_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja desperacja @francjozef zrobiła na mnie wrażenie! :)

 

Majster, do którego polazłeś, postawił sprawę uczciwie - koszty naprawy mocno przerosną wartość zegarka (po odbiorze z serwisu)

 

Wostoki z lat 70-tych chodziły w podobnych kostkach, ale ta koperta nie jest od wostoczka... moim zdaniem. Poniżej przykład

post-54348-0-13443000-1457697493.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja desperacja @francjozef zrobiła na mnie wrażenie! :)

 

Majster, do którego polazłeś, postawił sprawę uczciwie - koszty naprawy mocno przerosną wartość zegarka (po odbiorze z serwisu)

 

Wostoki z lat 70-tych chodziły w podobnych kostkach, ale ta koperta nie jest od wostoczka... moim zdaniem. Poniżej przykład

Cieszę się, że kolegę rozbawiłem :-)

Czyli co? składak czy nie?.....Zdaję sobie sprawę ze znikomej wartości materialnej tego zegarka, ale jakoś nie mam sumienia go zostawić w takim stanie jakim teraz jest wszak to członek rodziny hahaha no i początek małej jak dotąd kolekcji. NA razie cieszy mnie wszystko co znajdę a na grymaszenie pewnie kiedyś przyjdzie czas albo jak też często bywa.... zniechęcenie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wostoki z lat 70-tych chodziły w podobnych kostkach, ale ta koperta nie jest od wostoczka... moim zdaniem.

 

Jest od Wostoczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest od Wostoczka :)

Dzięki za zainteresowanie moim pytaniem :-), w takim razie jesteście koledzy w stanie określić w jakiej kopercie powinien być ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.